Nawigacja

 • SZKOŁA WSPÓŁPRACY

  02.09.2014

   Wdniu 1 września spotkali się w szkole przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczyciele, aby wypracować zadania do planu pracy, programu wychowawczego i profilaktyki w roku szkolnym 2014/15. były dyskusje w grupach, wypracowane zadania  poddano weryfikacji a wyniki zostaną ogłoszone i opracowane przez U, R,N.

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15

  01.09.2014

   1 września 2014 o godz. 7.50  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wszystkim  uczniom życzymy sukcesów i osiągnięć. Powodzenia!

 • Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2014/15

 • Wycieczka po Warmii, Mazurach i Podlasiu.

 • Obóz na trawce- w ramach programu MEN "Szkoła współpracy".

  Rok szkolny już zakończyliśmy.

  "Obóz na trawce" zorganizowaliśmy,

  rajd rowerowy, konkursy sportowe,

  a na boisku pole namiotowe.

  Społeczność szkolna dobrze się bawiła

  śpiewała, tańczyła, kiełbaski smażyła.

  Noc była chłodna, mało spaliśmy

  obóz śniadaniem zakończyliśmy.

  HL

 • Wycieczka do lasu.

  14.06.2014

  Wycieczka do lasu.

  Odział przedszkolny i klasa IIB , 12 czerwca wybrały się do lasu. Na parkingu w Grodnie dzieci spotkały się z leśniczym panem Lucjanem Opalińskim, który poprowadził je ścieżką dydaktyczną. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję obserwować rośliny i zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Pan leśniczy pokazał dzieciom niektóre zioła i zapoznał z ich zastosowaniami. Dzieci mały też okazję obserwacji przyrody przez lornetkę.

    A.C.

 • MŁODY PITAGORAS

   

  „Matematyka jest wszędzie,gdy ją poznasz – świat ciekawszy będzie.”

  „W życiu lepiej masz, gdy matematykę znasz.”

   

  W dniu 10 czerwca 2014 dwie dwuosobowe drużyny reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie matematycznym „Młody Pitagoras” w Zelgnie. Każda drużyna musiała wykonać 5 zadań: rozwiązać krzyżówkę liczbową i krzyżówkę z hasłem, ułożyć 3 tangramy oraz domino ze znaków rzymskich i jednostek długości, a także rozegrać grę planszową stosując odpowiednią strategię i rozwiązując zadania matematyczne.  Obydwie grupy spisały się wspaniale – zdobyły największą liczbę punktów i zajęły I miejsce. Każdy z uczniów jako nagrodę otrzymał kostkę do układania, książkę o tematyce matematycznej oraz dyplom za I miejsce. Uczniowie udowodnili, że „matematyka  to nie jest trudna sprawa, gdy się jej uczysz to fajna jest zabawa”.  

  Skład zwycięskich drużyn:

  1. Leszek Trzpil, Mariusz Kotkiewicz
  2. Karol Wiśniewski, Jakub Jankierski

   

   Cytaty pochodzą z wierszy uczniów, które tworzyli w czasie „Tygodnia z matematyką” .

  HM

 • Konkurs języka angielskiego w Zelgnie.

  19.05.2014

  Dnia 19 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Gruszka, Kacper Lis oraz Leszek Trzpil wraz z nauczycielką języka angielskiego udała się do szkoły podstawowej w Zelgnie na III Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Do wygrania były atrakcyjne nagrody ufundowane przez wójta gminy Chełmża, którego zastępca osobiście wręczał je zwycięzcom.
  Motywem przewodnim tegorocznego konkursu był sport oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Uczniowie czterech szkół rozwiązywali test gramatyczno-leksykalny, a następnie odgrywali scenki po angielsku na wylosowane tematy.
  Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak żadnemu z naszych przedstawicieli nie udało się zająć miejsca w czołowej trójce. Wszyscy uczestnicy otrzymali za to pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki związane z językiem angielskim od wydawnictwa Macmillan.
  Mam nadzieję że i w przyszłym roku reprezentacja szkoły w Sławkowie będzie dzielnie walczyć w kolejnym konkursie i nawet jeśli nie uda się zwyciężyć, to spędzi czas równie miło jak Marysia, Kacper i Leszek.
  Bardzo dziękuję pani Marlenie Lis za pomoc w transporcie uczestników!
  Anna Piórkowska

 • Warsztaty mydlarskie.

  16.05.2014

         WARSZTATY MYDLARSKIE  

   W naszej szkole 13 maja odbyły się warsztaty mydlarskie, podczas których dzieci przeniosły się w czasy, kiedy mydło było rzadkością. Samodzielnie wykonały mydełka o wybranym kształcie, kolorze, zapachu i z niecodziennymi dodatkami w środku. Niepowtarzalne mydełka będą znakomitym prezentem dla mam z okazji ich święta.   

   

              AC

 • "Kopernikowy zawrót głowy" projekt uczniów naszej szkoły

  16.05.2014

  Uczniowie naszej szkoły  od trzech tygodni przygotowywali projekt na konkurs "Odkrywcy kosmosu"  pod opieką pań: Iwony Szymańskiej i Barbary Dunajskiej,  a organizowanego przez

  National Geographic Channel link do strony: http://natgeotv.com/pl/konkurs

            W dniu 15 maja dowiezieni przez rodziców późnym wieczorm "odtańczyli" wykonany przez siebie "Układ Słoneczny"

  Zapraszamy do obejrzenia filmiku You Toube  wpisując tytuł "Kopernikowy zawrót głowy"

  bd

 • WYCIECZKA KLAS III-VI W DNIACH 26-30 MAJA 2014

  26 MAJA

  27 MAJA

  28 MAJA

  PierwszagrupaKurowo "Kładka wśród bagien"

  Druga -Waniewo „ Kładka przyrodnicza biegnąca w poprzek doliny, łącząca oba brzegi rzeki, z wieżą obserwacyjną pośrodku doliny…”

  • Obiad  Dino Bar –nuggetsy, frytki, napój, surówki,
  • Jurapark  Jurowce na 16.00 zwiedzanie z przewodnikiem,   

  Dodatkowe atrakcjachopłata we własnym zakresie, tu link doatrakcji dodatkowychhttp://www.jurajskiparkdinozaurow.pl/cennik/

   

  • Augustów- nocleg Międzyszkolny Ośrodek Sportowy/ Zarzecze 1

  29 MAJA

  Każda grupa-2 zajęcia edukacyjne „Co w trawie piszczy” i „O czym szumi las”

  • Obiad Bar Bartek- zupa pomidorowa, pierś z kurczaka po Augustowsku, surówki, frytki
  • Rejs statkiem po Kanale Augustowskim od 15 do 18.00 http://zeglugaaugustowska.pl/kontakt/
  • Giżycko – nocleg Hostel Twierdza Boyen

   

  1. MAJA
  •    Mamerki - Kwatera Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych (OKH) "Mauerwald na  8.00 zwiedzanie z przewodnikiem   link       http://mazury.info.pl/atrakcje/mamerki/index.html

  • Kętrzyn / Dworcowa 3a - Konsulat Św. Mikołaja na 10.30 „Zajęcia od dmuchania bombki do jej zdobienia” zwiedzanie  wystawy  http://www.konsulatmikolaja.pl/
  • Gierłoż – zwiedzanie kwatery   http://wolfsschanze.pl/
  • Obiad 14,30 Gierłoż  (filet z kurczaka, ziemniaki, surówka, kompot)
  • Mazurolandia – zwiedzanie z przewodnikiem oraz wszystko, co w cenie biletu.

  Dodatkowe atrakcje-koszt uczestnika link http://www.miniatury.com.pl/

   

  bd

  miejsca noclegów:

  http://www.ssm.bialystok.ids.pl/pl/

  http://ssmolsztyn.pl/schronisko/oferta-schronisko/

  http://e-turysta.net/miedzyszkolny-osrodek-sportowy-augustow-121978.html

  http://www.boyen.gizycko.pl/schronisko-mlodziezowe.html

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • WYCIECZKA DO TORUNIA.

  07.05.2014

    W dniu 06.05.2014r. odbył się wyjazd do Torunia klas 4-6. Uczniowie trenowali orientację w terenie - korzystając z planu miasta Torunia mieli dotrzeć z punktu A do B. Identyfikowali miejsce i najbliższe obiekty na planie. Te praktyczne ćwiczenia doskonaliły umiejętność wyszukiwania i korzystania z informacji.

    Kolejny cel wyjazdu to kontakt ze sztuką. W toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej oglądali wystawę dotyczącą współczesnych kierunków w malarstwie - body art. Potem odbyła się prezentacja o nurtach w malarstwie XX wieku, a po niej warsztaty, w których praktycznie zastosowano zdobytą wiedzę. Uczniowie podzieleni na małe grupy tworzyli sztukę body art (malowanie twarzy) oraz obraz odzwierciedlający jeden z nurtów malarstwa XX wieku. Mieli też profesjonalną sesję zdjęciową, która uwieczniała ich dokonania plastyczne.

    Na koniec obejrzeli spektakl "Po rozum do głowy" w Teatrze Baj Pomorski, gdzie mieli możliwość na żywo poczuć atmosferę teatru i sceny, a aktorów dosłownie "na wyciągnięcie ręki". Wchodzili oni w interakcję z widzami włączając ich aktywnie w działania na scenie i zachęcając do otwartego wyrażania emocji, jakie pojawiały się podczas spektaklu. Sztuka opowiadała o języku, który zaprasza w niezwykłą podróż. Razem z nim widzowie weszli do wnętrza głowy człowieka, a celem wyprawy było poszukiwanie przysłowiowego "rozumu". Spektakl wykorzystywał elementy różnych konwencji teatralnych: cyrk, musical, kabaret, czy pantomimę i teatr lalek.

  Jednym słowem - było fajnie! Kto nie był, niech żałuje...

    W ramach wyjazdu zostały zrealizowane  następując cele z podstawy  programowej:

  przyroda: orientacja w terenie - korzystanie z planu miasta w terenie, wyznaczanie trasy,

  plastyka i język polski: odbiór i poznawanie dzieł sztuki, tworzenie wypowiedzi – ekspresja przez sztukę,

  język polski: udział w widowisku teatralnym, uczeń wyodrębnia elementy składające się na widowisko teatralne, posługuje się terminami związanymi z teatrem.

   

          mgp

 • Dzień Matki w oddziale przedszkolnym.

  31.05.2014

  Dzień Matki

  Odział przedszkolny zaprosił mamy na uroczystość z okazji Dnia Mamy. Dzieci przedstawiły mamom przygotowany program artystyczny. Potem przyszedł czas na wspólne zabawy podczas których mamy tańczyły ze swoimi pociechami przytulając się różnymi częściami ciała, rozpoznawały swoje dzieci po dłoniach, wspólnie z dzieckiem wykonywały rysunek z zawiązanymi oczami. Dzieci  wykonały mamom też masaż odprężający i wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty.

   

        A.C.

 • SZKOŁA WSPÓŁPRACY

  06.05.2014

   Nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskim systemowym projekcie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Najważniejszym celem jest wprowadzenie w 1034 podmiotach – szkołach i przedszkolach z całej Polski nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami w zakresie organizacji życia szkoły.

  Projekt rozpoczął się w marcu 2013r. i potrwa do końca lutego 2015 roku.

  Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet III – Wysoka jakość systemu oświaty.

  Wydarzenia związane z projektem realizowane w szkole:

  1. W kwietniu przedstawiciele rodziców, uczniów i nauczycieli uczestniczyli w warsztatach dwudniowych w Bydgoszczy.

  2. W maju przeprowadzone zostały debaty na temat zmian jakie muszą zajść w szkole.

  • w uczniów
  • nauczycieli
  • rodziców (odbędzie się 21 maja)

  3. Kolejny wyjazd na warsztaty w dniu 6 maja 2014

  BD

 • KONKURS WIEDZY "HISTORIA I ZABYTKI..." W PLUSKOWĘSACH

  05.05.2014

  Wiedza o regionie Gminy Chełmża doceniona

   

        W dniu 16 kwietnia 2014r. drużyna z klasy VI w składzie: Maria Gruszka, Jakub Jankierski i Mariusz Kotkiewicz wzięła udział w konkursie historycznym "Historia i zabytki regionu Gminy Chełmża" odbywającym się w  Gimnazjum w Pluskowęsach. Wiadomości uczniów zostały docenione -  zdobyli II miejsce. Konkurs był trudny, bo oprócz wiedzy o sztuce, architekturze i historii regionu, uczniowie musieli wykazać się znajomością lokalnej  gwary - przetłumaczyć fragment tekstu oraz rozpoznawać ilustracje przedstawiające lokalne zabytki, budowle  i elementy architektoniczne. Poza tym konkurowali ze starszymi, ponieważ uczestnicy to nie tylko  klasy szóste  szkoły podstawowej, ale też  pierwsze gimnazjalne.

    Dobra i zgrana drużyna, udana współpraca i opanowanie dużej partii materiału - to kryteria ich sukcesu. Gratulacje. mgp

 • 3-MAJA

  06.05.2014

  Wiwat Trzeci Maja!

   

    W dniu 30.04.2014r. odbyła się w szkole  uroczysta akademia z okazji Dnia Trzeciego Maja. Społeczność uczniowska uczciła piosenką i wierszem kolejną rocznicę uchwalenia w Polsce konstytucji, zaś klasa 6 przedstawiła krótką akademię, która przybliżała rys historyczny tego wydarzenia. Każda klasa wykonała flagę w dowolnej technice oraz emblemat biało-czerwony o charakterze patriotycznym - były kwiaty, kotyliony, kokardy.

  Dziś cała Polska biało-czerwona,

  dziś kwiaty bielą się i czerwienią wdzięcznie,

  a flagi powiewają w rytmie wiatru na maszcie.

  To Polska wiwatuje na dzień trzeciego maja,

  bo trwa w narodzie pamięć o przeszłości.

   

         mgp

 • Konkurs o Janie Pawle II

  25.04.2014

  Dekanalny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

   

  15 marca 2014r. przy parafii p.w. św. Mikołaja w Chełmży odbył się konkurs wiedzy o bł. Janie Pawle pt. ,,Miejcie odwagę żyć dla miłości”. W konkursie uczestniczyli reprezentanci  Szkół Podstawowych naszego Dekanatu. W trakcie zmagań konkursowych musieli wykazać się ogromną wiedzą na temat osoby bł. Jana Pawła II, przebiegu Pontyfikatu, dokumentów papieskich itp. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. V: Mateusz Olszewki, Martyna Stodulska i Zuzanna Światkowska. Cała trójka godnie reprezentowała naszą szkołę i wykazała się wielką wiedzą na temat życia Jana Pawła II, a Zuzanna Światkowska otrzymała wyróżnienie.

 • ROZSPIEWANE DZIECIAKI

  25.04.2014

  Konkurs Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane dzieciaki”

  11.04.2014 w Szkole Podstawowej w Ostaszewie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Rozśpiewane dzieciaki”.

  Naszą szkołę reprezentowały 3 solistki (Alicja Orłowska, Agata Stenborowska, Julia Dundelska) i dwa trzyosobowe zespoły ( kl. I – Hanna Cytarska, Veronika Galikowska, Zuzanna Stachowska; kl. II A – Agata Machowska, Zuzanna Rybitwa, Dominika Szefler). 

  Nasze uczennice zostały docenione przez komisję konkursową i zajęły następujące miejsca:

  • Alicja Orłowska – I miejsce w kategorii klas „0” – I
  • Julia Dundelska – III miejsce w kategorii klas II – III
  • Zespół kl. IIA – I miejsce w kategorii Zespoły
 • Konkurs wiedzy o "Ruchu drogowym"

  25.04.2014

  Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Etap gminny – Gmina Chełmża

   

  11.04.2014 w naszej Szkole odbył się Gminny etap  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju wzięły udział czteroosobowe drużyny  reprezentujące  szkoły podstawowe naszej gminy (Grzywna, Kończewice, Zelgno i Sławkowo). Uczestnicy musieli wykazać się znajomością znaków, przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy  oraz umiejętnościami sprawnej i bezpiecznej jazdy rowerem po torze przeszkód.

   Po wszystkich konkurencjach drużyny zajęły następujące miejsca:

  I miejsce – Szkoła Podstawowa w Grzywnie

  II miejsce – Szkoła Podstawowa w Sławkowie

  III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kończewicach

  IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Zelgnie

 • DNI ZIEMI W NASZEJ GMINIE

  16.04.2014

  Ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata” w naszej gminie – 11 kwietnia 2014r.

       To już kolejny raz uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wzięli udział w porządkowaniu najbliższej okolicy. Wyposażeni w foliowe worki, rękawice i zasady bezpiecznego zachowania na drodze ruszyli na pomoc otaczającemu nas środowisku. Każda z klas miała wyznaczoną trasę i miejsca do składowania zapełnionych worków. W promieniach słońca łatwo było dostrzec zalegające na poboczach i w rowach śmieci. Niestety nie wszystko dało się zebrać. Czego to też ludzie nie pozbędą się  w imię  wiosennych porządków! Trafiały się wielkogabarytowe śmieci, których dzieci nie były w stanie podźwignąć, pływające w rowach butelki (bez wiadomości od rozbitków!),  części agd, samochodowe, puszki… Czyżby nie wszyscy znali zasady gospodarki odpadami? Szkoda, że obowiązująca prawie rok ustawa niczego nie zmieniła a zainicjowane w 1994r akcje mają wyręczać, tych którym obojętny jest los środowiska.

  BG

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć