Nawigacja

 • II Mikołajkowy Turniej o Puchar Sołtysa Wsi Sławkowo

  19.12.2015

  W sobotę 19.12.2015 w naszej Szkole na sali gimnastycznej odbędzie się II Mikołajkowy Turniej o Puchar Sołtysa Wsi Sławkowo unihokeja dziewcząt i chłopców. Grę rozpoczynamy o 10.00. Serdecznie zapraszamy kibiców w imieniu pana D. Pawlaka, pani I. Szymańskiej oraz zawodników.
   

 • Kolejny nasz udział w akcji "Szlachetna paczka"

  16.12.2015

  Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i wsparli nas zarówno finansowo, jak i rzeczowo w akcji "Szlachetna Paczka". Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Anny Stachowskiej, Małgorzaty Kowalskiej-Galikowskiej, Elżbiety Jarockiej, Żanety Jarzynki, Izabeli Kruszyńskiej oraz nauczycieli ze szkoły w Sławkowie.

  Organizatorzy:
  D.Syrkowska i I. Szymańska

 • Spotkanie Mikołajkowe w Koronowie.

  16.12.2015

  5 grudnia dziesięcioro dzieci z naszej szkoły wyjechało na Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe do Centrum Sportu i Rekreacji w Koronowie. Dzieci pod opieką animatorów w pracowniach warsztatowych wykonywały ciekawe ozdoby świąteczne. Wysłuchały baśni i opowieści wigilijnych. Na zakończenie, Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

  Organizatorem wyjazdu była Pani Alicja Jabłońska z Rejonowego Oddziału PCK w Chełmży.

 • Mikołajki klasy 4a

  11.12.2015

  Mikołajki klasy 4a odbyły się w sobotę 5 grudnia w Centrum Nowoczesności  Młyn Wiedzy . Do Torunia zawieźli nas rodzice p. Ewa Szefler, p. Małgorzata Szefler, p. Ania Dundelska, p. Tomasz Nadstawny. Rodzicom  bardzo serdecznie dziękujemy.  

  Przez trzy godziny bawiliśmy się  w budowniczych, poznawaliśmy  tajniki ciała człowieka,  zaglądaliśmy do ula pszczół, poznawaliśmy  tajniki  światła, cienia, wody… . Każdy mógł wykonać  własną kartę świąteczną.  Byliśmy ostatnimi osobami, które opuszczały Młyn Wiedzy :).

 • Laureaci Konkursu na kartkę świąteczną

  LAUREACI:

  klasy I-III

  Kinga Jurkiewicz

  Bartosz Ernest

  Amelia Zając

   

   
     

   klasy IV-VI

  Weronika Ciołek

                                                                                Julia Dundelska

         Martyna Światkowska

 • Mikołajkowy Turniej w unihokeja

 • Mikołajki klasy IVb

  03.12.2015

  Klasa IVb świętowała Mikołajki w Kinder Parku. Uczniowie świetni bawili się w licznych tunelach, piłkach, zjeżdżalniach, jednak największą atrakcją cieszyła się ścianka wspinaczkowa i skok na bangee. Dziękujemy rodzicom p. Oliwie, p. Mazurkiewicz i p. Kowalskiemu za pomoc w dowiezieniu dzieci.

 • Zabawa Andrzejkowa w klasach IV-VI

  30.11.2015

  Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. I tak oto w naszej szkole dnia 30.11.2015r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Uczniowie klasy IV - VI mieli okazję potańczyć i pobawić się przy rytmach majwiększych przebojów. Główną atrakcją wieczoru były wróżby andrzejkowe. Każdy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom z kubeczków. Można było również poznać imię przyszłej sympatii oraz dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość? Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  29.11.2015

         W ubiegłym tygodniu w szkole zrobiło się „misiowo”. Genezę święta oraz najbardziej znane niedźwiadki z książek i filmów można było przypomnieć sobie oglądając gazetkę na szkolnym korytarzu.  W poniedziałek młodsi uczniowie uczestniczyli w pokazie filmów animowanych: „Kubuś Puchatek”, „Coralgol”, „Miś Uszatek”, „Miś Yogi”, „Miś Paddington” oraz słuchali czytanych przez rodziców fragmentów „Kubusia Puchatka” .  W każdej klasie uczniowie przygotowali wystawę poświęconą Kubusiowi Puchatkowi, jego przyjaciołom i innym misiom. Zgromadzono na nich mnóstwo drobnych gadżetów, maskotek, książek, płyt z filmami i słuchowiskami, puzzli, gier, kolorowanek, naczyń i ubrań z nadrukami. Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzono zgodnie z tradycją 25 listopada. Tego dnia dzieci przygotowały słodkie „małe co nieco”,  rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w „misiowych konkursach i zabawach muzyczno-ruchowych. Wszyscy młodsi uczniowie przynieśli swoje ukochane pluszaki, które towarzyszyły im podczas przerw i organizowanych zabaw, co sprawiało im wiele radości. Zaangażowanie uczniów w obchody święta oraz okazywana troska o przyniesione zabawki świadczą o tym, że dzieci nadal czerpią przyjemność z przytulania pluszaków, których wszechobecny komputer nie jest w stanie zastąpić.

  HL

   

   

 • Andrzejki w nauczaniu początkowym.

  27.11.2015

  Maluchy z naszej szkoły bawiły się na zabawie Andrzejkowej. Zgodnie ze zwyczajem można było poznać swoją przeszłość poprzez wróżby. Dziewczęta poznawały imiona bliskich ich sercu chłopców, a chłopcy dziewcząt. Wróżono sobie też przyszły zawód. Podczas spotkania były również wesołe pląsy. 

         A.C.

    

 • Tydzień zdrowia

            W dniach 2-6 listopada w naszej szkole odbył się Tydzień Dla Zdrowia. Celem tego przedsięwzięcia była zarówno promocja zdrowego stylu życia, propagowanie postaw prozdrowotnych, jak i integracja środowiska szkolnego, wzajemna współpraca oraz dobra zabawa. W realizację tych działań włączyła się cała społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie, pielęgniarka szkolna, obsługa kuchni oraz rodzice. Uwieńczeniem  tego tygodnia był tradycyjnie obchodzony   Dzień  Śniadanie Daje Moc.

         Przez cały tydzień na korytarzu można było podziwiać  wykonane przez uczniów plakaty zachęcające  do zdrowego stylu życia.  Na początku tygodnia wśród najmłodszych zorganizowany  został bieg po zdrowie, w którym o symboliczną nagrodę -  „jabłko” rywalizowały bardzo dzielnie dziewczynki  z chłopcami.  Późniejsze spotkania uczniów  z przedstawicielkami służby zdrowia  p. Barbarą Owczarczyk  i p. Sylwią Orłowską  profesjonalnie wsparło  podejmowane w szkole działania . Uczniowie otrzymali od Pań cenne wskazówki i ulotki,  a niektórzy także witaminowe lizaki i odblaski.  Podczas krótkiego  szkolenia pierwszej pomocy przedmedycznej  młodsi uczniowie nabywali podstawową wiedzę i umiejętności, dzięki którym mogą  uratować komuś życie. Wielką frajdą dla dzieci, jednocześnie przeglądem talentów kulinarnych był  czwartkowy konurs dla rodziców „Zdrowie na talerzu”.  Mamy z klas 0-III spisały się na medal.  Soki, sałatki, surówki, ciasta i ciasteczka przygotowane przez lokalne mistrzynie cieszyły się olbrzymim powodzeniem.  Przez cały tydzień uczniowie  przyswajali sobie nie tylko wiedzę na temat zdrowego odżywiania, ale i kulturalnego spożywania posiłków. Na zakończenie tygodnia wszyscy uczniowie otrzymali po jabłku, a w szkolnej stołówce zaserwowano wyśmienitą zupę z dyni i przepyszne babeczki. Wszystko oczywiście  zgodnie z zasadmi zdrowego odżywiania.  W ramach utrwalenia wiadomości  na koniec tygodnia mlodsze dzieci rozwiązywały zagadki i krzyżówki pod wspólnym hasłem  „Żyję zdrowo”.

  BG

 • Konkurs informatyczny -„Kartka świąteczna narysowana w Paint”

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I- VI

  w dwóch kategoriach wiekowych I-III oraz IV-VI

  Regulamin konkursu

  1. Kartki powinny nawiązywać tematycznie do obrzędów, zwyczajów oraz symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem.
  2. Kartki nie powinny zawierać żadnych gotowych elementów cudzego autorstwa, takich jak np. kliparty lub zeskanowane ilustracje.
  3. Każdy uczestnik indywidualnie może zgłosić jedną pracę.
  4. Rozmiar kartki: 20 cm x 15 cm
  5. Kartki świąteczne należy przesłać do 7 grudnia 2015 r na adres: konklewska.sylwia@gmail.com  lub dostarczyć na pendrive do Sylwii Konklewskiej
   • w nazwie pliku proszę wpisać: imię_nazwisko_klasa
  6. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 14 grudnia 2015r.
  7. Kartki będą oceniane przez komisję konkursową w składzie: Sylwia Konklewska, Hanna Masłowska, Iwona Szymańska.

   

  Kryteria oceny

  • Poziom artystyczny wykonanej pracy
  • Oryginalność, pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania
  • Stopień nawiązania do tradycji

   

  Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych

  Sylwia Konklewska

   

 • SZLACHETNA PACZKA

  Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w akcji Szlachetna Paczka. Liczymy na to, że podobnie jak w latach ubiegłych do akcji włączą się nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice. Akcja polega na przygotowaniu paczki z zakupionych wg otrzymanej od organizatorów listy produktów i leków. Pamiętajmy, że przysłowiowa złotówka dla rodziny w potrzebie to wielki dar serca. Osoby chętne, pragnące wesprzeć finansowo wybraną rodzinę zapraszamy do współpracy.

  D. Syrkowska
  I. Szymańska

 • Biało-czerwony 11 Listopada

  W dniu 10.11.2015r. nasza szkoła obchodziła Święto Niepodległości Polski. Uczniowie ozdobili puzzle, które po złożeniu utworzyły dużą mapę Polski. Powstał ciekawy kolaż, pt. Oto Polska, nasza ojczyzna. Każda klasa napisała wierszyk, złotą myśl dla Polski oraz wykonała biało-czerwone ozdoby. Zostały one umieszczone na "drzewku szczęścia dla Polski", które po apelu "wkomponowało się" w nasz szkolny korytarz. Całość spotkania uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu kółka muzycznego pod opieką p. Dundelskiej.

  Poniżej prezentujemy wiersz Julii Dundelskiej (z kl. 4a), która zajęła II miejsce w literackim  konkursie patriotycznym, pt. „… zawdzięczamy niepodległość”, a organizowanym z okazji Święta Niepodległości Polski przez Diecezjalne Centrum Kultury Zamek Bierzgłowski. Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

     mgp

  „… zawdzięczamy niepodległość”

   

  Zawdzięczamy niepodległość tym, co życie swe oddali,

  byśmy dzisiaj wszyscy razem w wolnym kraju swym mieszkali.

  Tym żołnierzom, którzy wtedy krew na wojnie przelewali,

  by Polacy w niepodległej, wolnej Polsce przebywali.

   

  Zawdzięczamy tym, co wrogom, co dzień życie utrudniali

  i na murach miejskich domów znak kotwicy malowali;

  głodnym dzieciom, starszym ludziom przeżyć wojnę pomagali.

  W polskich lasach w tajemnicy w partyzantce wojowali.

   

  Zawdzięczamy niepodległość tym, co często po kryjomu

  nauczali polskiej mowy zamiast w szkole, w swoim domu.

  Polskie wiersze i piosenki, i Chopina ciche dźwięki,

  opowieści cioci, babki o historii Polski – Matki.

   

  Zawdzięczamy niepodległość tym, co w trudnej życia chwili

  wspominając godło, flagę - łezkę czasem uronili

  i „Mazurek Dąbrowskiego” z dumą dzisiaj zaśpiewają,

  pamiętając tamte czasy wnukom wciąż opowiadają.

   

  Chcemy razem podziękować wszystkim, którym zawdzięczamy,

  że historię oraz mowę naszą własną polską znamy.

  Tym, co dbali w każdym czasie, w każdej chwili bez wyjątku,

  żeby dzieci swą historię znały całą, od początku.

   

 • KONKURS SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO I RADY RODZICÓW

  Od dnia 9 listopada 2015 do 30 kwietnia 2016 SAMORZĄD UCZNIOWSKI i RADA RODZICÓW ogłaszają konkurs związany ze zbiórką makulatury.

  1. Rada Rodziców przeznacza nagrodę w wysokości 200 zł dla zwycięskiej klasy.
  2. O zwycięstwie decyduje ilość oddanych kg makulatury w przeliczeniu na 1 ucznia.
  3. Uczniowie przynoszą makulaturę i z przedstawicielem samorządu ważą i zapisują kg, natomiast fakt oddania ilości makulatury (kg) potwierdzają podpisem:
   1.  p. Anna Piórkowska,
   2.  p. Magdalena Griner-Pawłowska,
   3.  p. Dorota Kanigowska
  4. Samorząd Uczniowski aktualizuje co tydzień  tabelę zbiórki w przeliczeniu na ucznia na tablicy  ogłoszeń samorządu.
 • Tydzień z dysleksją

    Jak co roku w naszej szkole odbyła się akcja społeczna Tydzień z dysleksją w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problemy jakie niesie dla ucznia dysleksja, jak on ma  pracować, by uzyskiwać lepsze wyniki oraz jak my i otoczenie mamy współpracować z  dyslektykiem dla jego dobra. Ponadto chętni uczniowie z klas 4-6 wykorzystali swoje umiejętności ortograficzne i plastyczne tworząc plakaty i rebusy Ortografia wokół nas. Ćwiczyli też ortografię, bogacili swój zasób słownictwa oraz język. Wszystkim uczniom za zaangażowanie i prace bardzo dziękujemy, szczególnie klasom 4a, 4b.

    Pamiętajmy, dysleksja wymaga większej pracy, pomocy, wsparcia i zrozumienia, co potwierdza hasło tegorocznej akcji: "Mogę. Umiem. Potrafię!". 

         

          mgp

 • Halloween

  30.10.2015

  Dnia 30.10.2015 odbbyła się w naszej szkole impreza halloweenowa z dwoma konkursami: na najstraszniejsze przebranie i na wyciętą twarz w dyni. Odbyła się również loteria, w której uczeń kupując bilet za dwa złote mógł wygrać atrakcyjne nagrody np. zwolnienie z odpytywania na lekcji, anulowanie punktów ujemnych lub dodatkowe punkty dodatnie. 

  Zwycięzcy w konkursie na najstarszniejsze przebranie:

  Klasy 0 – III

  1 miejsce: Wiktor Krajewski,  Zosia Kruszyńska

  2 miejsce: Blanka Peplińska, Zosia Makowska

  3 miejsce:  Kinga Jurkiewicz, Amelia Sikorska

  Klasy IV-VI

  1 miejsce: Aneta Błażejczyk, Wiktor Kuźma

  2 miejsce: Julia Szefler, Natalia Krzemień

  3 miejsce: Martyna Pąk, Kuba Borowiec

 • Spotkanie z przedstawicielami banku PKO

  30.10.2015

   30 października uczniowie klasy I i II oraz IVa i IVb  wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami PKO BP w Toruniu. Goście przyjechali przypomnieć głoszone od 80 lat hasło: „Październik miesiącem oszczędzania”. Hasło to, zachęca kolejne pokolenia do zakładania książeczek SKO i gromadzenia na nich swoich oszczędności. Podczas spotkania  uczniowie dowiedzieli się: Co to są i skąd się biorą pieniądze? W przystępny sposób  wyjaśniono im podstawowe zagadnienia związane z finansami, historią pieniądza oraz działaniem banków. Zapoznali się z pojęciami takimi jak: banknot, moneta, karta płatnicza, bankomat, przelew, pożyczka, kredyt czy lokata. Uczniowie  dowiedzieli się jak  oszczędzać z SKO. Poznali różne sposoby na zaoszczędzenie dodatkowych środków, przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne. Z zainteresowaniem obejrzeli pokaz rozpoznawania fałszywych banknotów. Atrakcją były rozdane wszystkim gadżety oraz nagrody dla aktywnych słuchaczy. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu w szkole przybędzie  SKO-wiczów, którzy wyedukowani finansowo w dorosłym życiu, łatwiej będą podejmować racjonalne decyzje finansowe.

  HL

 • Powiatowy Konkurs Plastyczny

  Starostwo Powiatowe w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież powiatu toruńskiego do udziału w kolejnej - VII edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego. W tym roku temat przewodni Konkursu brzmi „Mieszkam w ciekawym miejscu - bajki i legendy powiatu toruńskiego”. 

  Poniżej zamieszczmy legendy, które będą stanowić materiał źródłowy dla powstających prac.

 • Klasa IVb na meczu koszykówki.

  25.10.2015

  Klasa IVb rozpoczęłą cykl wyjazdów pod nazwą "Kibicuje z klasą". Zmagania koszykarzy Polskiego Cukieru Toruń z Asseco Gdynia podziwialiśmy w Arenie Toruń, 25 października. Uczniom bardzo podobała się hala, zawodnicy, rycerz Piernisław i meczowa atmosfera. Niestety, mimo głośnego i gorącego dopingu toruńska drużyna przegrała. Dziekujemy rodzicom: p.Ciołek, p.Gabrychowicz, p.Krzemień, p.Oliwa, za pomoc przy wyjeździe.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć