Nawigacja

 • Spotkanie z muzyką.

  SPOTKANIE Z MUZYKAMI

   

  19 grudnia przedszkolaki z naszej szkoły zaprosiły „ zerówkę” na spotkanie z muzykami Filharmonii Bydgoskiej. Podczas spotkania dzieci miały okazję słuchania muzyki na żywo. Poznały brzmienie i nazwy różnych instrumentów, a także miały możliwość samodzielnego grania na niektórych z nich.

          A.C

 • "Podróż w kosmos" laureatka z naszej szkoły.

            Z przyjemnością informujemy, że konkurs ,,Podróż w kosmos" został rozstrzygnięty. Jury bardzo wnikliwie i rzetelnie oceniając prace biorąc pod uwagę  zaangażowanie, oryginalność, estetykę wykonania pracy i jej zgodność z tematyką doceniło i nagrodziło dzieło HANNY CYTARSKIEJ uczennicy klasy I – dziewczynka z ogromnym zaangażowaniem wykonywała pracę w czasie zajęć koła plastycznego. IS

 • NAJMŁODSI UCZĄ SIĘ DBAĆ O ZĘBY.

  Najmłodsi uczą się dbać o zęby.

   

  Uczniowie oddziału przedszkolnego w listopadzie wzięli udział w  OGÓLNOPOLSKIM  PROGRAMIE EDUKACJI ZDROWOTNEJ DLA PRZEDSZKOLAKÓW „ Akademia Aquafresh”.         W ramach programu dzieci wzięły udział w specjalnych zajęciach podczas których poznały budowę jamy ustnej, dowiedziały się poczym poznać, że szczoteczka do zębów jest zużyta, dlaczego i jak często należy myć zęby, poznawały prawidłowe zasady żywieniowe, oswajały się z koniecznością odwiedzania gabinetu stomatologicznego i przebiegiem wizyty u dentysty.  

  Uwieńczeniem  programu było przedstawienie teatralne pt. „Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć”, na które dzieci zaprosiły rodziców.

        A.C.

 • MIKOŁAJKI

  Ho, ho, ho – przyszedł Mikołaj a z nim zima!

   

  Mikołaju, Mikołaju

  co w swoim worku masz?

  Słodycze, laleczki,

  samochodziki, klocki?

  A dla kogo je masz?

  Dla chłopczyka i dziewczynki,

  którzy mają wesołe minki,

  dobre humory każdego dnia

  i pomysłów pełen kram.

   

    Mikołajki w klasie 6 były obchodzone po tradycyjnemu – paczka słodyczy i "coś na ząb". Atmosferę tego dnia podkreślała pogoda za oknem, jak na zmówienie, wiatr i śnieżyca, którą najlepiej oglądać było w jakimś ciepłym i zacisznym wnętrzu. Zabawa była udana, a przedświąteczny nastrój udzielił się wszystkim.

   

    mgp

 • Konkurs czytelniczy Wydawnictwa "NASZA KSIĘGARNIA"

  Konkurs czytelniczy

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie czytelniczym dla klas I – III  organizowanym przez Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”. Konkurs dotyczył książki autorstwa Agnieszki Tyszki pt. „Zosia z ulicy Kociej na wakacjach”. Uczestnicy konkursu mieli napisać „zakleństwo”, które pomoże zmienić się chłopcu, którego Zosia poznała w czasie wakacji nad morzem.  Komisja konkursowa przyznała jedną  nagrodę i dwa wyróżnienia. Jedno z wyróżnień i atrakcyjne nagrody otrzymała nasza uczennica z kl. II  Julia Dundelska. Nagrodzona została także nasza biblioteka szkolna. Wydawnictwo „Nasza Księgarnia”  wyposażyło bibliotekę w książki dla dzieci i młodzieży za 3 000 zł.   AD

  ZAKLEŃSTWO

  Aruś nie chce bawić się tylko ciągle chipsy je.

  A komputer i komórka przykuwają go do biurka.

  Niechaj dzisiaj me zakleństwo skończy wreszcie to szaleństwo.

  W domu, w lesie czy nad morzem każdy z nas się bawić może.

  Biegać, skakać lub się chować, a nie chipsy pałaszować.

  Zamień chociaż swoje chipsy na ciekawe dwa komiksy.

  Jedz owoce i warzywa, z nimi zawsze się wygrywa.

  Nie uciekaj więcej babci, bo przez ciebie rozum traci.

  Ona bardzo ciebie kocha! Tego chce dla ciebie Zocha.

      Julia Dundelska

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Światowy Dzień Pluszowego Misia  25 listopada 2013r.

  „-Byłem gapą, strasznie głupim gapą. Jestem po prostu Miś o Bardzo Małym Rozumku.
  -Jesteś najlepszym Misiem pod słońcem – pocieszył go Krzyś.
  -Czy naprawdę tak myślisz?! – zawołał Puchatek uszczęśliwiony. I nagle rozpogodził się cały.” 

  (A.A. Milne „Kubuś Puchatek”)         

       Nie tylko Krzyś, właściciel Kubusia Puchatka, bohatera znanej wszystkim czytelnikom na świecie opowieści ze Stumilowego Lasu,  ma swego najlepszego Misia.  Nasi uczniowie mają ich całe mnóstwo, a udowodnili to, podczas obchodzonego corocznie w naszej szkole święta. W poniedziałek już od rana tuląc w ramionach swoje ulubione pluszaki,  wysłuchiwali opowiadań, piosenek oraz  oglądali filmy, których bohaterami były mniejsze lub większe misie.  W każdej z klas w misiowych kącikach maluchy zgromadziły  książki, zabawki, gry, plakaty czy własnoręcznie wykonane prace na ich temat. Zerkające na uczniów podczas różnych zabaw, konkursów pluszaki,  oblizywały się wiedzione urzekającym aromatem pieczonych gofrów czy  przyniesionego  przez maluchy słodkiego  „małe  Co nieco”.  Dziewczynki i chłopcy prześcigali się w pomysłach, by uświetnić  111 urodziny zaadoptowanej z USA maskotki.  Anglojęzyczny Teddy's Bear stał się także u nas niekwestionowanym królem zabawek,  sprawiając niejednemu maluchowi  wiele radości i uszczęśliwiając  kolejne pokolenia.

  B.G.

 • „Jedzie, jedzie straż ogniowa, trąbka gra. Sam komendant dziś prowadzi wóz...”

  W dniu 13 listopada 2013 roku odwiedzili naszą szkołę strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skąpem. Dowodził nimi prezes Henryk Śmiałek. Nie przyjechali, aby gasić pożar, ale aby podzielić się informacjami o powołaniu i działalności OSP w Skąpem, która w tym roku obchodzi 140-lecie istnienia. Podarowali nam książkę „OSP w Skąpem. Szkic z dziejów”. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści prezesa (autora ksiązki), a potem ustawili się w długiej kolejce, aby przymierzyć czapki strażackie. Na koniec spotkania uczniowie: Jakub Grabowski z klasy IIa oraz Maciej Cytarski i Mikołaj Przybysz z klasy IV podarowali strażakom swoje prace plastyczne, w których zilustrowali pracę strażaków. Na pożegnanie wszyscy uczniowie wyszli na boisko, aby zobaczyć wóz strażacki, którym przyjechali goście  i usłyszeć dźwięk syreny. Bo przecież każdy marzy, aby jak Wojtek zostać strażakiem i otrzymać srebrny kask.                                                                                                                          

   HM

 • TYDZIEŃ DLA ZDROWIA

  12.11.2013

  Tydzień dla zdrowia -04-08 listopada          

       czyli każdy dzień zaczynamy od śniadania!

   

  Tydzień dla zdrowia, to może mało, ale nawyki złe pozmieniało.

  Uczniowie w przerwach aktywni byli, w ćwiczeniach różnych uczestniczyli.

  Wiedzą, że zdrowie  należy cenić, a los chorego trudno jest zmienić.

  Higiena ciała to jest podstawa. Druga żywienie.. takie są prawa!

  Należy karmić zawsze się zdrowo i  jeść składniki piramidowo.

  Ta piramida to porcje diety, których przestrzegać trzeba niestety.

   

  Koniec z chipsami i słodyczami! Tego od dzisiaj się wystrzegamy!

  W piątek warzywa serwowaliśmy, które w śniadaniu  zajadliśmy.

  Moc taką wielką one nam dały, że potem były tylko pochwały.

  Więc do rodziców  się zwracamy: róbcie i jedzcie je razem z nami!

  Dzieciaki jedzą także oczami, róbcie kanapki więc z jarzynami!

  Kanapki będą kolorowe, zjedzą je wszystkie i będą zdrowe!

  Ruch niech co dzień uprawiają, na powietrzu dużo  przebywają,

  Strój odpowiedni niech zakładają, a złych nawyków unikaj.ą

  A gdy spełnicie te życzenia, ominąwszelkie Was zmartwienia,

  I dziatki zdrowe Wam wyrosną, i chlubę wielką Wam przyniosą.

     B.G

   

   

 • Wyróżnienie dla Martyny S (klasa 5) w Wojewódzkim konkursie plastycznym "Jeden dzień z życia patrioty".

  08.11.2013

   VIII Wojewódzki Konkurs  Plastyczny pod hasłem „ Jeden dzień z życia patrioty”

  7 listopada 2013 r. w Diecezjalnym Centrum Kultury w Zamku Bierzgłowskim odbyło się rozstrzygnięcie VIII edycji konkursu plastycznego zatytułowanego „ Jeden dzień z życia patrioty”. Twórcami nadesłanych prac byli uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa kujawsko  – pomorskiego. Na konkurs plastyczny nadesłano ponad 320 prac. Prace oceniało jury  składające się z specjalistów. Pani I. Szymańska, dzięki ogromnemu zainteresowaniu i pomysłowości uczniów naszej szkoły, mogła wysłać dziewięć prac plastycznych.

  Na uroczystość rozdania prac została zaproszona Martyna Stodulska, która w powyższym konkursie otrzymała wyróżnienie.

 • GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOSCI.

  09.11.2013

  Gminne obchody Święta  11 Listopada

  W Miejscu Pamięci Narodowej Kopiec „Ziemia Polaków” odbył się uroczysty Apel Pamięci. Podczas apelu kolejni ofiarodawcy przekazali  ziemię na budowę Kopca „Ziemia Polaków”.  Przedstawiciele  przybyłych władz, szkół, organizacji i mieszkańców złożyli pod Murem Pamięci wiązanki kwiatów w imieniu uczniów naszej szkoły złożyły kwiaty Martyna Światkowska i Martyna Stodulska. Uroczystość uświetniły przybyłe poczty sztandarowe. Poczet sztandarowy w składzie: Jakub Jankierski, Maria Gruszka i Zuzanna Światkowska godnie reprezentował społeczność Szkoły Podstawowej w Sławkowie w w/w uroczystości.   

 • Święto 11 listopada -Odzyskania Niepodległości

  08.11.2013

   

  Akademia z okazji Dnia Odzyskania Niepodległości Polski

   

  W dniu 08 listopada w SP w Sławkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Niepodległości Polski. Uczestniczyli w niej uczniowie klas 0-6. Każda klasa przygotowała plakat, pt.: Polska – moja mała i duża ojczyzna, które stworzyły okolicznościową dekorację. Ponadto przedstawiciele każdej klasy pod nadzorem wychowawców mieli do zaprezentowania wiersz patriotyczny, zaś klasa 4 i 6 pieśni. Celem akademii było przybliżenie uczniom wydarzeń z historii Polski oraz zwrócenie uwagi na trudną drogę naszego kraju do odzyskania niepodległości. Ten apel to także propagowanie postaw patriotycznych a także utrwalanie  w młodych ludziach poszanowania dla tradycji małych ojczyzn.

         mgp

 • Unihokej rozgrywki powiatowe-kategoria dziewcząt.

  08.11.2013

  TAK SIĘ WALCZY!!!

  Na gorąco informujemy, że nasze dziewczynki zdobyły BRĄZOWE MEDALE na Mistrzostwach Powiatu w unihokeju, które odbyły się 08.11.2013 r. w Grzywnie .
  OGROMNE GRATULACJE !!!!!!!!
  Skład dziewcząt: MARYSIA GRUSZKA, JULIA BONIECKA, JULIA PAJĄCZKOWSKA, MARTYNA STODULSKA, ZUZANNA ŚWIATKOWSKA, ANETA BŁAŻEJCZYK,  WERONIKA CIOŁEK, GABRYSIA MATYSEK, MARTYNA STALMIERSKA, MARTYNA ŚWIATKOWSKA, ZUZANNA TEREK i WIKTORIA WIENCŁAWSKA wykazał się ogromną walecznością udowadniając, że nie liczy się średnia wieku i średnia wzrostu, lecz duch walki, a ten w dziewczynach był ogromny mimo zmęczenia. Opiekun zespołu: p. Iwona Szymańska.

 • Unihokej rozgrywki powiatowe

  06.11.2013

  POJECHALI I WYMIATALI

  Reprezentacja naszej szkoły CHŁOPCÓW zdobyła WICEMISTRZOSTWO POWIATU TORUŃSKIEGO W UNIHOKEJU. Zespół w składzie: Jakub Jankierski, Mariusz Kotkiewicz, Paweł Kubaszewski, Radek Piotrowski, Szymon Sikorski, Dawid Słumski, Bartek Latuszek, Mateusz Olszewski, Kacper Pawlicki, Karol Wiśniewski, Adrian Jarzynka i Kacper Stodulski po ciężkiej walce i strzałach karnych wywalczyli srebrne medale w unihokeju. Opiekun zespołu: p. Iwona Szymańska.

 • ZŁOTO w unihokeju gminnym.

  Dnia 29.10.2013r. odbyły się na Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Grzywnie Mistrzostwa Gminy Chełmża w UNIHOKEJU drużyn szkół podstawowych. Bardzo miło nam donieść, że obie nasze drużyny : dziewcząt i chłopców, wygrały te zawody zdobywając tytuły MISTRZÓW GMINY !!!


  Oto chłopcy nasi mistrzowie:
  Jankierski Jakub, Kotkiewicz Mariusz, Kubaszewski Paweł, Piotrowski Radek, Sikorski Szymon, Słumski Dawid, Latusze Bartek, Olszewski Mateusz, Pawlicki Kacper, Wiśniewski Karol, Jarzynka Adrian, Stodulski Kacper

  oraz dziewczyny – nasze złotka:

  Gruszka Marysia, Boniecka Julka, Pajączkowska Julka, Stodulska Martyna, Światkowska Zuza, Błażejczyk Aneta, Ciołek Weronika, Matysek Gabrysia, Stalmiersa Martyna, Światkowska Martyna, Terek Zuza, Wiencławska Wiktori.

  IS

 • Halloween.

  STRACHY NA LACHY

  Dnia 30.10.2013r Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował dyskotekę       z okazji Halloween. Gdy wybiła godzina 12.30 na holu pojawiły się mroczne postaci z nauczania początkowego i przedszkolnego a o 14.30 pojawiły się upiory z klas IV-VI. Na dyskotece królowały wiedźmy, upiory, kościotrupy i zombie. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentami plastycznymi w przygotowaniu strojów. Całkowicie wprowadzili nas w klimat święta Halloween.

   Organizatorzy dyskoteki  dla wszystkich uczestników zabawy przygotowali wiele konkursów. Wiele emocji dostarczyły nam konkursy na halloweenową dynię oraz na najbardziej upiorne przebranie . Zwycięzcy otrzymali  nagrody, a wszyscy przebrani uczestnicy zabawy zostali obdarowani słodkościami.

  Samorząd Szkolny dziękuje za wspaniałą zabawę i już zaprasza na kolejny sezon. IS

 • Kolarze z naszej szkoły.

  MALI  KOLARZE

  19 października 2013R. w parku przy ul. 3 Maja obok stadionu Legi Chełmża odbył się  Wyścig Kolarski. W wyścigu wzięło udział troje uczniów naszej szkoły. Podczas wyścigu zaprezentowali się zawodowi kolarze, którzy udzielali cennych rad swoim młodszym kolegom i koleżankom.

            Znakomici kolarze poświęcili dużo czasu młodym adeptom sztuki kolarskiej robiąc sobie z nimi zdjęcia i rozdając autografy

  Kategoria klas IV- dziewczynki

  3 miejsce- Wiktoria Wiencławska

  4 miejsce- Martyna Stalmierska

   

  Kategoria klas IV- chłopcy

  3 miejsce- Michał Pawlak

  IS

 • STYPENDIA GMINNE 18 października 2013

  Stypendia   Gminne  - Sławkowo 2013

   

  Już dekada mija, kiedy to w Sławkowie

  pierwszy raz dostali stypendia uczniowie.

  I odtąd co roku właśnie o tej porze

  każdy, kto się stara otrzymać je może.

  W dzisiaj w naszej szkole znowu stypendyści,

  których powitali z Głuchowa  artyści.

  „Niezapominajki” - tak się nazywały,

  dziewczyny jak kwiaty,co  u nas śpiewały.

  Wszyscy pamiętają, że Jacka imienia,

  są wręczane uczniom takie wyróżnienia.

  Obok stypendystów belfrów liczne grono,

  a tych zasłużonych nawet doceniono.

  Wśród wielu przyjaciół, sympatyków szkoły

  wręczano nagrody za pracy mozoły.

  W przemowie podano  wszelkie ich zasługi,

  ale raport tego byłby trochę długi.

  Ceremonii całej splendoru dodała

  rzesza urzędników, która zawitała.

  Były władze Gminy oraz politycy,

  którzy o nas wspomną w odległej stolicy.

  Po występach uczniów i po przemówieniach

  poczęstunek wszystkich był na do widzenia:

  Pyszne ciasto, Jacobs kawa

  – tak skończyła się zabawa.

  Taką uroczystość szkoła zgotowała,

  że długo ją będzie Gmina wspominała.

  BG

 • Dzień KEN i ślubowanie klasy I.

  Ślubowanie klasy I

   

  Dla uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika
  w Sławkowie dzień 14 października był dniem szczególnym. Pierwszaki zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności uczniowskiej. Dzieci nie tylko ślubują na sztandar szkoły, ale również są „pasowane” na uczniów „magicznym ołówkiem”, który, jak twierdzą dzieci, ma w sobie wielką moc – daje dzieciom siłę, energię i chęci do pracy, do zdobywania jak najwyższych ocen, do bycia przykładnymi uczniami.

  Takich właśnie sukcesów uczniom klasy pierwszej życzyła Pani Dyrektor Barbara Dunajska, rodzice, wychowawca oraz koledzy ze starszych klas. Rada Rodziców oraz uczniowie z klasy IIb wręczyli dzieciom upominki.

  DS

   

   

 • Tydzień z dysleksją.

  Tydzień z dysleksją

    W dniach 07-11.10.2013 r. odbyła się w naszej szkole akcja społeczna Tydzień z dysleksją w ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. W tych dniach uczniowie klas III-VI zostali zaangażowani do wzmożonej pracy nad ortografią - odbyły się lekcje ćwiczące umiejętności ortograficzne, bogacące zasób słownictwa i rozwijające językowo. Przedstawiciele poszczególnych klas połączyli umiejętności ortograficzne i plastyczne wykonując plakat Ortografia na bezludnej wyspie oraz językowe - tworzyli rebus i wierszyki, pt. Wyczesany Jeżyk Szu i Malowana Ortografia. Próbowali także swych sił rozwiązując ćwiczenia ortograficzne i językowe, które dzięki wykorzystaniu laptopów uczniowskich były atrakcyjne pod względem treści i formy.

    Przeprowadzona akacja miała na celu zwrócenie uwagi na konieczność akceptacji osób z dysleksją, ich wsparcie i pomoc oraz dostosowanie wymagań w procesie dydaktycznym. Z kolei ich kolegom uzmysłowić, że "dysleksja to nie choroba", trzeba być tolerancyjnym dla ułomności innych - "wspieraj, tłumacz, pomagaj!".

   

          mgp

 • Wycieczka rowerowa klasy IV

  W dniu 5 października 2013 roku odbyła się wycieczka rowerowa klasy IV do Leśniczówki w Gronowie, w której uczestniczyło 9 uczniów z wychowawczynią Panią Iwoną Szymańską i mamą Martynki Panią Moniką Stalmierską.

  W sobotę zebraliśmy się na miejscach zbiórek; o godzinie 9:30 pierwsza grupa wyruszyła ze Sławkowa a następnie ruszyliśmy przez Mirakowo, Kamionki Duże i Kamionki Małe prosto do Leśniczówki. Pogoda nam dopisała, pięknie świeciło słoneczko. Kilometry umykały nam pod kołami i w mgnieniu oka dotarliśmy na miejsce. Uczestnicy wyjazdu posilili się piekąc kiełbaski nad ogniskiem, a następnie wyruszyliśmy wraz z Leśniczym na leśne dukty w poszukiwaniu ciekawych okazów grzybów.

  Największą atrakcją wycieczki była możliwość pływania kajakiem. Czwartoklasiści doskonale się bawiliśmy w czasie wycieczki rowerowej i w wybornych humorach wracali do Sławkowa.

  IS

   

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć