Nawigacja

 • DNI ZIEMI W NASZEJ GMINIE

  16.04.2014

  Ogólnopolska akcja „Sprzątanie świata” w naszej gminie – 11 kwietnia 2014r.

       To już kolejny raz uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców wzięli udział w porządkowaniu najbliższej okolicy. Wyposażeni w foliowe worki, rękawice i zasady bezpiecznego zachowania na drodze ruszyli na pomoc otaczającemu nas środowisku. Każda z klas miała wyznaczoną trasę i miejsca do składowania zapełnionych worków. W promieniach słońca łatwo było dostrzec zalegające na poboczach i w rowach śmieci. Niestety nie wszystko dało się zebrać. Czego to też ludzie nie pozbędą się  w imię  wiosennych porządków! Trafiały się wielkogabarytowe śmieci, których dzieci nie były w stanie podźwignąć, pływające w rowach butelki (bez wiadomości od rozbitków!),  części agd, samochodowe, puszki… Czyżby nie wszyscy znali zasady gospodarki odpadami? Szkoda, że obowiązująca prawie rok ustawa niczego nie zmieniła a zainicjowane w 1994r akcje mają wyręczać, tych którym obojętny jest los środowiska.

  BG

 • TEST TRZECIOKLASISTY

  15.04.2014

  Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty  2014

   

  "Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać.”

            ( Cyceron)

       A jak wykorzystali swą wiedzę uczniowie klasy III podczas tegorocznego sprawdzianu kompetencji? Tego dowiemy się już niedługo po sprawdzeniu testów i podliczeniu uzyskanych za wykonane zadania punktów. W czwartek 10 kwietnia nasi trzecioklasiści przystąpili do pierwszego w ich karierze edukacyjnej  egzaminu.  Ten ogólnopolski sprawdzian opracowany przez Wydawnictwo pedagogiczne OPERON  składał się z części polonistycznej i matematycznej. Na wykonanie zadań każdej części uczniowie mieli po 45 minut i szanse uzyskania maksymalnych 40 punktów. Po wprowadzającym krótkim filmie z Bratkiem i ćwiczeniach metodą Dennisona rozdane zostały arkusze egzaminacyjne. Mimo sugestywnego tytułu testu „Wielki kłopot” uczestnicy sprawdzianu przystąpili do niego z wielkim zapałem i optymizmem koncentrując się na  zadaniach. Mamy nadzieję, że nie tylko trzymane za nich kciuki, ale umiejętność  zastosowania zdobytej w szkole  wiedzy zaprocentuje dobrymi wynikami.

  BG

 • Warsztaty w szkole.

  07.04.2014

  W kwietniu gościliśmy w naszej szkole warsztaty edukacyjne „ Pokaz czerpania papieru”.     Uczestnicy zostali zapoznani z dziejami  powstawania papieru i początków piśmiennictwa ,     samodzielnie  wytwarzali  papier  tradycyjną  metodą, dzięki czemu każdy z nich dysponuje teraz niepowtarzalnym arkuszem papieru o postrzępionych brzegach.  Barwili   papier japońską techniką, pisali gęsim piórem oraz odciskali pieczęć lakową.  Zajęcia kształtowały postawę ekologiczną  choć prowadzone były w duchu dawnej epoki, w  strojach średniowiecznych.

          A.C.

 • Spotkanie dla rodziców "Dojrzałość szkolna sześciolatków."

  26.01.2014

        W  dniu 10 kwietnia 2014 o godz.13.00 w SP Sławkowo będzie miało miejsce spotkanie dla rodziców dzieci sześcioletnich z pracownikami Poradni Psycjologiczno-Pedagogicznej w Chełmży dotyczące dojrzałości szkolnej sześciolatków.

  Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy.

 • 1 KWIETNIA 2014 SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

  01.04.2014

   Jest taki jeden dzień w roku szkolnym, kiedy odbywa się "sprawdzian szóstoklasisty" w tym roku w naszej szkole przystąpiło do niego 13 uczniów .

 • Ortografia w szkole.

  27.03.2014

            Konkurs ortograficzny

   

  27 marca 2014r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny klas I-III. Każdą klasę reprezentował 3 osobowy zespół.
  W  kategorii klas I -  I miejsce ex aeguo zajęli Hanna Cytarska i Hubert Wiśniewski,
                II miejsce Amelia Zając. 

  W kategorii klas II i III – I miejsce Aneta Salamończyk z kl.3

              II miejsce Patryk Zieliński również z kl.3

              III miejsce Dominika Szefler z kl. IIa   

  Kolejne miejsca zajęła Zuzanna Rybitwa z kl. IIa oraz Iwona Szefler z kl.3

  Aneta Salamończyk i Patryk Zieliński będą reprezentować naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w Chełmży.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

   

          Organizator

         D. Syrkowska          

   

 • WOJEWÓDZKI DNI SZKOŁY W RUCHU

  01.04.2014

  Szkoła uczy i prostuje  i do ćwiczeń agituje czyli Wojewódzkie Dni Aktywności Ruchowej 24 -28marca

           Już od poniedziałku w naszej szkole odbywały się zajęcia, w których uczniowie pod bacznym okiem  nauczycieli ćwiczyli właściwą postawę  swych kręgosłupów. Dzięki  dostosowanym  ćwiczeniom  istnieje możliwość skorygowania nawet dość zaawansowanych wad postawy, które nieleczone pogłębiają się  narażając na różnego rodzaju poważne  problemy zdrowotne.  Podczas przerw i lekcji uczniowie klas I-III uczestniczyli w zabawach ruchowych , które wdrażały do utrzymania prawidłowej postawy kręgosłupa: spacery z woreczkiem na głowie, z laską utrzymującą wyprostowaną pozycję, właściwe podnoszenie ciężaru, prawidłowa pozycja przy biurku, kocie grzbiety, kołyski….          

           Na kondycję kręgosłupa mają wpływ codzienne  drobne czynności, a więc  także noszony przez ucznia  tornister. Po wtorkowej akcji ważenia tornistrów okazało się, że nie jest to taka drobna czynność. Najcięższy tornister ważył 6kg, a  zawartość zaskoczyła nawet jego  właściciela. To niesamowite ile może pomieścić tornister ucznia! Czy właściciel był tak zapobiegliwy, że przygotowany  był na każdy dzień tygodnia? Obok kompletnego wyposażenia(wszystkie ćwiczenia i podręczniki) znalazły się owoce i warzywa z poprzednich dni oraz zapasowe ubrania. A przecież uczniowie mają w szkole szafki i plan lekcji. W tym miejscu  zaplanowane na piątek  obchody Wojewódzkiego  Dnia Aktywności Rodzinnej postawiły dodatkowe zadanie, jakim jest uświadomienie rodzicom potrzeby kontrolowania zawartości tornistrów ich pociech. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby zaangażowanie rodziców w tym dniu byłoby większe. Frekwencja nie dopisała. Temu jednemu rodzicowi dziękujemy za udział w zabawach ruchowych a innych namawiamy: Ruszajcie się  wspólnie  z dziećmi i zaglądajcie do  ich tornistrów!

  BG

   

 • JESTEM SPRAWNY

  15.03.2014

          Turniej sportowy  „JESTEM SPRAWNY „  15 marca w Głuchowie czyli

  Jaki duch taka aktywność…

           Parafrazując łacińską sentencję w odniesieniu do turnieju „Jestem sprawny” można by rzec: „W sprawnym ciele - sprawny duch” .  Nasi uczniowie już po raz kolejny z zapałem uczestniczyli w zawodach sportowych organizowanych przez Gimnazjum w Głuchowie.  Od stycznia z niecierpliwością oczekiwali i z zaangażowaniem rywalizowali ze sobą o przywilej reprezentowania Naszej Szkoły w corocznym turnieju.

           Zabawy ruchowe zawsze sprawiają maluchom wielką frajdę, a jeśli dodatkowym motywatorem do uprawiania sportu są zdobyte medale i puchar, to jest nadzieja na systematyczną  aktywność fizyczną. Podobnie jak w latach ubiegłych dzieciom towarzyszyli ich rodzice, dzielnie walcząc o punkty i miejsce na podium. Szkoda, że w ostatnią sobotę tylko dwoje rodziców znalazło czas na wspólną zabawę i sport, które poprawiają stan nie tylko naszego ciała, ale i umysłu. Liczymy, że zdobyte przez naszą drużynę medale zachęcą do  większego udziału rodziców w przyszłym roku.

  BG

 • Spotkanie z przedstawicielem KRUS.

  12.03.2014

   Przedstawiciel KRUS w Toruniu  pan Piotr Bożyna przeprowadził dla uczniów klas III i IV  spotkanie dotyczące bezpieczeństaw  i higieny pracy w gospodarstwach rolnych.
   

 • KANGUR MATEMATYCZNY

  W dniu 20 marca 2014r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. W czasie 75 minut 24 śmiałków rozwiązywało zadania i problemy matematyczne o różnym stopniu trudności. W grupie „Żaczków” (klasa II) startowało 8 uczniów, „Maluchów” (klasy III i IV) reprezentowało 11 uczniów, a „Beniaminów” (klasy V i VI) było 5. Każdy uczeń biorący udział w konkursie otrzymał breloczek – układankę przestrzenną. Na wyniki konkursu trzeba będzie poczekać do maja.  HM

 • SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

  13.03.2014

   

  „Z Chamży tutaj przyjechoł starosta.

  Drogu jechoł, co wiedzie wprost z miosta.”

   

  W dniu 13 marca 2014r. gościliśmy w naszej szkole pana Dariusza Mellera – wicestarostę toruńskiego, historyka i regionalistę, wielkiego miłośnika Chełmży, autora książek o tematyce regionalnej m.in.„Słownika gwary używanej w Chełmży i okolicach", człowieka o wielu zainteresowaniach. Spotkanie rozpoczęło się poznaniem krótkiej biografii zaproszonego Gościa wzbogaconej prezentacją, którą przedstawiła inicjatorka spotkania – Hanna Masłowska. Następnie głos zabrał pan Dariusz Meller. Barwnie i ciekawie opowiadał o zainteresowaniu Chełmżą, jej historią i gwarą. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem  opowieści o  innych Jego pasjach – sporcie i kibicowaniu zespołowi piłkarskiemu Legia Chełmża, zbieraniu starych pocztówek, powstawaniu książek o Chełmży i okolicach. Gość wspomniał również  o pracy jako nauczyciel Szkoły Podstawowej i wicedyrektor Gimnazjum w Chełmży. Przybliżył nam także pracę Starostwa Powiatowego w Toruniu.  Potem pani Barbara Groździej jako pierwsza zmierzyła się z gwarą chełmżyńską, odczytując list syna do matki napisany „po chełmżyńsku". Również każdy z uczniów biorących udział w spotkaniu miał okazję przeczytać i przetłumaczyć tekst napisany gwarą chełmżyńską. Wykonanie tego zadania wzbudziło wiele emocji i śmiechu. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek, których pan Meller jest autorem lub współautorem. Na koniec w imieniu całej społeczności szkolnej uczeń  klasy III  - Patryk Zieliński w gwarze chełmżyńskiej podziękował panu Dariuszowi Mellerowi za ciekawe spotkanie słowami: „O tym gościu część naszych słyszała, bo Nowości tu czasem czytała. I choć chleba i soli nie stało, to nam takich gości wciunż mało”.    HM

 • BEZPIECZNY INTERNET

  Internet  to fajna rzecz,

  każdy go powinien mieć.

  Lecz musi pamiętać koniecznie,

  aby używać go bezpiecznie!

  Co roku w lutym obchodzony jest „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W tym roku przypadł on w dniu 11 lutego. W związku z tym, że w tym czasie mieliśmy ferie zimowe, przenieśliśmy jego obchody na późniejszy termin. I tak przez ponad 3 tygodnie (od 17 lutego do 11 marca) uczestniczyliśmy w programie „Bezpieczni w Internecie”. Jego celem było przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa oraz uświadomienie, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z Internetu. Wychowawcy i nauczyciel informatyki przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie, a uczniowie zilustrowali na plakatach zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Rozwiązywali również quizy, krzyżówki i zagadki oraz oglądali filmy, m.in. „Nie podawaj swoich danych” , „Mów, jeśli coś jest nie tak”, „Zabezpiecz swój komputer”. Indywidualnie wykonywali też prace plastyczne, prezentacje i krzyżówki dotyczące bezpiecznego Internetu. Sporządzili też zestawienie korzyści i zagrożeń wynikających z obecności w wirtualym świecie. Podsumowaniem akcji był apel z udziałem policjantów. Na apelu uczniowie klasy IV przedstawili scenki o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z komputera i Internetu, wszyscy obejrzeli film „Cyberprzemoc” oraz wysłuchali rad policjanta o bezpiecznym zachowaniu w Internecie. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji, nasi uczniowie unikną niebezpieczeństw związanych z poruszaniem się po wirtualym świecie i będą bezpiecznie serfować po sieci.   HM

 • Konkurs plastyczny.

  Konkurs Plastyczny pt: „Zapobiegajmy pożarom”.

  W dniu 31 stycznia 2014 roku w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna w Szubinie odbyło się podsumowanie XVI Wojewódzkich Eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt: „Zapobiegajmy pożarom”. Komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący Piotr Adamczewski – przewodniczący Komisji ds. Młodzieży OW ZOSP RP w Toruniu, Wiceprzewodnicząca – Alina Gordon – dyrektor Szubińskiego Domu Kultury, Sekretarz – Barbara Dudczak – biuro OW ZOSP RP, Członkowie – Kamila Czechowska – dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej, Katarzyna Cieniuch – asystent Muzeum Ziemi Szubińskiej dokonała oceny 403 prac plastycznych nadesłanych z 20 powiatów województwa kujawsko-pomorskiego ( rzeźba, rysunek, wyklejanka, malowanie na szkle, aplikacja, ) i postanowiła wyróżnić, m innymi naszą Weronikę Ciołek. Jesteśmy dumni z uczennicy klasy IV, której prac wyróżniła się na tle 403 – BRAWO WERONIKA, ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH KONKURSACH.

   

 • Konkurs plastyczny

  03.03.2014

  „Czarno – białe obrazy z życia bł. Ks. S. W. Frelichowskiego”.

  23 lutego 2014 roku w Toruniu Mikołaj Dorosiński pod opieka pani Iwony Szymańskiej uczestniczył w uroczystościach związanych z 69. rocznicą śmierci i 15. beatyfikacji bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego.

  W ramach tych obchodów został podsumowany konkurs plastyczny pt.: „Czarno – białe obrazy z życia bł. Ks. S. W. Frelichowskiego”. W konkursie oceniano prace nadesłane z 22 szkół (z naszego województwa oraz województw ościennych). Nagrodami i wyróżnieniami uhonorowano 30 uczestników, jednym z nagrodzonych był MIKOŁAJ DOROSIŃSKI – składamy naszemu piątoklasiście gratulacje i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

 • TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

  17.12.2013

  Turniej Mikołajkowy

   Dnia 6 grudnia 2013r. odbył się Turniej Mikołajkowy w unihokeju, o nagrodę Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie. Potyczki odbyły się w trzech kategoriach wiekowych.

  1. Kategoria I. „Zerówka” z Pierwszakami, oni mieli  konkurencje sprawnościowe.

  2. Kategoria II. Grały klasy druga B, druga A i klasa trzecia  w piłkę halową i w unihokeja po zaciekłej walce pierwsze miejsce zajęli  klasa trzecia, drugie miejsce klasa druga A, a trzecie - druga B.

   3. Kategoria III. Grały klasy 4-6  było to najmocniejsze starcie, które wywołało ogromne emocje wśród grających i ich kibiców.

  Miejsce I - klasa szósta,

  Miejsce II - klasa - czwarta,

  Miejsce III - klasa piąta.

  Organizatorkami i prowadzącymi Turniej Mikołajkowy były: pani D. Syrkowska i pani Iwona Szymańska.

  Autor tekstu – Aleksander Szefler

 • DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

  Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły wyjechali do Torunia – miejsca urodzenia Mikołaja Kopernika. 26 lutego o godzinie 8.00 wyruszyły sprzed szkoły dwa pełne autokary. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po miasteczku uniwersyteckim UMK. Może któryś z uczniów zostanie w przyszłości studentem tego uniwersytetu? W Uniwersyteckim Muzeum Przyrody dzieci obejrzały zgromadzone tam zbiory flory i fauny. Następnym punktem wycieczki było niedawno otwarte Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Tutaj nikt się nie nudził, bo wszystkiego można było dotknąć i spróbować samodzielnie wykonać różne eksperymenty i obserwować ich przebieg. Uczniowie poznawali tajniki optyki i elektyczności, zobaczyli taniec kolorów, patrzyli w największy w Polsce kalejdoskop, odbyli podróż przez świat anatomii człowieka, sprawdzali działanie różnych maszyn (np. Machinarium, Równoważnia, Przeciąganie liny, Jeśli nie koło, to co?, Zębate puzzle, Koło chomika), wyruszyli w kosmos oraz wchodzili w nurt rzeki. Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Polecamy Młyn Wiedzy wszystkim rodzicom – to świetny sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Ostatnim punktem wycieczki był przejazd nowym toruńskim mostem na Wiśle, a potem już tylko droga do Sławkowa.

  Hanna Masłowska, Hanna Lis 

 • KONKURS WIEDZY O MIKOŁAJU KOPERNIKU

  28.02.2014

  Informacja ze Szkoły Podstawowej

  im. Mikołaja Kopernikaw Sławkowie

   

  Dnia 28 lutego 2014 roku w Szkole Podstawowej w Sławkowie odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku. W konkursie uczestniczyło 27 uczniów z klas 2 – 6 szkół podstawowych powiatu toruńskiego. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z życia i twórczości wielkiego astronoma rozwiązując test indywidualnie jak i grupowo.

  Wyniki rywalizacji po sprawdzeniu pisemnych prac uczniów przedstawiały się następująco:

  W grupie wiekowej klas 2 – 3 I miejsce indywidualnie zajęła Izabela Wojtiuk z SP nr 2 w Turznie, II miejsce ex aequo Julia Wojtaś z SP nr 5
  z Chełmży oraz Krzysztof Matysek z SP w Sławkowie, III miejsce Dominik Szydełko z SP w Kończewicach.

  W klasyfikacji ogólnej – I miejsce zajęła SP nr 5 w Chełmży, II SP
  w Sławkowie, III miejsce ex aequo zajęli zawodnicy z SP nr 2 w Turznie i SP
  w Kończewicach.

  W grupie wiekowej klas 4 – 6 I miejsce indywidualnie zajęła Weronika Ciołek z SP w Sławkowie, II miejsce ex aequo Martyna Światkowska i Zuzanna Światkowska z SP w Sławkowie a III miejsce zajęła Agata Wiśniewska z SP
  w Zelgnie.

  W klasyfikacji ogólnej szkół I miejsce ex aequo zajęli zawodnicy z SP
  w Kończewicach i SP w Sławkowie, II miejsce SP w Zelgnie, III miejsce SP nr 3 w Chełmży.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

            

   

  Organizatorzy:

          Danuta Syrkowska

          Iwona Szymańska

   

   

   

   

   

   

   

   

  Panu Stanisławowi Żakowi, radnemu wsi Kuczwały i Sławkowo, składamy wyrazy wdzięczności za wieloletnie finansowe wsparcie Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku, przeprowadzanego, co roku w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie.

  Pragniemy również serdecznie podziękować Pani Magdalenie Kopik radnej wsi Mirakowo.  Zdajemy sobie sprawę, iż bez Państwa pomocy nie byłoby możliwości przeprowadzenia konkursu o tak dużym zasięgu, jak obecnie, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

   

            Organizatorzy:

           Danuta Syrkowska

           Iwona Szymańska

   

     

   

 • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM

  25.02.2014

  TYDZIEŃ

  Z JĘZYKIEM POLSKIM

   

  W dniach 17-21.02.2014r. odbył się w Naszej Szkole Tydzień z Językiem Polskim  organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, którego obchody przypadają na dzień 21 lutego. Aby zachęcić dzieci do twórczego wykorzystania języka polskiego chętni uczniowie z klas 4-6 mogli zaangażować się do wykonywania zadań, które realizowane były w trzech kategoriach: pracy o charakterze plastyczno-literackiej - logo lub rebus oraz typowo polonistycznej - zadania gramatyczno-literackie. Celem rywalizacji było zachęcenie uczniów do częstszego obcowania z językiem polskim, korzystanie z różnego typu źródeł informacji, ich wyszukiwania oraz redagowania, rozwijanie wyobraźni i poczucia estetyki uczniów oraz ukazanie słowa jako tworzywa, które można wykorzystać w sposób twórczy łącząc różne przedmioty.

   

   

          mgp

 • Szlachetna paczka

  31.01.2014

  Szlachetna Paczka

   

   

  Część nauczycieli i pracowników szkoły wzorem ubiegłego roku wzięła udział w przygotowaniu Szlachetnej Paczki dla wybranej rodziny z terenu naszej gminy. Obdarowana rodzina wyraziła wielką wdzięczność dla darczyńców
  za okazane serce. Największą radość dzieciom sprawiły otrzymane upominki
  i słodycze.

  Wszystkim, którzy włączyli się w akcję w imieniu obdarowanej rodziny serdecznie dziękuję!

   

   

  Koordynator akcji

  D. Syrkowska

 • SPOTKANIE Z CIEKAWYM CZŁOWIEKIEM

  Zapraszamy

  w dniu 13 marca 2014 o godzinie 13.00 do świetlicy szkolnej w Sławkowie na spotkanie z człowiekiem o wielu pasjach - panem Dariuszem Mellerem - regionalistą, wielkim miłośnikiem Chełmży, autorem książek o tematyce regionalnej m.in."Słownika gwary używanej w Chełmży i okolicach", pszczelarzem, kibicem piłkarskim i żużlowym, kolekcjonerem starych pocztówek, wicestarostą toruńskim.

  Hanna Masłowska

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć