Nawigacja

 • STYPENDIA GMINNE 18 października 2013

  Stypendia   Gminne  - Sławkowo 2013

   

  Już dekada mija, kiedy to w Sławkowie

  pierwszy raz dostali stypendia uczniowie.

  I odtąd co roku właśnie o tej porze

  każdy, kto się stara otrzymać je może.

  W dzisiaj w naszej szkole znowu stypendyści,

  których powitali z Głuchowa  artyści.

  „Niezapominajki” - tak się nazywały,

  dziewczyny jak kwiaty,co  u nas śpiewały.

  Wszyscy pamiętają, że Jacka imienia,

  są wręczane uczniom takie wyróżnienia.

  Obok stypendystów belfrów liczne grono,

  a tych zasłużonych nawet doceniono.

  Wśród wielu przyjaciół, sympatyków szkoły

  wręczano nagrody za pracy mozoły.

  W przemowie podano  wszelkie ich zasługi,

  ale raport tego byłby trochę długi.

  Ceremonii całej splendoru dodała

  rzesza urzędników, która zawitała.

  Były władze Gminy oraz politycy,

  którzy o nas wspomną w odległej stolicy.

  Po występach uczniów i po przemówieniach

  poczęstunek wszystkich był na do widzenia:

  Pyszne ciasto, Jacobs kawa

  – tak skończyła się zabawa.

  Taką uroczystość szkoła zgotowała,

  że długo ją będzie Gmina wspominała.

  BG

 • Dzień KEN i ślubowanie klasy I.

  Ślubowanie klasy I

   

  Dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika
  w Sławkowie dzień 14 października był dniem szczególnym. Pierwszaki zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności uczniowskiej. Dzieci nie tylko ślubują na sztandar szkoły, ale również są „pasowane” na uczniów „magicznym ołówkiem”, który, jak twierdzą dzieci, ma w sobie wielką moc – daje dzieciom siłę, energię i chęci do pracy, do zdobywania jak najwyższych ocen, do bycia przykładnymi uczniami.

  Takich właśnie sukcesów uczniom klasy pierwszej życzyła Pani Dyrektor Barbara Dunajska, rodzice, wychowawca oraz koledzy ze starszych klas. Rada Rodziców oraz uczniowie z klasy IIb wręczyli dzieciom upominki.

  DS

   

   

 • Tydzień z dysleksją.

  Tydzień z dysleksją

    W dniach 07-11.10.2013 r. odbyła się w naszej szkole akcja społeczna Tydzień z dysleksją w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W tych dniach uczniowie klas III-VI zostali zaangażowani do wzmożonej pracy nad ortografią - odbyły się lekcje ćwiczące umiejętności ortograficzne, bogacące zasób słownictwa i rozwijające językowo. Przedstawiciele poszczególnych klas połączyli umiejętności ortograficzne i plastyczne wykonując plakat Ortografia na bezludnej wyspie oraz językowe - tworzyli rebus i wierszyki, pt. Wyczesany Jeżyk Szu i Malowana Ortografia. Próbowali także swych sił rozwiązując ćwiczenia ortograficzne i językowe, które dzięki wykorzystaniu laptopów uczniowskich były atrakcyjne pod względem treści i formy.

    Przeprowadzona akacja miała na celu zwrócenie uwagi na konieczność akceptacji osób z dysleksją, ich wsparcie i pomoc oraz dostosowanie wymagań w procesie dydaktycznym. Z kolei ich kolegom uzmysłowić, że "dysleksja to nie choroba", trzeba być tolerancyjnym dla ułomności innych - "wspieraj, tłumacz, pomagaj!".

   

          mgp

 • Wycieczka rowerowa klasy IV

  W dniu 5 października 2013 roku odbyła się wycieczka rowerowa klasy IV do Leśniczówki w Gronowie, w której uczestniczyło 9 uczniów z wychowawczynią Panią Iwoną Szymańską i mamą Martynki Panią Moniką Stalmierską.

  W sobotę zebraliśmy się na miejscach zbiórek; o godzinie 9:30 pierwsza grupa wyruszyła ze Sławkowa a następnie ruszyliśmy przez Mirakowo, Kamionki Duże i Kamionki Małe prosto do Leśniczówki. Pogoda nam dopisała, pięknie świeciło słoneczko. Kilometry umykały nam pod kołami i w mgnieniu oka dotarliśmy na miejsce. Uczestnicy wyjazdu posilili się piekąc kiełbaski nad ogniskiem, a następnie wyruszyliśmy wraz z Leśniczym na leśne dukty w poszukiwaniu ciekawych okazów grzybów.

  Największą atrakcją wycieczki była możliwość pływania kajakiem. Czwartoklasiści doskonale się bawiliśmy w czasie wycieczki rowerowej i w wybornych humorach wracali do Sławkowa.

  IS

   

   

 • WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

  Wybory do Samorządu Szkolnego

   …Ważnym elementem wszechstronnego wychowania jest kształtowanie aktywnych postaw obywatelskich uczniów, m.in. poprzez zaangażowanie dzieci i młodzieży w życie szkoły. Sprzyja temu działalność samorządu uczniowskiego, instytucji niezwykle potrzebnej w procesie edukacji, stwarzającej warunki dla odpowiedzialnego działania uczniów w najważniejszych dla nich sprawach….

    Wrzesień to w Naszej Szkole to miesiąc wyborów do Samorządu Szkolnego. W odpowiedzi na list Pani minister edukacji narodowej Krystyny Szumilas staraliśmy się zachować wszelkie procedury i standardy akcji wyborczych kładąc szczególny nacisk na wytworzenie atmosfery poczucia współuczestnictwa w życiu szkoły. Wybory były poprzedzone wyłonieniem Samorządów Klasowych - kandydaci do Samorządu zostali zaprezentowani na gazetce ściennej. Po otrzymaniu przez wszystkich uczniów kart wyborczych ustalili oni w wolnych, tajnych wyborach skład Samorządu, który będzie ich reprezentował w roku szkolnym 2013/2014. 


   

  Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów przewodniczącym Samorządu Szkolnego został Karol Wiśniewski, zastępcą Maria Gruszka, skarbnikiem Zuzanna Światkowska członkowie wspierający Martyna Światkowska i Zuzanna Terek. Na opiekuna Samorządu Szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławkowie wybrali Panią Iwonę Szymańska.

   

  IS

 • Spotkanie z ciekawym człowiekiem w dniu 3 października 2013r.

  „Życie nie po to jest, by brać. Życie nie po to, by bezczynnie trwać…”

  Pieśnią Stanisława Sojki rozpoczęliśmy spotkanie z panem Leszkiem Masłowskim – Sybirakiem, autorem książki „Zraniona młodość. Wspomnienia Sybiraka.”, malarzem z zawodu i pasji.  Następnie poznaliśmy krótką biografię zaproszonego gościa wzbogaconą prezentacją, którą przedstawiła inicjatorka spotkania – Hanna Masłowska. Wszyscy bez wyjątku – uczniowie i nauczyciele – z powagą i wielkim zainteresowaniem wsłuchaliśmy się we wspomnienia Sybiraka pana Leszka Masłowskiego o czasach, w których głód był codziennością, śmierć od cierpienia wybawieniem, a woda z kaszą obfitością. Pan Masłowski opowiadał również o swoim dzieciństwie przed II wojną światową, o czasach wojennych oraz powojennych: pracy w zawodzie malarza i rozwijaniu swojej pasji malowania obrazów,  a także o dawaniu świadectwa czasom wywózki na Syberię (działalności w Związku Sybiraków, wyjeździe do Rosji po ziemię z grobów pomordowanych, pomocy w tworzeniu miejsc pamięci pomordowanych oraz wielu spotkaniach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi). Spotkaniu towarzyszyła wystawa Jego obrazów, którą również z zainteresowaniem obejrzeliśmy. Na koniec uczniowie podziękowali panu Leszkowi Masłowskiemu za „żywą” lekcję historii  słowami: „Chcemy z rozsądkiem słowa ważyć i za te wersy podziękować. Tych, co tam byli czcią obdarzyć, a to co mamy uszanować”. Po spotkaniu pan Leszek nie ukrywał wzruszenia mówiąc, że zapamięta uczniów ze Sławkowa jako „szczególnie zaangażowanych, skupionych i zainteresowanych jego wspomnieniami i opowieściami”.

  Hanna Masłowska

 • Jedzie, jedzie straż ogniowa..... ALARM W SZKOLE

  Jedzie, jedzie straż ogniowa trąbka gra….

  Tak chciałoby się zaśpiewać widząc pędzące do szkoły wozy strażackie. Na szczęście nic groźnego się nie wydarzyło, a  straż pożarna zawitała do szkoły w ramach ćwiczeń związanych z przeprowadzanym w szkole  próbnym alarmem przeciwpożarowym. Jak co roku uczniowie i pracownicy szkoły mieli okazję sprawdzić  znajomość procedur  oraz odporność na paniczny strach (tego dnia także na przejmujący chłód) na wypadek wybuchu pożaru w szkole. Wszyscy spisali się celująco! Nikomu nic się nie stało, a uczennicę, która  przez opieszałość została w bibliotece „uratowali” dzielni strażacy. Symulacja zagrożenia została wcześniej w tajemnicy zaplanowana, ale niewtajemniczony nauczyciel prowadzący zajęcia  w klasie VI zachował czujność. Ewakuował swoją klasę, a nieobecność dziewczynki  i grożące jej niebezpieczeństwo zgłosił dyrektorowi szkoły. Ulatniający się w budynku dym dostrzegł nauczyciel „zerówki” i ekspresowo„doniósł”  do dyrekcji, która natychmiast wszczęła alarm. I wszystko byłoby jak w bajce, gdyby hydrant znajdujący się tuż obok szkoły był sprawny. Ten zawiódł już wcześniej, podczas autentycznego pożaru w ubiegłym roku u państwa Matysków…    I niestety do tej pory  jest skuteczny tylko jako znak zakazu parkowania.  Może władze Gminy zlitują się w Tygodniu Miłosierdzia i go naprawią? To nasze pobożne, szkolne i humanitarne życzenie!

  I jeszcze jedno! Cieszy nas zaufanie rodziców do szkoły. W nikim z rodziców syreny nie wzbudzily zainteresowania ani obaw o bezpieczeństwo pociech. Chyba  wierzą, że  damy sobie radę nawet w tak ekstremalnych warunkach jak pożar. Mają rację! Nie taki nauczyciel straszny …..   BG

 • DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE VI

  Hej chłopcy, hej chłopcy,

  pokażcie, co potraficie:

  śmiać się z samych siebie,

  dowcipy opowiadać

  i dobrze bawić się.

  Bo każdy chłopak dobrze wie

  jak piłką gola trafić,

  kim Leo Messi jest

  i jak dziewczynę w taniec wziąć.

   

        W klasie VI odbył się Dzień Chłopaka. Z tej okazji Maria przygotowała dla swoich kolegów z klasy różne konkursy - wiedzy polonistycznej, przyrodniczej i historycznej. Jednak najbardziej cieszyły się pytania z dziedziny sportowej. Okazało się, że chłopcy z klasy szóstej to prawdziwi kibice. Nie tylko orientują się w historii swoich drużyn, ale znają też ploteczki z życia piłkarzy. Oprócz wiedzy ich koleżanka przetestowała chłopaków z umiejętności wokalnych i recytatorskich, zaś poczucie humoru sprawdziła robiąc im makijaż twarzy. Były piękne kobiety, zwierzątka, no a niektórym trafił się kibic. Udaną zabawę zakończyły słodkie podarki.

           MGP

 • Dzień Chłopaka w klasie IV!

  Klasowy dzień chłopaka!

        30 września w klasie IV obchodzony był dzień chłopaka. Dziewczyny przygotowały chłopcom prezenty w postaci długopisów i lizaków (jeden z nich wyglądał jak piłka do gry). Po wręczeniu słodkich prezentów nadszedł czas na konkursy. Pierwszym z nich był konkurs, w którym chłopcy wykazywali się umiejętnością zaplatania warkoczy. Nie było to takie proste zadanie, ale chłopcy dzielnie walczyli z gumkami grzebieniami i warkoczami. Kolejnym konkursem było wykonanie makijażu oraz przebranie się za dziewczynę – Mikołaj i Kacper okazali się być doskonałymi kostiumologami. Ostatnie zadanie polegało na nakarmieniu (w jak najszybszym czasie) kolegi kisielem. Dodatkowym utrudnieniem były zawiązane oczy – bezkonkurencyjni okazali się być Michał z Mikołajem. Chłopcy z uśmiechniętymi buziami podziękowali koleżankom za fajny Dzień Chłopaka. Wychowawczyni wraz z dziewczętami czeka na rewanż – mają nadzieje, że Klasowy Dzień Kobiet będzie równie udany.       IS

 • Akcja: Co maluchy wiedzą o bezpieczeństwie?

      Co wiedzą maluchy o bezpieczeństwie? – to cykliczna akcja edukacyjna, która zapoczątkowana została przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegaturę w Toruniu przy współudziale Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Toruniu w 2004r. W  Naszej Szkole jest kontynuowana corocznie. W tym roku już dziewiąta edycja odbyła się 25 września. Uczestniczyli w niej uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, ich rodzice i zaproszony przedstawiciel policji. Celem akcji jest propagowanie bezpiecznych zachowań i uświadomienie zagrożeń.

     W udekorowanej plakatami, planszami, znakami drogowymi sali gimnastycznej.

  uczniowie i rodzice wysłuchali pogadanki policjantki na temat sytuacji zagrożenia zdrowia i życia dzieci, odpowiedzialności rodziców za bezpieczeństwo i czyny dzieci. Pani sierżant wskazała na konieczność noszenia elementów odblaskowych i poruszania się po drogach zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Przypomniała jak należy przewozić dzieci samochodami, kto może kierować pojazdami i jakie ograniczenia dotyczą prędkości. Komu należy ufać? Czy każda okazywana życzliwość obcych jest bezinteresowna? – pytała policjantka na zakończenie spotkania uczestników, by przestrzec ich przed zagrożeniem ze strony obcych.

     W drugiej części akcji wszyscy zostali podzieleni na 5 drużyn. W każdej grupie znajdowali się uczniowie od „0” do klasy III oraz  rodzice. Wszyscy bardzo aktywnie rywalizowali w konkurencjach sztafetowych, w których należało wykonać wyznaczone zadania w określonym czasie, uzupełniali karty pracy zawierające zadania związane z bezpieczeństwem, układali hasła do ilustracji, wykonywali plakaty przestrzegające przed niebezpieczeństwami, , rozpoznawali znaki drogowe, wskazywali właściwe zachowania i zagrożenia. Każda drużyna zaprezentowała scenkę przedstawiającą właściwe zachowanie wobec obcego. Zarówno uczniowie jak i rodzice wykazali się ogromnym zaangażowaniem podczas spotkania. Maluchy wykazały się znajomością podstawowych przepisów ruchu drogowego, znajomością zagrożeń, są świadome czyhających niebezpieczeństw, wiedzą do kogo należy zwrócić się po pomoc i w jakiej sytuacji. Założone cele zostały osiągnięte. W kolejnych latach nauki akcja będzie kontynuowana.

  HL

 • Spotkanie z ciekawym człowiekiem

  Zapraszamy

  w dniu 3 października 2013 o godzinie 13.00 do świetlicy szkolnej w Sławkowie 

  na spotkanie z ciekawym człowiekiem

  panem Leszkiem Masłowskim  

                             sybirakiem, autorem książki „Zraniona młodość. Wspomnienie Sybiraka”, malarzem z zawodu i pasji.

 • ZAWODY GMINNE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MINI PIŁCE NOŻNEJ

  Dnia 24.09.2013r. odbyły się w Grzywnie Mistrzostwa Gminy Chełmża w Mini Piłce Nożnej drużyn szkół podstawowych. Bardzo miło nam donieść, że w miłej sportowej atmosferze zainaugurowaliśmy  rok szkolny obie nasze drużyny : dziewcząt i chłopców, zdobyły tytuły wicemistrzów gminy!

  Oto nasze piłkarki:

  Marysia Gruszka, Martynka Stodulska, Zuzia Światkowska, Julka Pajączkowska, Martynka Światkowska, Julka Boniecka, Weronika Ciołek, Gabrysia Matysek, Wiktoria Wiencławska i Anetka Błażejczyk, Martynka Stalmierska,


  oraz nasi piłkarze:

  Dawid Słumski, Jakub Jankierski, Mariusz Kotkiewicz, Radek Piotrowski, Kacper Pawlicki, Tymek Przymus, Kacper Stodulski, Adrian Jankierski, Karol Wiśniewski, Maciek Cytarski.
  IS

 • Akcja " SPRZĄTANIE ŚWIATA " pod hasłem "ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ"

  25.09.2013

  Sprzątanie Świata „Odkrywamy czystą Polskę”

     Nadleśnictwo Golub-Dobrzyń zaprosiło naszą szkołę do udziału w 20 jubileuszowej akcji „Sprzątanie Świata – Polska” pod hasłem „Odkrywamy czystą Polskę”. Uczniowie naszej szkoły odpowiedzieli na to zaproszenie uczestnicząc w akcji pod opieką pana leśniczego Lucjana Opalińskiego. W dniu 20 września 2013 roku wyruszyliśmy na leśne dukty by uzbrojeni w rękawiczki i worki uprzątnąć las dla jego mieszkańców.

      Podczas spotkania z dziećmi klas IV – VI SP w Sławkowie pan leśniczy połączył przyjemne z pożytecznym. Uczniowie wysłuchali z dużym zainteresowaniem pogadanki na temat lasu, jako ekosystemu, z dużym zaangażowaniem uprzątali las, a pan Leśniczy w nagrodę za udział w akcji zorganizował spotkanie przy ognisku połączone z pieczeniem kiełbasek.

  Głównym celem akcji był wpływ na zmianę postaw młodych ludzi, uwrażliwienie ich na czystość otoczenia oraz wyrobienie nawyku zabierania ze sobą pustych opakowań po jedzeniu czy piciu podczas wędrówek po lesie. Spotkanie w lesie miało charakter edukacyjny.

  Opiekunowie: I. Szymańska, M. Griner – Pawłowska, A. Piórkowska

 • Pożegnanie lata połączone ze "Świętem Ziemniaka" i "Sprzątaniem Świata"

  20.09.2013

  Zjem kartofel czy pyrę? Skąd pochodzą ziemniaki? I czy ich jedzenie sprzyja zdrowiu?

        Takie dylematy uczniów rozwiała szkolna impreza pt. Święto Ziemniaka. Hołdując starej tradycji 20 września br. uczniowie SP w Sławkowie wzięli wraz z rodzicami udział w wielu konkursach poszerzających wiedzę o ziemniakach i ich znaczeniu, rozwijających sprawność fizyczną i kreatywność. Swe umiejętności mogli sprawdzić w zespołowych konkurencjach sportowych, w których królował ziemniak. Wielu uczniów wykazało się niezwykłą wyobraźnią w wyszukiwaniu ziemniaczanych okazów przypominających elementy fauny i flory. Owe trofea można obecnie podziwiać na ekspozycji w szkolnym hallu wraz z wykonanymi z tej okazji plakatami. Niewątpliwym atutem imprezy była degustacja potraw przygotowanych przez utalentowane mamy. W składzie menu znalazł się cały arsenał możliwości kulinarnych z ziemniakami w roli głównej lub drugoplanowej. Z pewnością wiktuały te nie wzbudziłyby zastrzeżeń nawet Magdy Gessler a ich prezencja skusiłaby także niejadków.

  BG

 • wykaz podręczników szkolnych na rok 2013/14

 • Konkurs "Wiersze znane i nieznanie".

  28.05.2013

        Sprawozdanie z konkursu recytatorskiego

     „ Wiersze znane i nieznane „ Sławkowo 2013

   

   

           W dniu 20 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika

  odbył się   Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wiersze znane i nieznane”.

   Cele konkursu:

  -  propagowanie wśród dzieci zainteresowania literaturą

  -  pogłębianie potrzeby wypowiadania się w różnych formach artystycznych

  -  rozwijanie dziecięcej wrażliwości na żywe słowo

             -  popularyzacja wierszy zawartych w materiałach edukacyjnych

      proponowanych przez    Wydawnictwo MAC- EDUKACJA

  -  integracja środowiska szkolnego

  -  propagowanie zasad „zdrowej” rywalizacji wśród uczniów

   

           Przed przystąpieniem do części konkursowej  uczestnicy obejrzeli spektakl toruńskiego teatr ” Magnu” , podczas którego uczniowie wesoło bawili się przy piosenkach wykonywanych przez aktorów.

          W konkursie wzięło  udział  31 uczniów ze szkół podstawowych w: Brąchnówku, Nr 2 w Chełmży, Nr 5 w Chełmży, Grzywnie,  Kończewicach, Łubiance, Łysomicach, Zelgnie, Sławkowie oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmży, Biblioteki Samorządowej w Zelgnie.

   

           Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury w składzie:

   Karolina Liminowicz- aktor

   Iwona Damięcka- Jasiuleniec – konsultant wydawnictwa MAC- EDUKACJA

   Barbara Dunajska- dyrektor szkoły w Sławkowie

    postanowiło przyznać następujące miejsca:

   

   W grupie dzieci młodszych klasy 0 i I

   

        I miejsce   –  Celina Matecka  SP w Brąchnówku

        II miejsce  –  Julia Szlendak  SP Nr 5 w Chełmży

        III miejsce –  Martyna Pąk SP w Sławkowie.

   

  Jury przyznało również  wyróżnienia dla Katarzyny Langowskiej z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmży, Amelii Zając SP w Sławkowie, Marcina Starczewskiego SP w Łysomicach.

   

   

   

   

   

  W grupie  dzieci  starszych klasy II i III

   

        I miejsce  –  Mateusz Gabor SP Nr 5 w Chełmży

        II miejsce –  Agata Grochowalska SP w Łysomicach

        III miejsce -  Weronika Wiśniewska SP w Kończewicach

   

   Wyróżnienia otrzymali: Roksana Noworacka SP w Łubiance, Jakub Zubik SP

   w Łysomicach, Oliwia Stępniewska SP w Łysomicach.

   

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez wydawnictwo MAC – EDUKACJA

  Konkurs promował szkołę oraz integrował nauczycieli, dzięki niemu została nawiązana współpraca z wydawnictwem oraz teatrem, dał dzieciom możliwość obcowania z prawdziwym aktorem na żywo a także zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich.

   

   
          

    A. Czapla

 • Harmonogram wycieczki do warszawy w dniach 2-6 maja 2013

  Harmonogram wycieczki w dniach 2-6 maja 2013

   

  2 maja 2013

  • Wyjazd 5.30 SP Sławkowo 
  • Farma iluzji  Mościska koło WOLI ŻYCKIEJ     gmina Trojanów  z posiłkiem

   

  3maja

  • Centrum Kopernikowskie 10.00
  • Obiad
  • ZOO

  4 maja

  • Godz. 9.30 i 9.45 lekcja muzealna w Wilanowie. Tytuł lekcji "Wizyta u króla". Lekcja odbywa się w podziale na dwie grupy. Dzieci otrzymują materiały edukacyjne.
  •  Po wizycie w Wilanowie - spotkanie z przewodnikiem, tj. ze mną, tak ok. godz. 11.15/11.30 i objazd najciekawszych miejsc w Warszawie. Dzieci zobaczyłyby panoramę Warszawy z Mostu Siekierkowskiego, najciekawszą część Traktu Królewskiego (Belweder, Parlament, ambasady, itd.), samo centrum miasta z wieżowcami, Pałacem Kultury i Nauki, pl. Bankowy, pl. Teatralny, pl. Marszałka Piłsudskiego, itd.
  • Godz. 13.00  - wejście na Stadion Narodowy - Trasa Piłkarza. Zwiedzanie trwa około 1 godziny.
  • Następnie ok. godz. 14.00 przejazd na Stare Miasto zwiedzanie Zamku Królewskiego.

   

  5 maja 2013 roku

  • Spotkanie z przewodnikiem w hostelu ok. godz. 8.45. Następnie przejazd do Łazinek. Na godz. 9.40 i 10.00 - rezerwacja zwiedzania Pałacu na Wyspie.
  • Stare Miasto. Zwiedzanie objęłoby: pl. Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana (tu zapewne bez wstępu, bo to niedziela), Rynek Starego Miasta z Syrenką, Barbakan, pomnik Małego Powstańca. Przejście Krakowskim Przedmieściem - po drodze m.in. Pałac Prezydencki - do Grobu Nieznanego Żołnierza na zmianę warty.

  6 maja

  • Twierdza Modlin  zajęcia
  • Około 18 powrót SP Sławkowo
 •  

  PODZIĘKOWANIE

   

   

  Panu Stanisławowi Żakowi, radnemu z Kuczwał, składamy wyrazy wdzięczności za finansowe wsparcie „Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku”, przeprowadzanego co roku
  w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie.

  W tym roku konkurs odbył się 22 lutego i miał szczególne znaczenie, bowiem wpisał się w przeżywanie ogłoszonego w województwie kujawsko – pomorskim i warmińsko – mazurskim Roku Mikołaja Kopernika. Nasz wielki patron uważał, że „obowiązkiem uczonego jest poszukiwanie prawdy tak dalece, jak Bóg na to pozwala”. Jesteśmy zobowiązani do ukazywania młodym pokoleniom dróg, na których same będą dążyć do poznania prawdy. Jedną z form realizacji tej powinności jest organizowany w szkole konkurs. W tym względzie od kilku już lat możemy liczyć na pomoc radnego Stanisława Żaka, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

   

   

       Organizatorzy konkursu:

             Danuta Syrkowska

  Iwona Szymańska

 • 25.02.2013 Moduł Przydatne linki został zmodyfikowany
 • Szkoła dla rodziców- zapraszamy do udziału !

      Zapraszamy chętnych rodziców do udziału w zajęciach  "SZKOŁA DLA RODZICÓW" , zajęcia będą  prowadzone przez panią psycholog Joannę Rucką- pracownika Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Chełmży. Spotkania będą odbywały się we wtorki w godzinach popołudniowych.

  Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 56 675 75 39.

          Z A P R A S Z A M  Y !!!

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć