Nawigacja

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14.10.2014

  17.10.2014

  "Pasowania nadszedł czas. Jest już uczniem każdy z nas…”

  We wtorek, 14 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Pasowania na ucznia dostąpiło 16-ro dzieci. Podczas ceremonii wręczone zostały także nagrody dyrektora dla wyróżniających się pracowników szkoły.

  Uroczystość rozpoczęła się  występem artystycznym, w którym uczestniczyli pierwszoklasiści i przedstawiciele klas starszych. Dzieci śpiewały, recytowały i tańczyły. Rozwiązywały również test ze znajomości szkoły. Egzamin zdały bezbłędni. Dzięki temu mogły wstąpić w poczet pełnoprawnych uczniów Naszej Szkoły.

  Po części artystycznej wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano Hymn Polski. Po czym nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor szkoły Barbara Dunajska.

  „Ślubuję uroczyście!

  Będę się starał być dobrym i uczciwym.

  Będę strzegł honoru i dobrego imienia Szkoły.

  Będę szanował swoich  nauczycieli, przełożonych i rodziców.

  Będę uczył się tego co piękne.

  Będę kochał swoją ojczyznę.”- ślubowały dzieci wraz z rodzicami, bez wsparcia których z pewnością wywiąznie się ze złożonych obietnic nie jest możliwe.

  Dopełniem formalności było złożenie przez pierwszaków podpisu w formie odcisku palca na Akcie Ślubowania oraz otrzymanie Aktu Pasowania na Ucznia.

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom: paniom Iwonie Szymańskiej i Danucie Syrkowskiej oraz pani Dorocie Kanigowskiej i panu Czesławowi Piątkowskiemu. W poźniejszym terminie nagrodzone zostaną także panie Anna Czapla i Elżbieta Jarocka. Obu paniom nagrody wręczy Wójt Gminy.

  Na zakończenie dzieci otrzymały upominki i udały się na słodki poczęstunek.

  Nowo przyjętym uczniom składamy życzenia samych radosnych pełnych sukcesów dni, a wszystkim nagrodzonym pracownikom gratulujemy.

  BG

   

 • "ŚWIĘTO LATAWCA" W MIRAKOWIE

  04.10.2014

  28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Święcie Latawca, które w tym roku odbyło się w Mirakowie. Świętu jak co roku towarzyszył konkurs na najlepszy latawiec pt. „Latawce górą”. Uczennica naszej szkoły z klasy IIIA Julia Dundelska zdobyła III miejsce.

 • Turniej piłki nożnej chłopców -Grzywna -ORLIK

  10.10.2014

  TURNIEJ MINIPIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

  7 października 2014r. w Grzywnie odbyły się gminne mistrzostwa w minipiłkę nożną chłopców szkół podstawowych. Nasi chłopcy walczyli bardzo zaciekle i mimo, że zdobywając II miejsce, stali się wicemistrzami gminy należą im się gratulacje za emocje, których dostarczyli swoją grą.
  Oto oni:

  Stodulski Kacper, Jarzynka Adrian, Cytarski Maciej, Wiśniewski Karol, Turalski Łukasz, Pawlicki Kacper, Przymus Tymek, Owczarczyk Patryk, Olszewski Mateusz i Jurkiewicz Damian.

  IS

 • KLASA 5 I JEJ NOC W SZKOLE,

  07.10.2014

  KLASOWA NOC PIŻAMOWA

  Uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali z 26.09 na 27.09 klasową noc piżamową. Samorząd klasowy poprosił Panią dyrektor o zgodę na organizację w/w imprezę klasową. O bezpieczeństwo uczniów wraz z Panią Iwoną dbała mama Weroniki Ciołek i mama Anety Błażejczyk. Piątoklasiści bardzo dziękują Mamie Michała za pyszne ciasto czekoladowe będące niespodzianka na podwieczorek i mamie Julki na pyszna zdrową sałatkę. Atrakcjami NOCKI były podchody, zabawa w chowanego ciemną nocą, seans filmowy, mecz piłki nożnej oraz pizza.

  IS

 • PIŁKA "POSZŁA" W RUCH

  30.09.2014

  PIŁKA „POSZŁA” W RUCH

  17 września na „Orliku” w Grzywnie odbył się turnie dziewcząt i chłopców roczniki 2003 i młodsi. Nasi chłopcy: ADRIAN, KACPER S., MACIEJ, PATRYK, KAMIL, MICHAŁ, KACPER K., PRZEMEK rozegrali kilka udanych meczy. Dziewczęta: MARTYNA Ś., WERONIKA, GABRYSIA, MARTYNA S., WIKTORIA, ZUZIA, AGATA rozegrały mecz towarzyski z gimnazjalistkami – remisując. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i pamiątkowe bransoletki. Opiekun dziękuje bardzo Pani Pawlak i Pani Wiśniewskiej za pomoc w dowiezieniu zawodników na Turniej.

  IS

 • Spotkanie z ciekawym człowiekiem

  01.10.2014

  U pana Barana, jak w Arce Noego, jest gromada zwierząt rodzaju wszelkiego.

  Jest malutka kózka, co na drzewo skacz i troskliwa kwoczka, co na grzędzie gdacze. 

  Tutaj wyżeł szczeka  i paw dumny chodzi, a tam szkocka krowa w bujnej trawie brodzi. 

  W dniu 1 pażdziernika 2014 uczniowie klas III - VI odwiedzili gospodarstwo pana Piotra Barana, Przeżyli żywą lekcję przyrody, na której zobaczyli wiele ciekawych gatunków zwierząt - różne rasy gołębi, bażanty, pawie, emu, kucyka, muflony, sarnę, jelenie, daniele, szkockie krowy i psy myśliwskie. Pan Piotr z pasją opowiadał o wszystkich swoich zwierzętach, a ma ich około 200 i sam się nimi zajmuje. Jest też myśliwym i aktywnym działaczem koła myśliwskiego. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, że myśliwstwo to nie tylko polowania, ale również gospodarka leśna i dbanie o zwierzynę. Wszystkim bardzo spodobała się ta wizyta. Zuzia obiecała, że przyjedzie po kucyka. Michał chciałby hodować strusie, a Martynie spodobały się szkockie krowy. Jednak każdy pozazdrościł Karolinie, która znalazła poroże daniela i otrzymała je od pana Piotra w prezencie.   HM

  Trudno jest nam zliczyć te wszystkie zwierzęta, ale tę wizytę każdy zapamięta.

  To prawdziwy zaszczyt gościć w tej zagrodzie, kiedy wirtualny świat jest teraz w modzie.

  Wszyscy  dzisiaj  Panu pięknie dziękujemy, a o tej wyprawie innym opowiemy!

   

 • Bezpieczny uczeń.

  11.09.2014

           Jak dbać o własne  bezpieczeństwo? 

        Być może wystarczy sumiennie przestrzegać zasad, o których przypominali nasi umundurowani goście, którzy we wtorek  9 września odwiedzili uczniów oddziału przedszkolnego i klasę I Naszej Szkoły. Funkcjonariusze Straży Gminnej i  Policji przprowadzili z najmłodszymi uczniami pogadankę uświadamiającą zagrożenia, których dzięki  stosowaniu zasad bezpieczeństwa można uniknąć. Tematem spotkania   było "Bezpieczeństwo na drodze oraz wokół nas". Obaj funkcjonariusze zwrócili dzieciom uwagę, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły.Przypomnieli o obowiazujących przepisach drogowych. Goście mówili  także o wyposażeniu w ubiory i elementy odblaskowe, które uczniowie  od nich otrzymali. Zapewne nie bez powodu funkcjonariusze zwrócili  uwagę na udział dzieci w wypadkach podczas prac w gospodarstwie, w wyniku korzystania przez dzieci ze środków lokomocji bez posiadanych uprawnień i korzystania z miejsc, które nie są przeznaczone do zabaw i rekreacji…   Z pewnością dzieci zapamiętają i skorzystają z otrzymanych  rad i kamizelek. My dorośli zadbajmy także o ich bezpieczeństwo!

  BG  

 • SZKOŁA WSPÓŁPRACY

  02.09.2014

   Wdniu 1 września spotkali się w szkole przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczyciele, aby wypracować zadania do planu pracy, programu wychowawczego i profilaktyki w roku szkolnym 2014/15. były dyskusje w grupach, wypracowane zadania  poddano weryfikacji a wyniki zostaną ogłoszone i opracowane przez U, R,N.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

  01.09.2014

   1 września 2014 o godz. 7.50  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim  uczniom życzymy sukcesów i osiągnięć. Powodzenia!

 • Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/15

 • Wycieczka po Warmii, Mazurach i Podlasiu.

 • Obóz na trawce- w ramach programu MEN "Szkoła współpracy".

  Rok szkolny już zakończyliśmy.

  "Obóz na trawce" zorganizowaliśmy,

  rajd rowerowy, konkursy sportowe,

  a na boisku pole namiotowe.

  Społeczność szkolna dobrze się bawiła

  śpiewała, tańczyła, kiełbaski smażyła.

  Noc była chłodna, mało spaliśmy

  obóz śniadaniem zakończyliśmy.

  HL

 • Wycieczka do lasu.

  14.06.2014

  Wycieczka do lasu.

  Odział przedszkolny i klasa IIB , 12 czerwca wybrały się do lasu. Na parkingu w Grodnie dzieci spotkały się z leśniczym panem Lucjanem Opalińskim, który poprowadził je ścieżką dydaktyczną. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję obserwować rośliny i zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Pan leśniczy pokazał dzieciom niektóre zioła i zapoznał z ich zastosowaniami. Dzieci mały też okazję obserwacji przyrody przez lornetkę.

    A.C.

 • MŁODY PITAGORAS

   

  „Matematyka jest wszędzie,gdy ją poznasz – świat ciekawszy będzie.”

  „W życiu lepiej masz, gdy matematykę znasz.”

   

  W dniu 10 czerwca 2014 dwie dwuosobowe drużyny reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie matematycznym „Młody Pitagoras” w Zelgnie. Każda drużyna musiała wykonać 5 zadań: rozwiązać krzyżówkę liczbową i krzyżówkę z hasłem, ułożyć 3 tangramy oraz domino ze znaków rzymskich i jednostek długości, a także rozegrać grę planszową stosując odpowiednią strategię i rozwiązując zadania matematyczne.  Obydwie grupy spisały się wspaniale – zdobyły największą liczbę punktów i zajęły I miejsce. Każdy z uczniów jako nagrodę otrzymał kostkę do układania, książkę o tematyce matematycznej oraz dyplom za I miejsce. Uczniowie udowodnili, że „matematyka  to nie jest trudna sprawa, gdy się jej uczysz to fajna jest zabawa”.  

  Skład zwycięskich drużyn:

  1. Leszek Trzpil, Mariusz Kotkiewicz
  2. Karol Wiśniewski, Jakub Jankierski

   

   Cytaty pochodzą z wierszy uczniów, które tworzyli w czasie „Tygodnia z matematyką” .

  HM

 • Konkurs języka angielskiego w Zelgnie.

  19.05.2014

  Dnia 19 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Gruszka, Kacper Lis oraz Leszek Trzpil wraz z nauczycielką języka angielskiego udała się do szkoły podstawowej w Zelgnie na III Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Do wygrania były atrakcyjne nagrody ufundowane przez wójta gminy Chełmża, którego zastępca osobiście wręczał je zwycięzcom.
  Motywem przewodnim tegorocznego konkursu był sport oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Uczniowie czterech szkół rozwiązywali test gramatyczno-leksykalny, a następnie odgrywali scenki po angielsku na wylosowane tematy.
  Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak żadnemu z naszych przedstawicieli nie udało się zająć miejsca w czołowej trójce. Wszyscy uczestnicy otrzymali za to pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki związane z językiem angielskim od wydawnictwa Macmillan.
  Mam nadzieję że i w przyszłym roku reprezentacja szkoły w Sławkowie będzie dzielnie walczyć w kolejnym konkursie i nawet jeśli nie uda się zwyciężyć, to spędzi czas równie miło jak Marysia, Kacper i Leszek.
  Bardzo dziękuję pani Marlenie Lis za pomoc w transporcie uczestników!
  Anna Piórkowska

 • Warsztaty mydlarskie.

  16.05.2014

         WARSZTATY MYDLARSKIE  

   W naszej szkole 13 maja odbyły się warsztaty mydlarskie, podczas których dzieci przeniosły się w czasy, kiedy mydło było rzadkością. Samodzielnie wykonały mydełka o wybranym kształcie, kolorze, zapachu i z niecodziennymi dodatkami w środku. Niepowtarzalne mydełka będą znakomitym prezentem dla mam z okazji ich święta.   

   

              AC

 • "Kopernikowy zawrót głowy" projekt uczniów naszej szkoły

  16.05.2014

  Uczniowie naszej szkoły  od trzech tygodni przygotowywali projekt na konkurs "Odkrywcy kosmosu"  pod opieką pań: Iwony Szymańskiej i Barbary Dunajskiej,  a organizowanego przez

  National Geographic Channel link do strony: http://natgeotv.com/pl/konkurs

            W dniu 15 maja dowiezieni przez rodziców późnym wieczorm "odtańczyli" wykonany przez siebie "Układ Słoneczny"

  Zapraszamy do obejrzenia filmiku You Toube  wpisując tytuł "Kopernikowy zawrót głowy"

  bd

 • WYCIECZKA KLAS III-VI W DNIACH 26-30 MAJA 2014

  26 MAJA

  27 MAJA

  28 MAJA

  PierwszagrupaKurowo "Kładka wśród bagien"

  Druga -Waniewo „ Kładka przyrodnicza biegnąca w poprzek doliny, łącząca oba brzegi rzeki, z wieżą obserwacyjną pośrodku doliny…”

  • Obiad  Dino Bar –nuggetsy, frytki, napój, surówki,
  • Jurapark  Jurowce na 16.00 zwiedzanie z przewodnikiem,   

  Dodatkowe atrakcjachopłata we własnym zakresie, tu link doatrakcji dodatkowychhttp://www.jurajskiparkdinozaurow.pl/cennik/

   

  • Augustów- nocleg Międzyszkolny Ośrodek Sportowy/ Zarzecze 1

  29 MAJA

  Każda grupa-2 zajęcia edukacyjne „Co w trawie piszczy” i „O czym szumi las”

  • Obiad Bar Bartek- zupa pomidorowa, pierś z kurczaka po Augustowsku, surówki, frytki
  • Rejs statkiem po Kanale Augustowskim od 15 do 18.00 http://zeglugaaugustowska.pl/kontakt/
  • Giżycko – nocleg Hostel Twierdza Boyen

   

  1. MAJA
  •    Mamerki - Kwatera Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych (OKH) "Mauerwald na  8.00 zwiedzanie z przewodnikiem   link       http://mazury.info.pl/atrakcje/mamerki/index.html

  • Kętrzyn / Dworcowa 3a - Konsulat Św. Mikołaja na 10.30 „Zajęcia od dmuchania bombki do jej zdobienia” zwiedzanie  wystawy  http://www.konsulatmikolaja.pl/
  • Gierłoż – zwiedzanie kwatery   http://wolfsschanze.pl/
  • Obiad 14,30 Gierłoż  (filet z kurczaka, ziemniaki, surówka, kompot)
  • Mazurolandia – zwiedzanie z przewodnikiem oraz wszystko, co w cenie biletu.

  Dodatkowe atrakcje-koszt uczestnika link http://www.miniatury.com.pl/

   

  bd

  miejsca noclegów:

  http://www.ssm.bialystok.ids.pl/pl/

  http://ssmolsztyn.pl/schronisko/oferta-schronisko/

  http://e-turysta.net/miedzyszkolny-osrodek-sportowy-augustow-121978.html

  http://www.boyen.gizycko.pl/schronisko-mlodziezowe.html

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • WYCIECZKA DO TORUNIA.

  07.05.2014

    W dniu 06.05.2014r. odbył się wyjazd do Torunia klas 4-6. Uczniowie trenowali orientację w terenie - korzystając z planu miasta Torunia mieli dotrzeć z punktu A do B. Identyfikowali miejsce i najbliższe obiekty na planie. Te praktyczne ćwiczenia doskonaliły umiejętność wyszukiwania i korzystania z informacji.

    Kolejny cel wyjazdu to kontakt ze sztuką. W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej oglądali wystawę dotyczącą współczesnych kierunków w malarstwie - body art. Potem odbyła się prezentacja o nurtach w malarstwie XX wieku, a po niej warsztaty, w których praktycznie zastosowano zdobytą wiedzę. Uczniowie podzieleni na małe grupy tworzyli sztukę body art (malowanie twarzy) oraz obraz odzwierciedlający jeden z nurtów malarstwa XX wieku. Mieli też profesjonalną sesję zdjęciową, która uwieczniała ich dokonania plastyczne.

    Na koniec obejrzeli spektakl "Po rozum do głowy" w Teatrze Baj Pomorski, gdzie mieli możliwość na żywo poczuć atmosferę teatru i sceny, a aktorów dosłownie "na wyciągnięcie ręki". Wchodzili oni w interakcję z widzami włączając ich aktywnie w działania na scenie i zachęcając do otwartego wyrażania emocji, jakie pojawiały się podczas spektaklu. Sztuka opowiadała o języku, który zaprasza w niezwykłą podróż. Razem z nim widzowie weszli do wnętrza głowy człowieka, a celem wyprawy było poszukiwanie przysłowiowego "rozumu". Spektakl wykorzystywał elementy różnych konwencji teatralnych: cyrk, musical, kabaret, czy pantomimę i teatr lalek.

  Jednym słowem - było fajnie! Kto nie był, niech żałuje...

    W ramach wyjazdu zostały zrealizowane  następując cele z podstawy  programowej:

  przyroda: orientacja w terenie - korzystanie z planu miasta w terenie, wyznaczanie trasy,

  plastyka i język polski: odbiór i poznawanie dzieł sztuki, tworzenie wypowiedzi – ekspresja przez sztukę,

  język polski: udział w widowisku teatralnym, uczeń wyodrębnia elementy składające się na widowisko teatralne, posługuje się terminami związanymi z teatrem.

   

          mgp

 • Dzień Matki w oddziale przedszkolnym.

  31.05.2014

  Dzień Matki

  Odział przedszkolny zaprosił mamy na uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci przedstawiły mamom przygotowany program artystyczny. Potem przyszedł czas na wspólne zabawy podczas których mamy tańczyły ze swoimi pociechami przytulając się różnymi częściami ciała, rozpoznawały swoje dzieci po dłoniach, wspólnie z dzieckiem wykonywały rysunek z zawiązanymi oczami. Dzieci  wykonały mamom też masaż odprężający i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty.

   

        A.C.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć