Nawigacja

 • KONKURS "MIESZKAM W CIEKAWYM MIEJSCU"

         16.12.2014r. w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się wręczenie nagród  w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w ciekawym miejscu - aktywnie, zdrowo, rowerowo" nagrody odebrało dwoje uczniów naszej szkoły. W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowe- nagrodę otrzymał Michał Pawlak z kl.V. Wyróżnienie w kategorii klas 0-III szkoły podstawowej otrzymała Agata Skrzypczak z kl.II.

  Pawlak Hanna

 • PRZYGOTOWANIE DO ŚWIĄT

  Coraz bliżej święta …

     W klasach młodszych od początku grudnia panuje świąteczny nastrój. Uczniowie biorą udział w dekorowaniu sal lekcyjnych, wykonują ozdoby choinkowe, malują gipsowe figurki, wycinają gwiazdy i aniołki, czytają teksty dzięki, którym poznają świąteczne tradycje i śpiewają kolędy.

     W dzień swoich imienin, by wręczyć słodkie upominki, uczniów z klasy IIIb odwiedził św. Mikołaj. Spotkanie było okazją do poznania legendy o biskupie z Miry. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły w mikołajowych strojach. Na cześć gościa zaśpiewały piosenkę oraz wykonały jego podobiznę. W obecności Mikołaja rozpoczęły ubieranie klasowej choinki własnoręcznie zrobionymi ozdobami.

     W przedświątecznym tygodniu, uczniowie redagowali życzenia, uczyli się prawidłowo adresować i wysyłać kartki. Niestety ta zanikająca tradycja ma konkurencję. Czy SMSy zastąpią tradycyjne  świąteczne kartki? 

     Dużą radość sprawiło dzieciom samodzielne dekorowanie przygotowanych przez jedną z mam pierniczków. Czyj piernik bardziej kolorowy, najpiękniejszy? – rywalizowali ze sobą młodzi cukiernicy podczas zajęć.

     Świąteczna tematyka była realizowana przy współudziale kilku rodziców. Dzięki rodzicom uczniowie zobaczyli, że tradycje są przekazywane z pokolenia na pokolenie. W wysłuchanych wspomnieniach rodziców wiele sytuacji było dla dzieci zaskakujących i zabawnych. Oby, zbliżające się Boże Narodzenie, zgodnie z tradycją było okazją do  spotkań w rodzinnej atmosferze.

  HL

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

           O Światowym Dniu Pluszowego Misia przypomniała uczniom gazetka, prezentująca najbardziej znane niedźwiadki z książek i filmów dla dzieci oraz genezę święta. Wcześniej wszyscy uczniowie zapoznani zostali z propozycjami organizacji święta. Każda klasa przygotowała wystawę poświęconą Kubusiowi Puchatkowi, jego przyjaciołom i innym misiom. Znalazło się w nich mnóstwo drobnych gadżetów, maskotek, książek, płyt z filmami i słuchowiskami, puzzli, gier, kolorowanek, naczyń i ubrań z nadrukami. Dzień Misia obchodzono 25 listopada. Tego dnia dzieci przygotowały prace plastyczne, słodkie małe „co nieco”, z zainteresowaniem słuchały czytanych przez rodziców bajek o miśkach, rozwiązywały zagadki, oglądały fragmenty filmów: „Kubuś Puchatek”, „Coralgol”, „Miś Uszatek”, „Miś Yogi” . Wszyscy młodsi uczniowie przynieśli swoje ukochane pluszaki, które towarzyszyły im podczas przerw i organizowanych zabaw. Wiele radości sprawił dzieciom śpiew, taniec i udział w zabawach: Stary niedźwiedź mocno śpi, Jadą ,jadą misie. Wędrujące Hula hop oraz zbieranie wykałaczek w rękawicach kuchennych.

         Bardzo cieszy duże zaangażowanie uczniów w obchody święta. Oby, dzieci nadal czerpały przyjemność z przytulania pluszaków, a kolejne edycje Dnia Pluszowego Misia były równie udane. 

  HL

   

   

 • SZOK-występy cyrku w naszej szkole.

  30.11.2014

     Dużą atrakcją w dniu 28 listopada dla uczniów szkoły był pokaz artystów Cyrku  Szok. Uczniowie bawili się nie tylko obserwując, ale brali czynny udział w występach.

        bd

 • Próbny sprawdzian szóstoklasisty 26.11.2014

  30.11.2014

   W dniu 26.11.2014  dziewiętnastu naszych szóstoklasistów przystąpiło do sprawdzianu próbnego w nowej formule z Nową Erą. Sprawdzaliśmy wiedzę i umiejętności ale też organizację i sprzęt- podczas części z języka angielskiego. A wyniki? -zainteresowani poznają niedługo.

     bd

 • WARSZTATY EDUKACYJNE-ZDOBIEBIE BOMBEK

  30.11.2014

  Warsztaty edukacyjne- zdobienie bombek.

  27 listopada w naszej szkole odbyły się warsztaty zdobienia bombek. Uczestnicy warsztatów samodzielnie ozdabiali przygotowane szklane i styropianowe bombki poprzez malowanie i posypywanie ich brokatem. Powstały z nich świecące bałwanki, które dzieci w pudełeczkach zabrały do domu. Będą one wspaniałą ozdobą domowych choinek.

  AC

 • DOBRA PRAKTYKA WSPÓŁPRACY- obóz na trawce.

  Pod tym linkiem ponizej można obejrzeć DOBRE PRAKTYKI WSPÓŁPRACY w ramach programu Szkoła Współpracy

   

  https://plus.google.com/u/0/106106322897865548989/posts/LJBj4Sdts9B?pid=6083680005277937858&oid=106106322897865548989 

 • KONKURS WOJEWÓDZKI "TOBIE POLSKO"

  17.11.2014


  6 listopada 2014 r. w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim odbył się XI Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” organizowany przez Gminę i Zespół Szkół w Łubiance. Naszą szkołę reprezentował 4 – osobowy zespół z klasy IIIA w składzie: Julia Dundelska, Agata Machowska, Zuzanna Rybitwa, Dominika Szefler. Dziewczynki w kategorii 7 - 9 lat zdobyły I miejsce i puchar Wójta Gminy Łubianka. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!  AD

 • TYDZIEŃ DLA ZDROWIA

  13.11.2014

  „Tydzień dla zdrowia”        W dniach 3-7 listopada b.r. w naszej szkole odbywał się „TYDZIEŃ DLA ZDROWIA”.  W ramach realizacji zadania było propagowanie wśród uczniów zdrowego stylu życia poprzez: podniesienie świadomości dzieci w zakresie zdrowego odżywiania, rozwijanie nawyków częstego spożywania owoców i warzyw oraz  promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną.

        W pierwszym dniu  na korytarzu szkolnym pojawiła się  gazetka nt. „12 zasad zdrowego odżywiania” i skutków niedoboru podstawowych składników pokarmowych.  Ponadto od poniedziałku do czwartku na godzinach wychowawczych i lekcjach wychowania fizycznego prowadzono nie tylko pogadanki promujące zdrowy styl życia, ale zorganizowano wspólny bieg po zdrowie. Uczniowie oglądali prezentacje na temat kulturalnego spożywania posiłków i przygotowali plakaty pod wspólnym hasłem „Recepta na zdrowie”. Atrakcją dla maluchów było tematyczne spotkanie z pielęgniarką. Pani Sylwia podzieliła się z uczniami nie tylko fachową wiedzą, ale uważnych uczniów nagrodziła kolorowymi lizakami z witaminami. Na zakończenie promującego zdrowie tygodnia uczniowie klas 0-III wraz rodzicami tradycyjnie wzięli udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.  Kolorowe kanapki w gronie kolegów i koleżanek smakowały wyjątkowo, a polskie jabłka podarowane przez państwa Ritter wszyscy uczniowie jedli przez dwa dni.

        Tydzień dla zdrowia na pewno dostarczył wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Mamy nadzieję, że zaszczepił u uczniów zasady zdrowego stylu życia, które będą miały odzwierciedlenie w ich przyszłym życiu. Dziękujemy rodzicom za pomoc i aktywny udział w organizacji szkolnych działań.

  BG

 • WYRÓŻNIENI W ZAMKU BIERZGŁOWSKIM

  13.11.2014

   

  Konkurs literacki rozstrzygnięty

    W IX Wojewódzkim Konkursie Literackim   Patriotyzm zobowiązuje nas do… zorganizowanym przez Zespół Szkół w Łubiance wyróżnienia otrzymali Karol Wiśniewski, Weronika Ciołek i Julia Dundelska. Serdecznie gratulujemy i czekamy na następne zwycięstwa.

    Wszyscy uczniowie napisali wiersze patriotyczne. Oto fragment jednego z nich:

  Moją ojczyznę znam.

  Jest jak pachnąca łąka,

  jak biegające szare zające.

  Jak moja mama,

  która się uśmiecha

  i moja siostra

  - nasza rodzinna pociecha.

      (Karol Wiśniewski, kl.6).

     mgp

 • 11 LISTOPADA W NASZEJ SZKOLE

  13.11.2014

   

  Dzień Niepodległości Polski

   

   

  W dniu 07 listopada w SP w Sławkowie odbył się apel z okazji obchodów Dnia Niepodległości Polski. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 0-6. Każda klasa przygotowała pieśń patriotyczną, którą odśpiewała na forum oraz plakat, pt.: Polska – moja ojczyzna. Pieśni patriotyczne zaprezentował też chór szkolny a uczniowie z klasy szóstej przygotowali prezentację przybliżającą drogę Polski do niepodległości. Ta uroczystość to propagowanie postaw patriotycznych oraz kultywowania świąt narodowych. Co roku uroczyście czcimy ten dzień, aby upamiętnić odzyskanie niepodległego kraju.

  Pamiętajcie!  Szanując  ojczyznę oddajecie cześć jej bohaterom.

         mgp

 • kONKURS WIEDZY O JANIE PAWLE II "NIE LĘKAJCIE SIĘ"

  17.10.2014

  7 października 2014 w Szkole Podstawowej nr 5 w Chełmży odbył się X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II „Nie lękajcie się”. W konkursie wzięło udział 26 piątoklasistów z 8 szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Weronika Ciołek, Gabriela Matysek i Martyna Światkowska. Wszystkie dziewczynki wykazały się dużą wiedzą. Martyna Światkowska zajęła III miejsce, a Weronika Ciołek V. Gratulujemy!

  AD

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 14.10.2014

  17.10.2014

  "Pasowania nadszedł czas. Jest już uczniem każdy z nas…”

  We wtorek, 14 października odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Pasowania na ucznia dostąpiło 16-ro dzieci. Podczas ceremonii wręczone zostały także nagrody dyrektora dla wyróżniających się pracowników szkoły.

  Uroczystość rozpoczęła się  występem artystycznym, w którym uczestniczyli pierwszoklasiści i przedstawiciele klas starszych. Dzieci śpiewały, recytowały i tańczyły. Rozwiązywały również test ze znajomości szkoły. Egzamin zdały bezbłędni. Dzięki temu mogły wstąpić w poczet pełnoprawnych uczniów Naszej Szkoły.

  Po części artystycznej wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano Hymn Polski. Po czym nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor szkoły Barbara Dunajska.

  „Ślubuję uroczyście!

  Będę się starał być dobrym i uczciwym.

  Będę strzegł honoru i dobrego imienia Szkoły.

  Będę szanował swoich  nauczycieli, przełożonych i rodziców.

  Będę uczył się tego co piękne.

  Będę kochał swoją ojczyznę.”- ślubowały dzieci wraz z rodzicami, bez wsparcia których z pewnością wywiąznie się ze złożonych obietnic nie jest możliwe.

  Dopełniem formalności było złożenie przez pierwszaków podpisu w formie odcisku palca na Akcie Ślubowania oraz otrzymanie Aktu Pasowania na Ucznia.

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pani dyrektor wręczyła nagrody nauczycielom: paniom Iwonie Szymańskiej i Danucie Syrkowskiej oraz pani Dorocie Kanigowskiej i panu Czesławowi Piątkowskiemu. W poźniejszym terminie nagrodzone zostaną także panie Anna Czapla i Elżbieta Jarocka. Obu paniom nagrody wręczy Wójt Gminy.

  Na zakończenie dzieci otrzymały upominki i udały się na słodki poczęstunek.

  Nowo przyjętym uczniom składamy życzenia samych radosnych pełnych sukcesów dni, a wszystkim nagrodzonym pracownikom gratulujemy.

  BG

   

 • "ŚWIĘTO LATAWCA" W MIRAKOWIE

  04.10.2014

  28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Święcie Latawca, które w tym roku odbyło się w Mirakowie. Świętu jak co roku towarzyszył konkurs na najlepszy latawiec pt. „Latawce górą”. Uczennica naszej szkoły z klasy IIIA Julia Dundelska zdobyła III miejsce.

 • Turniej piłki nożnej chłopców -Grzywna -ORLIK

  10.10.2014

  TURNIEJ MINIPIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

  7 października 2014r. w Grzywnie odbyły się gminne mistrzostwa w minipiłkę nożną chłopców szkół podstawowych. Nasi chłopcy walczyli bardzo zaciekle i mimo, że zdobywając II miejsce, stali się wicemistrzami gminy należą im się gratulacje za emocje, których dostarczyli swoją grą.
  Oto oni:

  Stodulski Kacper, Jarzynka Adrian, Cytarski Maciej, Wiśniewski Karol, Turalski Łukasz, Pawlicki Kacper, Przymus Tymek, Owczarczyk Patryk, Olszewski Mateusz i Jurkiewicz Damian.

  IS

 • KLASA 5 I JEJ NOC W SZKOLE,

  07.10.2014

  KLASOWA NOC PIŻAMOWA

  Uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali z 26.09 na 27.09 klasową noc piżamową. Samorząd klasowy poprosił Panią dyrektor o zgodę na organizację w/w imprezę klasową. O bezpieczeństwo uczniów wraz z Panią Iwoną dbała mama Weroniki Ciołek i mama Anety Błażejczyk. Piątoklasiści bardzo dziękują Mamie Michała za pyszne ciasto czekoladowe będące niespodzianka na podwieczorek i mamie Julki na pyszna zdrową sałatkę. Atrakcjami NOCKI były podchody, zabawa w chowanego ciemną nocą, seans filmowy, mecz piłki nożnej oraz pizza.

  IS

 • PIŁKA "POSZŁA" W RUCH

  30.09.2014

  PIŁKA „POSZŁA” W RUCH

  17 września na „Orliku” w Grzywnie odbył się turnie dziewcząt i chłopców roczniki 2003 i młodsi. Nasi chłopcy: ADRIAN, KACPER S., MACIEJ, PATRYK, KAMIL, MICHAŁ, KACPER K., PRZEMEK rozegrali kilka udanych meczy. Dziewczęta: MARTYNA Ś., WERONIKA, GABRYSIA, MARTYNA S., WIKTORIA, ZUZIA, AGATA rozegrały mecz towarzyski z gimnazjalistkami – remisując. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i pamiątkowe bransoletki. Opiekun dziękuje bardzo Pani Pawlak i Pani Wiśniewskiej za pomoc w dowiezieniu zawodników na Turniej.

  IS

 • Spotkanie z ciekawym człowiekiem

  01.10.2014

  U pana Barana, jak w Arce Noego, jest gromada zwierząt rodzaju wszelkiego.

  Jest malutka kózka, co na drzewo skacz i troskliwa kwoczka, co na grzędzie gdacze. 

  Tutaj wyżeł szczeka  i paw dumny chodzi, a tam szkocka krowa w bujnej trawie brodzi. 

  W dniu 1 pażdziernika 2014 uczniowie klas III - VI odwiedzili gospodarstwo pana Piotra Barana, Przeżyli żywą lekcję przyrody, na której zobaczyli wiele ciekawych gatunków zwierząt - różne rasy gołębi, bażanty, pawie, emu, kucyka, muflony, sarnę, jelenie, daniele, szkockie krowy i psy myśliwskie. Pan Piotr z pasją opowiadał o wszystkich swoich zwierzętach, a ma ich około 200 i sam się nimi zajmuje. Jest też myśliwym i aktywnym działaczem koła myśliwskiego. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, że myśliwstwo to nie tylko polowania, ale również gospodarka leśna i dbanie o zwierzynę. Wszystkim bardzo spodobała się ta wizyta. Zuzia obiecała, że przyjedzie po kucyka. Michał chciałby hodować strusie, a Martynie spodobały się szkockie krowy. Jednak każdy pozazdrościł Karolinie, która znalazła poroże daniela i otrzymała je od pana Piotra w prezencie.   HM

  Trudno jest nam zliczyć te wszystkie zwierzęta, ale tę wizytę każdy zapamięta.

  To prawdziwy zaszczyt gościć w tej zagrodzie, kiedy wirtualny świat jest teraz w modzie.

  Wszyscy  dzisiaj  Panu pięknie dziękujemy, a o tej wyprawie innym opowiemy!

   

 • Bezpieczny uczeń.

  11.09.2014

           Jak dbać o własne  bezpieczeństwo? 

        Być może wystarczy sumiennie przestrzegać zasad, o których przypominali nasi umundurowani goście, którzy we wtorek  9 września odwiedzili uczniów oddziału przedszkolnego i klasę I Naszej Szkoły. Funkcjonariusze Straży Gminnej i  Policji przprowadzili z najmłodszymi uczniami pogadankę uświadamiającą zagrożenia, których dzięki  stosowaniu zasad bezpieczeństwa można uniknąć. Tematem spotkania   było "Bezpieczeństwo na drodze oraz wokół nas". Obaj funkcjonariusze zwrócili dzieciom uwagę, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły.Przypomnieli o obowiazujących przepisach drogowych. Goście mówili  także o wyposażeniu w ubiory i elementy odblaskowe, które uczniowie  od nich otrzymali. Zapewne nie bez powodu funkcjonariusze zwrócili  uwagę na udział dzieci w wypadkach podczas prac w gospodarstwie, w wyniku korzystania przez dzieci ze środków lokomocji bez posiadanych uprawnień i korzystania z miejsc, które nie są przeznaczone do zabaw i rekreacji…   Z pewnością dzieci zapamiętają i skorzystają z otrzymanych  rad i kamizelek. My dorośli zadbajmy także o ich bezpieczeństwo!

  BG  

 • SZKOŁA WSPÓŁPRACY

  02.09.2014

   Wdniu 1 września spotkali się w szkole przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczyciele, aby wypracować zadania do planu pracy, programu wychowawczego i profilaktyki w roku szkolnym 2014/15. były dyskusje w grupach, wypracowane zadania  poddano weryfikacji a wyniki zostaną ogłoszone i opracowane przez U, R,N.

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć