Nawigacja

 • Spotkanie z przedstawicielem KRUS.

  12.03.2014

   Przedstawiciel KRUS w Toruniu  pan Piotr Bożyna przeprowadził dla uczniów klas III i IV  spotkanie dotyczące bezpieczeństaw  i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.
   

 • KANGUR MATEMATYCZNY

  W dniu 20 marca 2014r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. W czasie 75 minut 24 śmiałków rozwiązywało zadania i problemy matematyczne o różnym stopniu trudności. W grupie „Żaczków” (klasa II) startowało 8 uczniów, „Maluchów” (klasy III i IV) reprezentowało 11 uczniów, a „Beniaminów” (klasy V i VI) było 5. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał breloczek – układankę przestrzenną. Na wyniki konkursu trzeba będzie poczekać do maja.  HM

 • SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

  13.03.2014

   

  „Z Chamży tutaj przyjechoł starosta.

  Drogu jechoł, co wiedzie wprost z miosta.”

   

  W dniu 13 marca 2014r. gościliśmy w naszej szkole pana Dariusza Mellera – wicestarostę toruńskiego, historyka i regionalistę, wielkiego miłośnika Chełmży, autora książek o tematyce regionalnej m.in.„Słownika gwary używanej w Chełmży i okolicach", człowieka o wielu zainteresowaniach. Spotkanie rozpoczęło się poznaniem krótkiej biografii zaproszonego Gościa wzbogaconej prezentacją, którą przedstawiła inicjatorka spotkania – Hanna Masłowska. Następnie głos zabrał pan Dariusz Meller. Barwnie i ciekawie opowiadał o zainteresowaniu Chełmżą, jej historią i gwarą. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem  opowieści o  innych Jego pasjach – sporcie i kibicowaniu zespołowi piłkarskiemu Legia Chełmża, zbieraniu starych pocztówek, powstawaniu książek o Chełmży i okolicach. Gość wspomniał również  o pracy jako nauczyciel Szkoły Podstawowej i wicedyrektor Gimnazjum w Chełmży. Przybliżył nam także pracę Starostwa Powiatowego w Toruniu.  Potem pani Barbara Groździej jako pierwsza zmierzyła się z gwarą chełmżyńską, odczytując list syna do matki napisany „po chełmżyńsku". Również każdy z uczniów biorących udział w spotkaniu miał okazję przeczytać i przetłumaczyć tekst napisany gwarą chełmżyńską. Wykonanie tego zadania wzbudziło wiele emocji i śmiechu. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek, których pan Meller jest autorem lub współautorem. Na koniec w imieniu całej społeczności szkolnej uczeń  klasy III  - Patryk Zieliński w gwarze chełmżyńskiej podziękował panu Dariuszowi Mellerowi za ciekawe spotkanie słowami: „O tym gościu część naszych słyszała, bo Nowości tu czasem czytała. I choć chleba i soli nie stało, to nam takich gości wciunż mało”.    HM

 • BEZPIECZNY INTERNET

  Internet  to fajna rzecz,

  każdy go powinien mieć.

  Lecz musi pamiętać koniecznie,

  aby używać go bezpiecznie!

  Co roku w lutym obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W tym roku przypadł on w dniu 11 lutego. W związku z tym, że w tym czasie mieliśmy ferie zimowe, przenieśliśmy jego obchody na późniejszy termin. I tak przez ponad 3 tygodnie (od 17 lutego do 11 marca) uczestniczyliśmy w programie „Bezpieczni w Internecie”. Jego celem było przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa oraz uświadomienie, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z Internetu. Wychowawcy i nauczyciel informatyki przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie, a uczniowie zilustrowali na plakatach zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Rozwiązywali również quizy, krzyżówki i zagadki oraz oglądali filmy, m.in. „Nie podawaj swoich danych” , „Mów, jeśli coś jest nie tak”, „Zabezpiecz swój komputer”. Indywidualnie wykonywali też prace plastyczne, prezentacje i krzyżówki dotyczące bezpiecznego Internetu. Sporządzili też zestawienie korzyści i zagrożeń wynikających z obecności w wirtualym świecie. Podsumowaniem akcji był apel z udziałem policjantów. Na apelu uczniowie klasy IV przedstawili scenki o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu, wszyscy obejrzeli film „Cyberprzemoc” oraz wysłuchali rad policjanta o bezpiecznym zachowaniu w Internecie. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji, nasi uczniowie unikną niebezpieczeństw związanych z poruszaniem się po wirtualym świecie i będą bezpiecznie serfować po sieci.   HM

 • Konkurs plastyczny.

  Konkurs Plastyczny pt: „Zapobiegajmy pożarom”.

  W dniu 31 stycznia 2014 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie odbyło się podsumowanie XVI Wojewódzkich Eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt: „Zapobiegajmy pożarom”. Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący Piotr Adamczewski – przewodniczący Komisji ds. Młodzieży OW ZOSP RP w Toruniu, Wiceprzewodnicząca – Alina Gordon – dyrektor Szubińskiego Domu Kultury, Sekretarz – Barbara Dudczak – biuro OW ZOSP RP, Członkowie – Kamila Czechowska – dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej, Katarzyna Cieniuch – asystent Muzeum Ziemi Szubińskiej dokonała oceny 403 prac plastycznych nadesłanych z 20 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego ( rzeźba, rysunek, wyklejanka, malowanie na szkle, aplikacja, ) i postanowiła wyróżnić, m innymi naszą Weronikę Ciołek. Jesteśmy dumni z uczennicy klasy IV, której prac wyróżniła się na tle 403 – BRAWO WERONIKA, ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH KONKURSACH.

   

 • Konkurs plastyczny

  03.03.2014

  „Czarno – białe obrazy z życia bł. Ks. S. W. Frelichowskiego”.

  23 lutego 2014 roku w Toruniu Mikołaj Dorosiński pod opieka pani Iwony Szymańskiej uczestniczył w uroczystościach związanych z 69. rocznicą śmierci i 15. beatyfikacji bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

  W ramach tych obchodów został podsumowany konkurs plastyczny pt.: „Czarno – białe obrazy z życia bł. Ks. S. W. Frelichowskiego”. W konkursie oceniano prace nadesłane z 22 szkół (z naszego województwa oraz województw ościennych). Nagrodami i wyróżnieniami uhonorowano 30 uczestników, jednym z nagrodzonych był MIKOŁAJ DOROSIŃSKI – składamy naszemu piątoklasiście gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

 • TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

  17.12.2013

  Turniej Mikołajkowy

   Dnia 6 grudnia 2013r. odbył się Turniej Mikołajkowy w unihokeju, o nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie. Potyczki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych.

  1. Kategoria I. „Zerówka” z Pierwszakami, oni mieli  konkurencje sprawnościowe.

  2. Kategoria II. Grały klasy druga B, druga A i klasa trzecia  w piłkę halową i w unihokeja po zaciekłej walce pierwsze miejsce zajęli  klasa trzecia, drugie miejsce klasa druga A, a trzecie - druga B.

   3. Kategoria III. Grały klasy 4-6  było to najmocniejsze starcie, które wywołało ogromne emocje wśród grających i ich kibiców.

  Miejsce I - klasa szósta,

  Miejsce II - klasa - czwarta,

  Miejsce III - klasa piąta.

  Organizatorkami i prowadzącymi Turniej Mikołajkowy były: pani D. Syrkowska i pani Iwona Szymańska.

  Autor tekstu – Aleksander Szefler

 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły wyjechali do Torunia – miejsca urodzenia Mikołaja Kopernika. 26 lutego o godzinie 8.00 wyruszyły sprzed szkoły dwa pełne autokary. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po miasteczku uniwersyteckim UMK. Może któryś z uczniów zostanie w przyszłości studentem tego uniwersytetu? W Uniwersyteckim Muzeum Przyrody dzieci obejrzały zgromadzone tam zbiory flory i fauny. Następnym punktem wycieczki było niedawno otwarte Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tutaj nikt się nie nudził, bo wszystkiego można było dotknąć i spróbować samodzielnie wykonać różne eksperymenty i obserwować ich przebieg. Uczniowie poznawali tajniki optyki i elektyczności, zobaczyli taniec kolorów, patrzyli w największy w Polsce kalejdoskop, odbyli podróż przez świat anatomii człowieka, sprawdzali działanie różnych maszyn (np. Machinarium, Równoważnia, Przeciąganie liny, Jeśli nie koło, to co?, Zębate puzzle, Koło chomika), wyruszyli w kosmos oraz wchodzili w nurt rzeki. Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Polecamy Młyn Wiedzy wszystkim rodzicom – to świetny sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd nowym toruńskim mostem na Wiśle, a potem już tylko droga do Sławkowa.

  Hanna Masłowska, Hanna Lis 

 • KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU

  28.02.2014

  Informacja ze Szkoły Podstawowej

  im. Mikołaja Kopernikaw Sławkowie

   

  Dnia 28 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej w Sławkowie odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku. W konkursie uczestniczyło 27 uczniów z klas 2 – 6 szkół podstawowych powiatu toruńskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z życia i twórczości wielkiego astronoma rozwiązując test indywidualnie jak i grupowo.

  Wyniki rywalizacji po sprawdzeniu pisemnych prac uczniów przedstawiały się następująco:

  W grupie wiekowej klas 2 – 3 I miejsce indywidualnie zajęła Izabela Wojtiuk z SP nr 2 w Turznie, II miejsce ex aequo Julia Wojtaś z SP nr 5
  z Chełmży oraz Krzysztof Matysek z SP w Sławkowie, III miejsce Dominik Szydełko z SP w Kończewicach.

  W klasyfikacji ogólnej – I miejsce zajęła SP nr 5 w Chełmży, II SP
  w Sławkowie, III miejsce ex aequo zajęli zawodnicy z SP nr 2 w Turznie i SP
  w Kończewicach.

  W grupie wiekowej klas 4 – 6 I miejsce indywidualnie zajęła Weronika Ciołek z SP w Sławkowie, II miejsce ex aequo Martyna Światkowska i Zuzanna Światkowska z SP w Sławkowie a III miejsce zajęła Agata Wiśniewska z SP
  w Zelgnie.

  W klasyfikacji ogólnej szkół I miejsce ex aequo zajęli zawodnicy z SP
  w Kończewicach i SP w Sławkowie, II miejsce SP w Zelgnie, III miejsce SP nr 3 w Chełmży.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

            

   

  Organizatorzy:

          Danuta Syrkowska

          Iwona Szymańska

   

   

   

   

   

   

   

   

  Panu Stanisławowi Żakowi, radnemu wsi Kuczwały i Sławkowo, składamy wyrazy wdzięczności za wieloletnie finansowe wsparcie Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku, przeprowadzanego, co roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie.

  Pragniemy również serdecznie podziękować Pani Magdalenie Kopik radnej wsi Mirakowo.  Zdajemy sobie sprawę, iż bez Państwa pomocy nie byłoby możliwości przeprowadzenia konkursu o tak dużym zasięgu, jak obecnie, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

   

            Organizatorzy:

           Danuta Syrkowska

           Iwona Szymańska

   

     

   

 • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM

  25.02.2014

  TYDZIEŃ

  Z JĘZYKIEM POLSKIM

   

  W dniach 17-21.02.2014r. odbył się w Naszej Szkole Tydzień z Językiem Polskim  organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, którego obchody przypadają na dzień 21 lutego. Aby zachęcić dzieci do twórczego wykorzystania języka polskiego chętni uczniowie z klas 4-6 mogli zaangażować się do wykonywania zadań, które realizowane były w trzech kategoriach: pracy o charakterze plastyczno-literackiej - logo lub rebus oraz typowo polonistycznej - zadania gramatyczno-literackie. Celem rywalizacji było zachęcenie uczniów do częstszego obcowania z językiem polskim, korzystanie z różnego typu źródeł informacji, ich wyszukiwania oraz redagowania, rozwijanie wyobraźni i poczucia estetyki uczniów oraz ukazanie słowa jako tworzywa, które można wykorzystać w sposób twórczy łącząc różne przedmioty.

   

   

          mgp

 • Szlachetna paczka

  31.01.2014

  Szlachetna Paczka

   

   

  Część nauczycieli i pracowników szkoły wzorem ubiegłego roku wzięła udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki dla wybranej rodziny z terenu naszej gminy. Obdarowana rodzina wyraziła wielką wdzięczność dla darczyńców
  za okazane serce. Największą radość dzieciom sprawiły otrzymane upominki
  i słodycze.

  Wszystkim, którzy włączyli się w akcję w imieniu obdarowanej rodziny serdecznie dziękuję!

   

   

  Koordynator akcji

  D. Syrkowska

 • SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

  Zapraszamy

  w dniu 13 marca 2014 o godzinie 13.00 do świetlicy szkolnej w Sławkowie na spotkanie z człowiekiem o wielu pasjach - panem Dariuszem Mellerem - regionalistą, wielkim miłośnikiem Chełmży, autorem książek o tematyce regionalnej m.in."Słownika gwary używanej w Chełmży i okolicach", pszczelarzem, kibicem piłkarskim i żużlowym, kolekcjonerem starych pocztówek, wicestarostą toruńskim.

  Hanna Masłowska

 • "Piżamowa noc" w szkole.

  PIŻAMOWA NOC

  31 stycznia 2014 roku Samorząd Szkolny zorganizował dla kolegów wyróżniających się dobrym zachowaniem Piżmową nąc. Uczniowie naszej szkoły z ogromną niecierpliwością oczekiwali na listę zakwalifikowanych uczniów – kryterium było wszystkim znane od września – zachowanie będące przykładem i wzorem dla innych uczniów. Członkowie SU przygotowali wiele atrakcji: nocna zabawa w chowanego, zabawy sportowe na Sali gimnastycznej, poszukiwanie ukrytych czekolad, szalona dyskoteka, oglądanie filmów i OCZYWIŚCIE  Pizza dla wszystkich. Wszyscy uczestnicy piżamowego szaleństwa przyjemnie spędzili czas pod opieka p. I.Szymanskiej, D.Syrkowskiej i A.Dundelskiej. IS

 • Powiatowy konkurs "Mieszkam w ciekawym miejscu"

  Tradycje regionu okiem dzieci

  14 grudnia 2013 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się wręczenie nagród uczestnikom V edycji konkursu plastycznego z cyklu Mieszkam w ciekawym miejscu pod nazwą Poznaję tradycje mojego regionu. Wielu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w konkursie zgłaszając prace ciekawe pod względem tematyki i doboru techniki, w których zostały prace wykonane. Jesteśmy dumni, że jury doceniło i nagrodziło dwie prace autorstwa naszych uczniów. Gabrysia Matysek i Karol Wiśniewski zostali nagrodzeni, a wicestarosta Dariusz Melle wręczył im nagrody. IS

 • Zajęcia z INDYWIDUALIZACJI

  10.12.2013

  Projekt „ Nauka to zabawa”

  Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Chełmża

   

  Pro­jekt współ­fi­nan­so­wany ze środ­ków Unii Euro­pej­skiej w ramach

   Euro­pej­skiego Fun­du­szu Spo­łecz­nego

  Pro­gram Ope­ra­cyjny Kapi­tał Ludzki  

   

  Nasza szkoła przystąpiła do projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, który ma na celu wsparcie indywidualnego rozwoju uczniów i uczennic kl.I-III dostosowanego do zdiagnozowanych potrzeb i ich możliwości rozwojowych.

  Beneficjentem projektu jest Gmina Chełmża. Udział w projekcie biorą wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Chełmża.

  W ramach projektu  w naszej szkole  prowadzone są :

  - zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu

  - zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych

  - zajęcia z logopedii dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy,

   

  Zajęcia odbywają się od grudnia 2013r do końca czerwca 2014r.

   

   W ramach projektu doposażone zostaną wszystkie szkoły podstawowe w pomoce dydaktyczne do prowadzonych zajęć. Wyposażenie będzie zgodne z potrzebami uczniów i uczennic. Zakupione zostaną: programy wspomagające profilaktykę, diagnozę, terapię pedagogiczną dzieci z trudnościami w nauce pisania i czytania oraz zagrożonych dysleksją; multimedialne programy wspomagające diagnozę i terapię pedagogiczną dzieci z problemami w nauce umiejętności matematycznych oraz wadami wymowy. Ponadto szkoły zostaną wyposażone w plansze, tablice i zestawy do ćwiczeń, gry dydaktyczne, puzzle, układanki, domina.. Zakupione materiały dydaktyczne i sprzęt będą również służyć kształtowaniu w uczniach i uczennicach poczucia równości i zostaną wykorzystane w nauczaniu niestereotypowego postrzegania ról kobiecych i męskich w społeczeństwie.

   

   

   

 • WOJEWÓDZKI KONKURS KATARZYNKOWY"

       Koło Przewodników Turystycznych i Oddział Przewodnicki PTTK w Toruniu zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych „Wojewódzki Konkurs Katarynkowy” pod honorowym patronatem Żywego Muzeum Piernika w Toruniu przy wsparciu finansowym Województwa Kujawsko-Pomorskiego z siedzibą w Toruniu. Konkurs popularyzuje wśród dzieci i młodzieży województwo kujawsko –pomorskie i piernik, który smakuje bardzo nie tylko mieszkańcom Torunia, ale także gościom odwiedzającym to miasto.

  Nasz uczeń Mikołaj Dorosiński w kategorii praca plastyczna „Z Mikołajem Kopernikiem” zajął IV miejsce. Na konkurs wpłynęło ponad 900 prac we wszystkich kategoriach. Gratulujemy Mikołajowi. Poza ciekawymi nagrodami Mikołaj miał możliwość uczestniczyć w zajęciach w „MUZEUM LEGEND” .

  BD

 • Mistrz szachów w powiecie.

       Gratulujemy MARIUSZOWI KOTKIEWICZOWI, który z sukcesem zakończył uczestnictwo w  Mistrzostwach Powiatu Toruńskiego w Szachach. Potyczki odbyły się 2 grudnia w Gimnazjum nr 1 w Chełmży. Jesteśmy dumni z wyników, jakie osiągnął Mariusz, gratulujemy rodzicom i rodzeństwu gdyż wiemy od szóstoklasisty, że całą wiedzę na temat gry w szachy uzyskał dzięki domowym potyczkom.  

 • Spotkanie z pielęgniarką.

  SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

   

  28 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziła pielęgniarka pani Sylwia Orłowska. Podczas   spotkania  dzieci  przełamywały   strach przed „białym fartuchem „ ,oraz poznały  pracą służby zdrowia. Dowiedziały się jak należy dbać o swoje zdrowie. Rozwiązywały quiz dotyczący zdrowego odżywiania się i higienicznego trybu życia.  Uzasadniały   potrzebę przebywania na świeżym powietrzu i konieczność dbania o higienę osobistą.      Spotkanie   zakończyło  się wspólnym zjedzeniem  przyniesionej przez panią Sylwię zdrowej przekąski – owoców .

           A.C.

 • Spotkanie z muzyką.

  SPOTKANIE Z MUZYKAMI

   

  19 grudnia przedszkolaki z naszej szkoły zaprosiły „ zerówkę” na spotkanie z muzykami Filharmonii Bydgoskiej. Podczas spotkania dzieci miały okazję słuchania muzyki na żywo. Poznały brzmienie i nazwy różnych instrumentów, a także miały możliwość samodzielnego grania na niektórych z nich.

          A.C

 • "Podróż w kosmos" laureatka z naszej szkoły.

            Z przyjemnością informujemy, że konkurs ,,Podróż w kosmos" został rozstrzygnięty. Jury bardzo wnikliwie i rzetelnie oceniając prace biorąc pod uwagę  zaangażowanie, oryginalność, estetykę wykonania pracy i jej zgodność z tematyką doceniło i nagrodziło dzieło HANNY CYTARSKIEJ uczennicy klasy I – dziewczynka z ogromnym zaangażowaniem wykonywała pracę w czasie zajęć koła plastycznego. IS

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć