Nawigacja

 • Szlachetna paczka

  31.01.2014

  Szlachetna Paczka

   

   

  Część nauczycieli i pracowników szkoły wzorem ubiegłego roku wzięła udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki dla wybranej rodziny z terenu naszej gminy. Obdarowana rodzina wyraziła wielką wdzięczność dla darczyńców
  za okazane serce. Największą radość dzieciom sprawiły otrzymane upominki
  i słodycze.

  Wszystkim, którzy włączyli się w akcję w imieniu obdarowanej rodziny serdecznie dziękuję!

   

   

  Koordynator akcji

  D. Syrkowska

 • SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

  Zapraszamy

  w dniu 13 marca 2014 o godzinie 13.00 do świetlicy szkolnej w Sławkowie na spotkanie z człowiekiem o wielu pasjach - panem Dariuszem Mellerem - regionalistą, wielkim miłośnikiem Chełmży, autorem książek o tematyce regionalnej m.in."Słownika gwary używanej w Chełmży i okolicach", pszczelarzem, kibicem piłkarskim i żużlowym, kolekcjonerem starych pocztówek, wicestarostą toruńskim.

  Hanna Masłowska

 • "Piżamowa noc" w szkole.

  PIŻAMOWA NOC

  31 stycznia 2014 roku Samorząd Szkolny zorganizował dla kolegów wyróżniających się dobrym zachowaniem Piżmową nąc. Uczniowie naszej szkoły z ogromną niecierpliwością oczekiwali na listę zakwalifikowanych uczniów – kryterium było wszystkim znane od września – zachowanie będące przykładem i wzorem dla innych uczniów. Członkowie SU przygotowali wiele atrakcji: nocna zabawa w chowanego, zabawy sportowe na Sali gimnastycznej, poszukiwanie ukrytych czekolad, szalona dyskoteka, oglądanie filmów i OCZYWIŚCIE  Pizza dla wszystkich. Wszyscy uczestnicy piżamowego szaleństwa przyjemnie spędzili czas pod opieka p. I.Szymanskiej, D.Syrkowskiej i A.Dundelskiej. IS

 • Powiatowy konkurs "Mieszkam w ciekawym miejscu"

  Tradycje regionu okiem dzieci

  14 grudnia 2013 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się wręczenie nagród uczestnikom V edycji konkursu plastycznego z cyklu Mieszkam w ciekawym miejscu pod nazwą Poznaję tradycje mojego regionu. Wielu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w konkursie zgłaszając prace ciekawe pod względem tematyki i doboru techniki, w których zostały prace wykonane. Jesteśmy dumni, że jury doceniło i nagrodziło dwie prace autorstwa naszych uczniów. Gabrysia Matysek i Karol Wiśniewski zostali nagrodzeni, a wicestarosta Dariusz Melle wręczył im nagrody. IS

 • Zajęcia z INDYWIDUALIZACJI

  10.12.2013

  Projekt „ Nauka to zabawa”

  Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Chełmża

   

  Pro­jekt współ­fi­nan­so­wany ze środ­ków Unii Euro­pej­skiej w ramach

   Euro­pej­skiego Fun­du­szu Spo­łecz­nego

  Pro­gram Ope­ra­cyjny Kapi­tał Ludzki  

   

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, który ma na celu wsparcie indywidualnego rozwoju uczniów i uczennic kl.I-III dostosowanego do zdiagnozowanych potrzeb i ich możliwości rozwojowych.

  Beneficjentem projektu jest Gmina Chełmża. Udział w projekcie biorą wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Chełmża.

  W ramach projektu  w naszej szkole  prowadzone są :

  - zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu

  - zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych

  - zajęcia z logopedii dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy,

   

  Zajęcia odbywają się od grudnia 2013r do końca czerwca 2014r.

   

   W ramach projektu doposażone zostaną wszystkie szkoły podstawowe w pomoce dydaktyczne do prowadzonych zajęć. Wyposażenie będzie zgodne z potrzebami uczniów i uczennic. Zakupione zostaną: programy wspomagające profilaktykę, diagnozę, terapię pedagogiczną dzieci z trudnościami w nauce pisania i czytania oraz zagrożonych dysleksją; multimedialne programy wspomagające diagnozę i terapię pedagogiczną dzieci z problemami w nauce umiejętności matematycznych oraz wadami wymowy. Ponadto szkoły zostaną wyposażone w plansze, tablice i zestawy do ćwiczeń, gry dydaktyczne, puzzle, układanki, domina.. Zakupione materiały dydaktyczne i sprzęt będą również służyć kształtowaniu w uczniach i uczennicach poczucia równości i zostaną wykorzystane w nauczaniu niestereotypowego postrzegania ról kobiecych i męskich w społeczeństwie.

   

   

   

 • WOJEWÓDZKI KONKURS KATARZYNKOWY"

       Koło Przewodników Turystycznych i Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych „Wojewódzki Konkurs Katarynkowy” pod honorowym patronatem Żywego Muzeum Piernika w Toruniu przy wsparciu finansowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego z siedzibą w Toruniu. Konkurs popularyzuje wśród dzieci i młodzieży województwo kujawsko –pomorskie i piernik, który smakuje bardzo nie tylko mieszkańcom Torunia, ale także gościom odwiedzającym to miasto.

  Nasz uczeń Mikołaj Dorosiński w kategorii praca plastyczna „Z Mikołajem Kopernikiem” zajął IV miejsce. Na konkurs wpłynęło ponad 900 prac we wszystkich kategoriach. Gratulujemy Mikołajowi. Poza ciekawymi nagrodami Mikołaj miał możliwość uczestniczyć w zajęciach w „MUZEUM LEGEND” .

  BD

 • Mistrz szachów w powiecie.

       Gratulujemy MARIUSZOWI KOTKIEWICZOWI, który z sukcesem zakończył uczestnictwo w  Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w Szachach. Potyczki odbyły się 2 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Chełmży. Jesteśmy dumni z wyników, jakie osiągnął Mariusz, gratulujemy rodzicom i rodzeństwu gdyż wiemy od szóstoklasisty, że całą wiedzę na temat gry w szachy uzyskał dzięki domowym potyczkom.  

 • Spotkanie z pielęgniarką.

  SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

   

  28 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pielęgniarka pani Sylwia Orłowska. Podczas   spotkania  dzieci  przełamywały   strach przed „białym fartuchem „ ,oraz poznały  pracą służby zdrowia. Dowiedziały się jak należy dbać o swoje zdrowie. Rozwiązywały quiz dotyczący zdrowego odżywiania się i higienicznego trybu życia.  Uzasadniały   potrzebę przebywania na świeżym powietrzu i konieczność dbania o higienę osobistą.      Spotkanie   zakończyło  się wspólnym zjedzeniem  przyniesionej przez panią Sylwię zdrowej przekąski – owoców .

           A.C.

 • Spotkanie z muzyką.

  SPOTKANIE Z MUZYKAMI

   

  19 grudnia przedszkolaki z naszej szkoły zaprosiły „ zerówkę” na spotkanie z muzykami Filharmonii Bydgoskiej. Podczas spotkania dzieci miały okazję słuchania muzyki na żywo. Poznały brzmienie i nazwy różnych instrumentów, a także miały możliwość samodzielnego grania na niektórych z nich.

          A.C

 • "Podróż w kosmos" laureatka z naszej szkoły.

            Z przyjemnością informujemy, że konkurs ,,Podróż w kosmos" został rozstrzygnięty. Jury bardzo wnikliwie i rzetelnie oceniając prace biorąc pod uwagę  zaangażowanie, oryginalność, estetykę wykonania pracy i jej zgodność z tematyką doceniło i nagrodziło dzieło HANNY CYTARSKIEJ uczennicy klasy I – dziewczynka z ogromnym zaangażowaniem wykonywała pracę w czasie zajęć koła plastycznego. IS

 • NAJMŁODSI UCZĄ SIĘ DBAĆ O ZĘBY.

  Najmłodsi uczą się dbać o zęby.

   

  Uczniowie oddziału przedszkolnego w listopadzie wzięli udział w  OGÓLNOPOLSKIM  PROGRAMIE EDUKACJI ZDROWOTNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW „ Akademia Aquafresh”.         W ramach programu dzieci wzięły udział w specjalnych zajęciach podczas których poznały budowę jamy ustnej, dowiedziały się poczym poznać, że szczoteczka do zębów jest zużyta, dlaczego i jak często należy myć zęby, poznawały prawidłowe zasady żywieniowe, oswajały się z koniecznością odwiedzania gabinetu stomatologicznego i przebiegiem wizyty u dentysty.  

  Uwieńczeniem  programu było przedstawienie teatralne pt. „Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć”, na które dzieci zaprosiły rodziców.

        A.C.

 • MIKOŁAJKI

  Ho, ho, ho – przyszedł Mikołaj a z nim zima!

   

  Mikołaju, Mikołaju

  co w swoim worku masz?

  Słodycze, laleczki,

  samochodziki, klocki?

  A dla kogo je masz?

  Dla chłopczyka i dziewczynki,

  którzy mają wesołe minki,

  dobre humory każdego dnia

  i pomysłów pełen kram.

   

    Mikołajki w klasie 6 były obchodzone po tradycyjnemu – paczka słodyczy i "coś na ząb". Atmosferę tego dnia podkreślała pogoda za oknem, jak na zmówienie, wiatr i śnieżyca, którą najlepiej oglądać było w jakimś ciepłym i zacisznym wnętrzu. Zabawa była udana, a przedświąteczny nastrój udzielił się wszystkim.

   

    mgp

 • Konkurs czytelniczy Wydawnictwa "NASZA KSIĘGARNIA"

  Konkurs czytelniczy

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie czytelniczym dla klas I – III  organizowanym przez Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”. Konkurs dotyczył książki autorstwa Agnieszki Tyszki pt. „Zosia z ulicy Kociej na wakacjach”. Uczestnicy konkursu mieli napisać „zakleństwo”, które pomoże zmienić się chłopcu, którego Zosia poznała w czasie wakacji nad morzem.  Komisja konkursowa przyznała jedną  nagrodę i dwa wyróżnienia. Jedno z wyróżnień i atrakcyjne nagrody otrzymała nasza uczennica z kl. II  Julia Dundelska. Nagrodzona została także nasza biblioteka szkolna. Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”  wyposażyło bibliotekę w książki dla dzieci i młodzieży za 3 000 zł.   AD

  ZAKLEŃSTWO

  Aruś nie chce bawić się tylko ciągle chipsy je.

  A komputer i komórka przykuwają go do biurka.

  Niechaj dzisiaj me zakleństwo skończy wreszcie to szaleństwo.

  W domu, w lesie czy nad morzem każdy z nas się bawić może.

  Biegać, skakać lub się chować, a nie chipsy pałaszować.

  Zamień chociaż swoje chipsy na ciekawe dwa komiksy.

  Jedz owoce i warzywa, z nimi zawsze się wygrywa.

  Nie uciekaj więcej babci, bo przez ciebie rozum traci.

  Ona bardzo ciebie kocha! Tego chce dla ciebie Zocha.

      Julia Dundelska

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Światowy Dzień Pluszowego Misia  25 listopada 2013r.

  „-Byłem gapą, strasznie głupim gapą. Jestem po prostu Miś o Bardzo Małym Rozumku.
  -Jesteś najlepszym Misiem pod słońcem – pocieszył go Krzyś.
  -Czy naprawdę tak myślisz?! – zawołał Puchatek uszczęśliwiony. I nagle rozpogodził się cały.” 

  (A.A. Milne „Kubuś Puchatek”)         

       Nie tylko Krzyś, właściciel Kubusia Puchatka, bohatera znanej wszystkim czytelnikom na świecie opowieści ze Stumilowego Lasu,  ma swego najlepszego Misia.  Nasi uczniowie mają ich całe mnóstwo, a udowodnili to, podczas obchodzonego corocznie w naszej szkole święta. W poniedziałek już od rana tuląc w ramionach swoje ulubione pluszaki,  wysłuchiwali opowiadań, piosenek oraz  oglądali filmy, których bohaterami były mniejsze lub większe misie.  W każdej z klas w misiowych kącikach maluchy zgromadziły  książki, zabawki, gry, plakaty czy własnoręcznie wykonane prace na ich temat. Zerkające na uczniów podczas różnych zabaw, konkursów pluszaki,  oblizywały się wiedzione urzekającym aromatem pieczonych gofrów czy  przyniesionego  przez maluchy słodkiego  „małe  Co nieco”.  Dziewczynki i chłopcy prześcigali się w pomysłach, by uświetnić  111 urodziny zaadoptowanej z USA maskotki.  Anglojęzyczny Teddy's Bear stał się także u nas niekwestionowanym królem zabawek,  sprawiając niejednemu maluchowi  wiele radości i uszczęśliwiając  kolejne pokolenia.

  B.G.

 • „Jedzie, jedzie straż ogniowa, trąbka gra. Sam komendant dziś prowadzi wóz...”

  W dniu 13 listopada 2013 roku odwiedzili naszą szkołę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skąpem. Dowodził nimi prezes Henryk Śmiałek. Nie przyjechali, aby gasić pożar, ale aby podzielić się informacjami o powołaniu i działalności OSP w Skąpem, która w tym roku obchodzi 140-lecie istnienia. Podarowali nam książkę „OSP w Skąpem. Szkic z dziejów”. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści prezesa (autora ksiązki), a potem ustawili się w długiej kolejce, aby przymierzyć czapki strażackie. Na koniec spotkania uczniowie: Jakub Grabowski z klasy IIa oraz Maciej Cytarski i Mikołaj Przybysz z klasy IV podarowali strażakom swoje prace plastyczne, w których zilustrowali pracę strażaków. Na pożegnanie wszyscy uczniowie wyszli na boisko, aby zobaczyć wóz strażacki, którym przyjechali goście  i usłyszeć dźwięk syreny. Bo przecież każdy marzy, aby jak Wojtek zostać strażakiem i otrzymać srebrny kask.                                                                                                                          

   HM

 • TYDZIEŃ DLA ZDROWIA

  12.11.2013

  Tydzień dla zdrowia -04-08 listopada          

       czyli każdy dzień zaczynamy od śniadania!

   

  Tydzień dla zdrowia, to może mało, ale nawyki złe pozmieniało.

  Uczniowie w przerwach aktywni byli, w ćwiczeniach różnych uczestniczyli.

  Wiedzą, że zdrowie  należy cenić, a los chorego trudno jest zmienić.

  Higiena ciała to jest podstawa. Druga żywienie.. takie są prawa!

  Należy karmić zawsze się zdrowo i  jeść składniki piramidowo.

  Ta piramida to porcje diety, których przestrzegać trzeba niestety.

   

  Koniec z chipsami i słodyczami! Tego od dzisiaj się wystrzegamy!

  W piątek warzywa serwowaliśmy, które w śniadaniu  zajadliśmy.

  Moc taką wielką one nam dały, że potem były tylko pochwały.

  Więc do rodziców  się zwracamy: róbcie i jedzcie je razem z nami!

  Dzieciaki jedzą także oczami, róbcie kanapki więc z jarzynami!

  Kanapki będą kolorowe, zjedzą je wszystkie i będą zdrowe!

  Ruch niech co dzień uprawiają, na powietrzu dużo  przebywają,

  Strój odpowiedni niech zakładają, a złych nawyków unikaj.ą

  A gdy spełnicie te życzenia, ominąwszelkie Was zmartwienia,

  I dziatki zdrowe Wam wyrosną, i chlubę wielką Wam przyniosą.

     B.G

   

   

 • Wyróżnienie dla Martyny S (klasa 5) w Wojewódzkim konkursie plastycznym "Jeden dzień z życia patrioty".

  08.11.2013

   VIII Wojewódzki Konkurs  Plastyczny pod hasłem „ Jeden dzień z życia patrioty”

  7 listopada 2013 r. w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim odbyło się rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu plastycznego zatytułowanego „ Jeden dzień z życia patrioty”. Twórcami nadesłanych prac byli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa kujawsko  – pomorskiego. Na konkurs plastyczny nadesłano ponad 320 prac. Prace oceniało jury  składające się z specjalistów. Pani I. Szymańska, dzięki ogromnemu zainteresowaniu i pomysłowości uczniów naszej szkoły, mogła wysłać dziewięć prac plastycznych.

  Na uroczystość rozdania prac została zaproszona Martyna Stodulska, która w powyższym konkursie otrzymała wyróżnienie.

 • GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOSCI.

  09.11.2013

  Gminne obchody Święta  11 Listopada

  W Miejscu Pamięci Narodowej Kopiec „Ziemia Polaków” odbył się uroczysty Apel Pamięci. Podczas apelu kolejni ofiarodawcy przekazali  ziemię na budowę Kopca „Ziemia Polaków”.  Przedstawiciele  przybyłych władz, szkół, organizacji i mieszkańców złożyli pod Murem Pamięci wiązanki kwiatów w imieniu uczniów naszej szkoły złożyły kwiaty Martyna Światkowska i Martyna Stodulska. Uroczystość uświetniły przybyłe poczty sztandarowe. Poczet sztandarowy w składzie: Jakub Jankierski, Maria Gruszka i Zuzanna Światkowska godnie reprezentował społeczność Szkoły Podstawowej w Sławkowie w w/w uroczystości.   

 • Święto 11 listopada -Odzyskania Niepodległości

  08.11.2013

   

  Akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości Polski

   

  W dniu 08 listopada w SP w Sławkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Niepodległości Polski. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 0-6. Każda klasa przygotowała plakat, pt.: Polska – moja mała i duża ojczyzna, które stworzyły okolicznościową dekorację. Ponadto przedstawiciele każdej klasy pod nadzorem wychowawców mieli do zaprezentowania wiersz patriotyczny, zaś klasa 4 i 6 pieśni. Celem akademii było przybliżenie uczniom wydarzeń z historii Polski oraz zwrócenie uwagi na trudną drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości. Ten apel to także propagowanie postaw patriotycznych a także utrwalanie  w młodych ludziach poszanowania dla tradycji małych ojczyzn.

         mgp

 • Unihokej rozgrywki powiatowe-kategoria dziewcząt.

  08.11.2013

  TAK SIĘ WALCZY!!!

  Na gorąco informujemy, że nasze dziewczynki zdobyły BRĄZOWE MEDALE na Mistrzostwach Powiatu w unihokeju, które odbyły się 08.11.2013 r. w Grzywnie .
  OGROMNE GRATULACJE !!!!!!!!
  Skład dziewcząt: MARYSIA GRUSZKA, JULIA BONIECKA, JULIA PAJĄCZKOWSKA, MARTYNA STODULSKA, ZUZANNA ŚWIATKOWSKA, ANETA BŁAŻEJCZYK,  WERONIKA CIOŁEK, GABRYSIA MATYSEK, MARTYNA STALMIERSKA, MARTYNA ŚWIATKOWSKA, ZUZANNA TEREK i WIKTORIA WIENCŁAWSKA wykazał się ogromną walecznością udowadniając, że nie liczy się średnia wieku i średnia wzrostu, lecz duch walki, a ten w dziewczynach był ogromny mimo zmęczenia. Opiekun zespołu: p. Iwona Szymańska.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć