Nawigacja

 • Dzień Chłopaka w IVb

  01.10.2015

  1 października na lekcji wychowawczej klasa IVB świętowała Dzień Chłopaka. Dziewczynki starannie zaplanowały ten dzień - były prezenty, gry i zabawy. Przygotowały dla każdego chłopca dylom z życzeniami  – same napisały personalizowane wierszyki. Nie zabrakło też upominków – długopisy, aby jak najlepiej notować ważne informacje, piłki i balony – aby rozwijać sprawność sportową. Na koniec wszyscy delektowali się małym słodkim poczęstunkiem.

 • Dzień Chłopaka - klasa IVa

  01.10.2015

  Dzień Chłopaka to święto obchodzone w Polsce przez nastolatków i mężczyzn. Nie jest jeszcze tak popularne jak świętowany 8 marca Dzień Kobiet. Jednak nie ukrywajmy – chłopakom  też należy się od życia coś miłego i na pewno doceniają  każdy sympatyczny gest ze strony swoich przyjaciółek i  koleżanek . Wiedzą o tym dziewczęta z klasy IVa. Od tygodnia przygotowywały się,   aby sprawić swoim kolegom niespodziankę. Zamówiły długopisy z imieniem każdego z nich, które mają im  dobrze służyłyć przez cały II etap nauki. Przygotowały konkursy i zabawy, śmiechom, radości nie  było końca, Królem gracji na pokazie został Krystian.  

  DB

 • WRZESIEŃ 2015 – DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI

  25.09.2015

  Rok szkolny 2015/2016 będzie wyjątkowy dla uczniów klasy VI, wszystkie wydarzenia z życia klasy będziemy obchodzić po raz ostatni w tym zestawie osobowym. Dziewczęta postanowiły zorganizować obchody Dnia Chłopaka w taki sposób, aby koledzy poczuli się wyjątkowo i zapamiętali obchody, jako wyjątkowe. Wraz z wychowawczynią dziewczęta zorganizowały klasową noc piżamową, podczas której wręczyły chłopakom piłki (wszyscy chłopcy otrzymali, jako prezent piłkę z autografami koleżanek), rozegrały z nimi mecz oraz upiekły gofry z bitą śmietaną i owocami. Szóstoklasiści i wychowawczyni bardzo dziękują pani Monice Stalmierskiej i Sarze Terek za opiekę w czasie piżamowej nocy.

  IS

 • Warsztaty z robotyki

  23.09.2015

  W dniu 23 września 2015 roku uczniowie naszej szkoły przenieśli się w magiczny świat nauki. Wzięli bowiem udział w pokazie i warsztatach z robotyki przeprowadzonych przez Centrum Edukacyjne ROBOproject. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest robot i sztuczna inteligencja, rywalizowały z robotem w układaniu kostki Rubika oraz samodzielnie budowały roboty z klocków Lego: Robo-ptaka, Robo-aligatora czy Robo-sumo. Poznały podstawy programowania w języku Scratch, dzięki któremu ożywiły roboty oraz wzięły udział w zawodach minisumo testując zbudowane konstrukcje. Jako potwierdzenie udziału w zabawie otrzymały dyplomy ROBOinżynierów. Prowadzący zajęcia pan Łukasz pokazał, że robotyka może być przygodą, pasją, hobby i w przyszłości zawodem z perspektywami.

  HM

 • Zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Facebooku.

  Liczymy na Wasze Lubię to!

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  18.09.2015

   

  WYBORY, WYBORY, WYBORY

  18.09.2015 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie otrzymali dwie karty wyborcze, na których w samodzielni, demokratyczny sposób wskazali osoby, które mają ich reprezentować w roku szkolnym 2015/2016. Szczególnie dumni byli uczniowie klas młodszych wrzucając karty do urny. Po podliczeniu głosów przez przedstawicieli SU z poprzedniego roku szkolnego ogłoszono, iż przewodniczącą została M. Światkowska, zastępcą W. Ciołek, oraz M. Pawlak, A. Krajewska, H. Cytarska, A. Machowska. Opiekunem SU została pani I. Szymańska. Mamy nadzieję, że będziemy godnie reprezentować naszych wyborców.

 • Z podatkami za pan brat

  17.09.2015

  W czwartek 17.09.2015 uczniowie naszej Szkoły spotkali się z pracownikami Urzędu Skarbowego. Spotkania te stają się tradycją, a uczniowie otwarcie zadając pytania mają możliwość pozyskać wiedzę z najwłaściwszego źródła. Dowiedzieliśmy się, że podatek podatkowi równy nie jest, że podatek od gruntu i psa nie jest wpłacany do Urzędu Skarbowego, dlaczego wszyscy powinni żądać paragonu i jak uczniowie oraz ich rodzice korzystają z zapłaconych podatków. Goście byli zadowoleni z aktywności uczniów i różnorodności zadawanych pytań.

 • Nowy rok szkolny 2015/16 rozpoczęty!

   

  Szkoła wita uczniów otwartymi drzwiami -

  tam każdy znajdzie coś dla siebie:

  sport, nauka, zabawa, przyjaźnie -

  to wszystko i jeszcze więcej atrakcji

  zachęca Was byście dzielnie i radośnie

  do szkoły chodzili!

   

    Wszystkim Uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym, super wyników, ale też dużo radości, wrażeń, nowych przyjaźni i doświadczeń. Uczniowie, wykorzystajcie ten czas twórczo dla jak najlepszego własnego rozwoju!

 • Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2015/16

  28.08.2015

   

  1. Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 w dniu 1 września 2015 o godz. 8.00
  2. Autobusy szkolne dowożą dzieci bez zmian (decyzja o zmianie w późniejszym terminie)
  3. Odwóz o 9:15
    

  KURS

  MIEJSCOWOŚĆ

  GODZINA

  I

  Zalesie

  6:45

   

  Kiełbasin I

  6:50

   

  Kiełbasin II

  6:53

   

  Mirakowo-Grodno

  6:55

   

  Mirakowo (PKP)

  6:58

   

  Morczyny

  6:58

   

  Kamionki Duże

  7:04

   

  Morczyny

  7:11

   

  Sławkowo (szkoła)

  7:15

  II

  Sławkowo

   

   

  Kuczwały PKS

  7:18

   

  Antoniewo Skrzyżowanie

  7:20

   

  Antoniewo Gabrychowicz

  7:22

   

  Mirakowo Tyszkiewicz

  7:25

   

  Mirakowo figurka

  7:28

   

  Mirakowo pałac

  7:31

   

  Sławkowo (Szkoła)

  7:35

   
  1. Na stronie szkoły w zakładce dokumenty znajduje się   „druki dla rodziców”  można pobrać i wypełnić deklaracje dotyczącą :
   1. Uczęszczania dzieci do świetlicy szkolnej, (deklaracje należy oddać do 7 września 2015)
   2. Udziału w programie „Mleko w szkole”, „Owoce w szkole”
   3. Korzystania z posiłków w szkole (płatność do 1 każdego miesiąca za  dany miesiąc z wyjątkiem m-ca września –opłata do 4.09.2015)
   4. Zgoda na udział dziecka w zajęciach dodatkowych, pozalekcyjnych
  2. Rodziców klas I, II i IV prosimy o przyjście z dziećmi na rozpoczęcie w celu odbioru podręczników ( prosimy o zabranie torby na podręczniki)
  3. Przypominamy również o konieczności zgłoszenia dziecka do GOPS  (jeśli dziecko będzie korzystało z posiłków dofinansowanych
 • Dofinansowanie zakupu podręczników w roku szkolnym 2015/2016 ,, Wyprawka szkolna”

  20.08.2015

  Druki wniosków dostępne są w sekretariacie szkoły  codziennie w godzinach od 7.00 do 15.00

  1. Do dofinansowania podręczników uprawnieni są uczniowie klasy III, których dochód netto na członka rodziny nie przekracza kryterium dochodowe 574,00 zł. na osobę lub kwotę tę niewiele  przekracza, ale w rodzinie dziecka spełniona jest jedna z poniższych przesłanek: ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała, ciężka choroba, wielodzietność itp.

  W  przypadku pozytywnej weryfikacji dokumentów przedstawionych w szkole, kwota dofinansowania w powyższych przypadkach nie może przekroczyć 225,00 zł. ( faktury VAT należy przedstawić wraz z pozostałymi dokumentami).

   

  2.  Do dofinansowania podręczników uprawnieni są również uczniowie klas V i VI posiadający orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim, słabo widzący, niesłyszący.

   

  W  przypadku pozytywnej weryfikacji dokumentów przedstawionych w szkole, kwota dofinansowania w powyższych przypadkach nie może przekroczyć 325,00 zł. ( faktury VAT należy przedstawić wraz z pozostałymi dokumentami).

  Wnioski wraz  z pełną dokumentacją będą przyjmowane w szkole tylko do 4 września 2015r.

 • Zakończenie roku szkolnego 2014/15

  01.07.2015

  Jak co roku zakończenie rozpoczęliśmy polonezem.

  Zakończenie roku to czas podsumowań  i pożegnań.  Podsumowania dokonała  Pani Dyrektor  podczas  prezentacji działań , osiągnięć uczniów i wycieczek  z całego roku. Pożegnań,  bo żegnaliśmy szóstoklasistów.  Pożegnanie  rozpoczęło się od prezentacji absolwentów  przez piątoklasistów. Następnie najlepsi absolwenci otrzymali nagrody  i świadectwa   z wyróżnieniem, a ich rodzice list  gratulacyjny. Każdy absolwent otrzymał upominek. Cieszy nas , że każdy absolwent był z rodzicami.  Obyło się bez łez, które szóstoklasiści wypłakali dzień wcześniej.

   Podsumowań , bo 10 miesięcy nauki  przyniosło pracowitym uczniom  nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Uczniowie klas 4-5  otrzymali  świadectwo z wyróżnieniem a ich rodzice odebrali listy gratulacyjne. Przez dwa lata Martyna S, Zuzanna Ś i Karol W  mieli zaszczyt  być w poczcie sztandarowym  podczas zakończenia przekazali sztandar  piątoklasistom.  Podczas zakończenia wręczono podziękowania osobom  wspierającym szkołę i  działającym  na rzecz szkoły.

  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję na zakończenie roku "bez kwiatka" zebraliśmy 1208,40zł.

  Będzie to kolejna (już trzecia)  sześcioosobowa szafka.

  Wszystkim życzymy przyjemnego wypoczynku. Miłych wakacji:)))

 • WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2015/16

 • PIŻAMOWA NOC

  17.06.2015

  Piżamowa noc. W piątek 12.06.2015 w godz. od 18.00 do 10.00 rano szkołę w Sławkowie opanowali uczniowie, bacznie czuwając nad jej bezpieczeństwem i się przy tym dobrze bawiąc. Piżamową  noc uznano za otwartą po konsumpcji pizzy. Uczniowie kl. 3- 6 spędzali czas bardzo aktywnie uczestnicząc w nocnych podchodach, zabawach animacyjnych, tanecznych, poznając nowe techniki plastyczne. Uczniowie po nieprzespanej nocy z samego rana o godz. 6.00 wyruszyli na musztrę w terenie, mimo tak wczesnej pory i nieprzespanej nocy wszyscy mieli zadowolone miny i dużo energii. JW

 • ...po wycieczce...

  17.06.2015

  KOLEJNA WYCIECZKA UCZNIÓW SP W SŁAWKOWIE

   

  W dniach od 1 do 5 czerwca br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie uczestniczyli w wycieczce, która jak co roku mogła się odbyć dzięki życzliwości i wsparciu finansowemu Państwa Haliny i Andrzeja Wiśniewskich.

  Uczniowie naszej szkoły od wielu już lat mogą liczyć na pomoc płynącą z otwartych na innych serc Państwa Wiśniewskich. Wyjazd był okazją bezpośredniej obserwacji przyrody Parków Narodowych Ojcowskiego, Świętokrzyskiego  i Tatrzańskiego. Uczestnicy zwiedzali zabytki i ciekawe miejsca Krakowa, Zakopanego, Wieliczki, u każdy spróbował czy faktycznie ściany i inne elementy są z soli, Jaskinię Raj, Muzeum Zapałek w Częstochowie. Chętnie z dużym zaangażowaniem brali bezpośredni udział w warsztatach i doświadczeniach w Parku Nauki im. Stanisława Lema oraz bawili się Parku Naukowym w Ogrodzieńcu tam też w Parku Miniatur poznali zamki Szlaku Orlich Gniazd. Nic jednak nie mogło zastąpić frajdy jaką były zjazdy  torem saneczkowym, najdłuższym jakim do tej pory mieli możliwość zjeżdżać, park zabaw ze swoimi atrakcjami zapewnił  dodatkowe atrakcje. Wjazd na Gubałówkę, z której widok na Zakopane i góry wprawił w zachwyt wszystkich. Każdy dzień zaczynaliśmy o 6.00 rano kończyliśmy zakwaterowaniem w SSM  o godz.20.30, odpoczywaliśmy tylko podczas jazdy autobusem.  Przeszliśmy całą Dolinę Kościeliską do schroniska Ornak i z powrotem.  Dziękujemy Państwu Halinie i Andrzejowi Wiśniewskim za wsparcie finansowe oraz zaangażowanie w życie społeczności naszej szkoły.  Dziękujemy za to, że mogliśmy poznać nasz kraj, zobaczyć i przeżyć tyle ciekawych rzeczy, że ta część naszego kraju stała się dla nas bliższa.

   

  Grono pedagogiczne, uczniowie i rodzice

  ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie

   

 • OTWIERAMY PLAC ZABAW

  17.06.2015

  PLAC ZABAW

   

  Przedszkolaki się zdziwiły, gdy plac zabaw zobaczyły.

  Tak się bardzo ucieszyły, do zabawy wnet ruszyły.

  Teraz będą się bawiły,przez przeplotki przechodziły.

  Po zjeżdżalni wciąż zjeżdżały, na huśtawkach się bujały.

  Równowagę trenowały ,po mostkach maszerowały.

  Oj będzie wspaniała zabawa , taki plac to fajna sprawa.

 • Konkurs języka angielskiego w Zelgnie

  25.05.2015

  Dnia 25 maja 2015 reprezentacja naszej szkoły udała się do Zelgna na czwarty już gminny konkurs języka angielskiego. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu były zwierzęta. Sławkowo reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Zuzanna Światkowska, Karol Wiśniewski i Jakub Kierzkowski. Konkurs składał się z części pisemnej oraz trzech etapów części ustnej.

  Stresu było co niemiara, zarówno dla uczniów, jak i opiekunów, ale nie brakowało również dobrej zabawy oraz udanej współpracy w grupie między naszymi godnymi reprezentantami. Rywalizacja była bardzo zacięta, wyniki decydowały się do ostatniego zadania, ale ostatecznie główne nagrody (wręczane osobiście przez przedstawicielkę Gminy Chełmża, panią K. Orłowską) nie padły łupem nikogo z naszej szkoły. Zuza, Karol i Kuba otrzymali jednak pamiątkowe dyplomy oraz symboliczne upominki. Gratulacje dla nich za dzielną walkę! Serdeczne podziękowania również dla pani K. Światkowskiej za dowiezienie uczniów do i z Zelgna

 • JUŻ NIEDŁUGO WYCIECZKA

  07.05.2015

  Wycieczka 1-5 czerwca 2015  koszt 280 zł

  Dzień pierwszy: 1.06.2015

  1. Zbiórka 3.30

  2. Wyjazd 4.00

  3. Częstochowa

   1. Fabryka zapałek http://www.matches.com.pl/ zwiedzanie

  4. Ogrodzieniechttp://www.park-ogrodzieniec.pl/4 godz.

  5. Ojcowski Park Narodowy http://www.ojcowskiparknarodowy.pl/muzeum przyrodnicze, Dolina Prądnika, Grota Łokietka, Maczuga Herkulesa i inne.

  6. Nocleg PTSM Oleandry –około 20.00 http://ptsm.pitm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=34

  Drugi dzień:  2.06.2015

  1. Zwiedzanie Krakowa:

   1. Podziemia Rynku Krakowa http://www.podziemiarynku.com/

   2. Zamek na Wawelu

   3. Kościół Mariacki

   4. Barbakan

   5. Planty

   6. Sukiennice

   7. Obiad

   8. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema http://www.ogroddoswiadczen.pl/

  2. Nocleg PTSM Oleandry

  Trzeci dzień: 3.06.2015

  1. Kopalnia Soli w Wieliczce http://www.kopalnia.pl/

  2. Przejazd do Zakopanego

  3. Zakopane:

   1. Obiad

   2. Wielka Skocznia http://zakopaneatrakcje.info/wielka-krokiew.html

   3. Wjazd na Gubałówkę http://www.pkl.pl/gubalowka/home

   4. Jaszczurówka http://pl.wikipedia.org/wiki/Kaplica_Naj%C5%9Bwi%C4%99tszego_Serca_Jezusa_w_Jaszczur%C3%B3wce

   5. Chata góralska

  4. Nocleg http://www.ptsm.pitm.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=36

  Czwarty dzień: 4.06.2015

  1. Szlakiem Doliny Kościeliskiej http://www.gory-szlaki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=110:dolina-kocieliska&catid=81:polskie-tatry-zachodnie&Itemid=126

  2. Obiad

  3. Zamek w Chęcinach http://zamekcheciny.pl/

  4. Nocleg http://pssm-checiny.e-meteor.pl/

  Piąty dzień: 5.06.2015

  1. Jaskinia Raj http://jaskiniaraj.pl/pl/

  2. Świętokrzyski PN ścieżki edukacyjne „Pośród szumu świętokrzyskich jodeł i buków” , Galeria widokowa na gołoborzu, Muzeum Przyrodnicze na Łysej Górze, ścieżka edukacyjna „ śladem czarownic, pogańskich kultur i powstańczych kryjówek”http://www.swietokrzyskipn.org.pl/o_parku/witamy-w-swietokrzyskim-parku-narodowym/

  3. Obiad

  4. Park Edukacyjny http://www.mikrokosmos.edu.pl/i warsztaty.

  5. Powrót około 23.00

 • 3 MAJA ŚWIĘTO KONSTYTUCJI, DZIEŃ FLAGI

  01.05.2015

  Wiwat trzeci maj! Wiwat biało-czerwoni!

   

  Barwy wspaniałe

  biało-czerwone

  czystość, szlachetność,

  miłość i duma.

  Tak dnia dzisiejszego ubrani byliśmy,

  by oddać pamięć i czcić

  barwy ojczyste oraz

  wspaniałą ideę naszego narodu, kiedyś,

  w dniu trzeciego maja przypieczętowaną.

   

    Cała Szkoła Podstawowa w Sławkowie z okazji Święta Konstytucji 3 maja i Dnia Flagi była dzisiaj "ruchomą, wesołą polską flagą". Biało-czerwoni uczniowie i nauczyciele po odśpiewaniu hymnów oraz przedstawieniu tańców narodowych utworzyli "żywą" polską flagę.

           mgp

   

   

   

 • KANGUR MATEMATYCZNY

  W dniu 19 marca 2015r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. 17 ochotników w czasie 75 minut rozwiązywało zadania i problemy matematyczne o różnym stopniu trudności. W grupie „Maluchów” (klasy III i IV) startowało 8 uczniów, a w grupę „Beniaminów” (klasy V i VI) reprezentowało 9 uczniów. Każdy uczestnik konkursu otrzymał zabawkę edukacyjną – magicznego węża. Na wyniki konkursu trzeba będzie poczekać do maja.  HM

 • Rekrutacja na rok szkolny 2015/16

  04.03.2015

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie informuje, że zgodnie z zapisami Ustawy  o Systemie Oświaty w dniach od 9 marca do 20 marca 2015 roku  odbędą się zapisy dzieci do :

  1)    klasy pierwszej
  - dzieci  7-letnie urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 roku,
  - dzieci 6-letnie urodzone w 2009 roku,
  - dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku, które otrzymały odroczenie obowiązku szkolnego;

  2)    oddziału przedszkolnego
     - dzieci urodzone w 2010 roku; mają one obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego.

  Dzieci zamieszkałe w obwodzie naszej szkoły przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia.

  Druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie www z w zakładce REKRUTACJA

  Zapisy w sekretariacie  szkoły w godzinach:

  • Poniedziałek- piątek - 7:00 - 15:00

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć