Nawigacja

 • Rekrutacja na rok szkolny 2015/16

  04.03.2015

  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie informuje, że zgodnie z zapisami Ustawy  o Systemie Oświaty w dniach od 9 marca do 20 marca 2015 roku  odbędą się zapisy dzieci do :

  1)    klasy pierwszej
  - dzieci  7-letnie urodzone w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2008 roku,
  - dzieci 6-letnie urodzone w 2009 roku,
  - dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 roku, które otrzymały odroczenie obowiązku szkolnego;

  2)    oddziału przedszkolnego
     - dzieci urodzone w 2010 roku; mają one obowiązek odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego.

  Dzieci zamieszkałe w obwodzie naszej szkoły przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia.

  Druki do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie www z w zakładce REKRUTACJA

  Zapisy w sekretariacie  szkoły w godzinach:

  • Poniedziałek- piątek - 7:00 - 15:00
 • NASZE DZIEWCZĘTA PIERWSZE W POWIECIE W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

  13.03.2015
 • dowóz na rekolekcje w dniach 16,17,18 marca 2015

  12.03.2015

  ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU W CZASIE REKOLEKCJI WIELKANOCNYCH W OKRESIE:

  16,17,18  MARCA 2015

   

  KLASY IV-VI

  ZALESIE PRZYSTANEK- 9.15

  KIEŁBASIN – 9.20

  MIRAKOWO PKP – 9.25

  KAMIONKI SKLEP – 9.33

  MORCZYNY – 9.35

  SŁAWKOWO SZKOŁA – 9.37

  MIRAKOWO PAŁAC – 9.42

  ANTONIEWO – 9.50

  KUCZWAŁY SKLEP – 9.55

  GRZYWNA KOŚCIÓŁ – 10.00

   

  KLASY 0-III

  ZALESIE PRZYSTANEK- 11.15

  KIEŁBASIN – 11.20

  MIRAKOWO PKP – 11.25

  KAMIONKI SKLEP – 11.33

  MORCZYNY – 11.35

  SŁAWKOWO SZKOŁA – 11.37

  MIRAKOWO PAŁAC – 11.42

  ANTONIEWO – 11.50

  KUCZWAŁY SKLEP – 11.5

  GRZYWNA KOŚCIÓŁ – 12.00

   

   

 • TYDZIEŃ Z JĘZYKIEM POLSKIM

  02.03.2015

  W dniach 09-13.02.2015r. odbył się w Naszej Szkole Tydzień z Językiem Polskim  organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który co roku obchodzimy 21 lutego. Chętni uczniowie z klas 4-6 zaangażowali się do wykonywania zadań z zakresu ortografii, gramatyki i nauki o języku. Dzieci miały też możliwość wykazać się w pracach literacko-plastycznych. Do wykonania było logo promujące język polski i plakat realizujący hasło Język polski jest wśród nas. Zadaniem tej corocznej rywalizacji jest rozwijanie wyobraźni i poczucia estetyki uczniów, twórcze wykorzystanie języka polskiego w innych dziedzinach oraz zachęcenie uczniów do korzystania z różnego typu źródeł informacji. Uczestnikom dziękuję za chęci i  rywalizację.

   

   

          mgp

 • Święto patrona.

  16.02.2015

  Święto Patrona

     Wyjazd do Torunia, miejsca urodzenia Mikołaja Kopernika, to szkolna tradycja w obchodach Święta Patrona Szkoły. I tak, też było w czwartek 12 lutego, kiedy sprzed szkoły wyjechały dwa autokary wycieczkowe.

     Pobyt w pięknym Toruniu dziewięćdziesięcioosobowa grupa rozpoczęła spacerem do Planetarium. Tam, na rozgwieżdżonej kopule, obejrzeliśmy wzruszającą animowaną opowieść „Mój kumpel Niko" o młodym Mikołaju Koperniku, który fascynował się niebem, gwiazdami i Kosmosem. W trakcie seansu wraz z młodym Mikołajem obserwowaliśmy ruchy planet, zjawisko zaćmienia Słońca, fazy Księżyca, przelot komet nad dachami Torunia oraz deszcze meteorów.

     Kolejną atrakcją był pobyt w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Pierwsze centrum nauki w regionie kujawsko – pomorskim, zlokalizowane w całkowicie odrestaurowanych dawnych młynach Richtera służy nauce i zabawie, czego doświadczyli nasi uczniowie. W Centrum oglądali wystawy stałe poświęcone idei koła i ruchu obrotowego oraz pokazujące środowisko przyrodnicze przepływającej przez Toruń Wisły. Wystawy czasowe pozwoliły zwiedzającym na sprawdzenie, w jaki sposób funkcjonują ich własne zmysły, m.in. widzenie, słuch i równowaga. W pracowni kreatywnej „przeBUDOWA”, której przestrzeń została wyposażona w nowatorski system wielkich klocków, pobudzona kreatywność i wyobraźnia uczestników, pozwoliła planować i realizować projekty budowlane. Wszystkie wystawy umożliwiały chętnym przeprowadzenie eksperymentów a wzbogacone o elementy multimedialne, ułatwiały przedstawianie omawianych zjawisk i pozwoliły zdobyć wiedzę.    

     Pełni wrażeń, trochę zmęczeni aktywnością i głodni udaliśmy się na upragniony posiłek. McDonald swoją ofertą usatysfakcjonował wszystkich. Dla najmłodszych uczestników był to pierwszy egzamin samodzielności, z którym sobie świetnie poradzili.

     Z deklaracją udziału w kolejnym przyszłorocznym wyjeździe do Torunia zadowoleni wróciliśmy do Sławkowa.

   

  HL

   

 • Tu byliśmy- zawody na IV miejscu zakończyliśmy.

  10.02.2015
 • Chłopcy- brązowi medaliści POWIATU TORUŃSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ

 • Dzień w szkole z BABCIAMI i DZIADKAMI

  31.01.2015
 • „Jak to bywa w karnawale - wszyscy bawią się wspaniale!”

  „Jak to bywa w karnawale

   - wszyscy bawią się wspaniale!”

         Czy wszyscy? Z pewnością wspaniale bawili się najmłodsi uczniowie naszej szkoły w ostatni piątek. 30 stycznia  po lekcjach  odbył się w szkole bal karnawałowy. Już od samego rana dzieci  pojawiły się w przebraniu i z niecierpliwością oczekiwały na upragnioną imprezę.

         Karnawał to wspaniały,  radosny czas hucznych bali, zabaw  i spotkań towarzyskich nie tylko dla dorosłych. Dzieci uwielbiają się przebierać, tańczyć ,  śmiać się i konkurować o laury zwycięstwa w różnego rodzaju konkursach. Tak też było i tym razem. Rodzice,  jak co roku,  szukali  oryginalnych pomysłów na strój,  którym zaskoczyliby pozostałych  uczestników  balu przebierańców. Kreatywność dopisała. Na balu pojawili się bohaterowie chyba wszystkich popularnych  książek i filmów dla dzieci. Były królewny, rycerze, zwierzątka, … Aż trudno wymienić wszystkich. Przy skocznej muzyce brali udział w zaproponowanych przez ich opiekunów/wychowawców konkursach. Był konkurs tańca w parach  na gazecie,  taniec z balonem ,  wokół krzesełek, pod i nad  liną oraz zjadanie jabłka. W trakcie zabaw wśród uczestników rozdawane były cukierki fundowane przez Radę Rodziców, której organizatorzy serdecznie dziekują za słodkie wsparcie.

       Nauczyciele doskonale wiedzą, że zabawa to podstawowa czynność dzieci, sposób uczenia się świata i akceptowalnych zachowań społecznych. Szkoła  na tym etapie edukacyjnym ,tak powinna być przez dzieci postrzegana i dlatego i oni przeobrazili się w postacie z ich dziecięcego świata.

  BG

   

 • III miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Powiatu w Minipiłce Siatkowej.

  16.01.2015
 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD

  15.01.2015
 • I miejsce dziewcząt i I miejsce chłopców w GMINNYCH ROZGRYWKACH W PIŁKĘ SIATKOWĄ

 • Telewizja Bydgoszcz w naszej szkole.

  Pod tym linkiem można obejrzeć naszą szkołę w TV Bydgoszcz


  http://bydgoszcz.tvp.pl/18358772/8012015-g-1830

       „Prelekcja dla przedszkolaków – Mały Naukowiec II”

   

  Najmłodsi uczniowienaszej szkoły 8 stycznia2015 roku przeżyli ciekawą przygodę z nauką. Możliwość takąotrzymały dzieci dzięki programowi przygotowanemu przezUrząd Marszałkowski w Toruniu mającemu na celu rozwijanie zainteresowania najmłodszych naukami ścisłymi.

  Program składał się z części pokazowej pobudzającej wyobraźnie i zachęcającej doodkrywania tajemnic naukowych, podczas którejdzieci z klas 0- III mogły obserwować: jajko zasysane do butelki, zabawę ze znikającą szklanką, zjawisko pioruna w szklanej kuli , możliwość gaszenia ognia dźwiękiem, a także dowiedziały się jak zbudować odlotową rakietę.

  Część warsztatowa przeznaczona dla 5-6 latków ,zaangażowałamaluchy do przeprowadzania samodzielnie eksperymentów z zakresu nauk przyrodniczych oraz astronomii.

  Prelekcja została zrealizowana w ramach projektu” Kujawsko- Pomorskie

  Regionem Astronomicznym II” w Wydziale Projektów Edukacyjnych i Stypendiów Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego

  w Toruniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Samorządu Województwa

  Kujawsko Pomorskiego.

  Przedsięwzięcie zrealizowała Fundacja im. Aleksandra Jabłońskiego.

  Anna Czapla

 • WIGILIA SZKOLNA

 • MIKOŁAJKI KLASY IV I V W KINDER PARKU

  16.01.2015

  Takich Mikołajek jeszcze nie było!

  Uczniowie klasy IV i V zamiast tradycyjnych paczek od Mikołaja, otrzymali prezenty w postaci wyjazdu do Kinder Parku w Toruniu. Do atrakcji, które ich tam spotkały pasują słowa hymnu szkoły: „Mikołajowy zawrót głowy”. Przez ponad dwie godziny zabawy uczniowie wykazali się niezwykłą sprawnością, aktywnością fizyczną i wytrzymałością, bo pokonywali labirynty, korzystali z licznych zjeżdżalniami oraz tuneli, toru saneczkowego, trampoliny, armatek pneumatycznych, automatów do gier, boiska, toru z gokardami i ścian wspinaczkowych. Wychowawcy klasy IV i V dziękują rodzicom, którzy na taki pomysł spędzenia Dnia Świętego Mikołaja pozytywnie zareagowali, zasponsorowali bilety i dowieźli wszystkich na miejsce.  HM

 • Warsztaty w szkole ozdabianie bombek.

  19.12.2014

         

            Warsztaty edukacyjne- zdobienie bombek.

   W naszej szkole 27 listopada odbyły się warsztaty zdobienia bombek. Uczestnicy warsztatów samodzielnie ozdabiali przygotowane szklane i styropianowe bombki poprzez malowanie i posypywanie ich brokatem. Powstały z nich świecące bałwanki, które dzieci w pudełeczkach zabrały do domu. Będą one wspaniałą ozdobą domowych choinek.

   

            AC

 • SZLACHETNA PACZKA

   Udział w akcji „Szlachetna paczka” stał się tradycją naszej szkoły. Dzięki temu, iż wiele osób odpowiedziało na naszą prośbę i wsparło nas zarówno finansowo jak i rzeczowo mogliśmy sprawić, że dla wybranej przez nas rodziny te święta stały się wyjątkowe. Pragniemy serdecznie podziękować Państwu Beacie i Piotrowi Gut, Hannie Pawlak, Elżbiecie Jarockiej, Marianowi Kaczmarek, nauczycielom ze Szkoły Podstawowej w Sławkowie: Barbarze Dunajskiej, Iwonie Szymańskiej, Anicie Dundelskiej, Justynie Wachowskiej, Hannie Lis, Hannie Masłowskiej, Annie Piórkowskiej, Annie Czapli, Barbarze Groździej, Danucie Syrkowskiej oraz wszystkim dzieciom, które podzieliły się swoimi zabawkami. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Anny Stachowskiej i Pani Małgorzaty Kowalskiej-Galikowskiej, które stały się koordynatorkami i propagatorkami akcji wśród swojej rodziny i znajomych.

          Organizatorki:

                                          Danuta Syrkowska

            Iwona Szymańska

 • KONKURS "MIESZKAM W CIEKAWYM MIEJSCU"

         16.12.2014r. w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się wręczenie nagród  w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Mieszkam w ciekawym miejscu - aktywnie, zdrowo, rowerowo" nagrody odebrało dwoje uczniów naszej szkoły. W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowe- nagrodę otrzymał Michał Pawlak z kl.V. Wyróżnienie w kategorii klas 0-III szkoły podstawowej otrzymała Agata Skrzypczak z kl.II.

  Pawlak Hanna

 • PRZYGOTOWANIE DO ŚWIĄT

  Coraz bliżej święta …

     W klasach młodszych od początku grudnia panuje świąteczny nastrój. Uczniowie biorą udział w dekorowaniu sal lekcyjnych, wykonują ozdoby choinkowe, malują gipsowe figurki, wycinają gwiazdy i aniołki, czytają teksty dzięki, którym poznają świąteczne tradycje i śpiewają kolędy.

     W dzień swoich imienin, by wręczyć słodkie upominki, uczniów z klasy IIIb odwiedził św. Mikołaj. Spotkanie było okazją do poznania legendy o biskupie z Miry. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły w mikołajowych strojach. Na cześć gościa zaśpiewały piosenkę oraz wykonały jego podobiznę. W obecności Mikołaja rozpoczęły ubieranie klasowej choinki własnoręcznie zrobionymi ozdobami.

     W przedświątecznym tygodniu, uczniowie redagowali życzenia, uczyli się prawidłowo adresować i wysyłać kartki. Niestety ta zanikająca tradycja ma konkurencję. Czy SMSy zastąpią tradycyjne  świąteczne kartki? 

     Dużą radość sprawiło dzieciom samodzielne dekorowanie przygotowanych przez jedną z mam pierniczków. Czyj piernik bardziej kolorowy, najpiękniejszy? – rywalizowali ze sobą młodzi cukiernicy podczas zajęć.

     Świąteczna tematyka była realizowana przy współudziale kilku rodziców. Dzięki rodzicom uczniowie zobaczyli, że tradycje są przekazywane z pokolenia na pokolenie. W wysłuchanych wspomnieniach rodziców wiele sytuacji było dla dzieci zaskakujących i zabawnych. Oby, zbliżające się Boże Narodzenie, zgodnie z tradycją było okazją do  spotkań w rodzinnej atmosferze.

  HL

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

           O Światowym Dniu Pluszowego Misia przypomniała uczniom gazetka, prezentująca najbardziej znane niedźwiadki z książek i filmów dla dzieci oraz genezę święta. Wcześniej wszyscy uczniowie zapoznani zostali z propozycjami organizacji święta. Każda klasa przygotowała wystawę poświęconą Kubusiowi Puchatkowi, jego przyjaciołom i innym misiom. Znalazło się w nich mnóstwo drobnych gadżetów, maskotek, książek, płyt z filmami i słuchowiskami, puzzli, gier, kolorowanek, naczyń i ubrań z nadrukami. Dzień Misia obchodzono 25 listopada. Tego dnia dzieci przygotowały prace plastyczne, słodkie małe „co nieco”, z zainteresowaniem słuchały czytanych przez rodziców bajek o miśkach, rozwiązywały zagadki, oglądały fragmenty filmów: „Kubuś Puchatek”, „Coralgol”, „Miś Uszatek”, „Miś Yogi” . Wszyscy młodsi uczniowie przynieśli swoje ukochane pluszaki, które towarzyszyły im podczas przerw i organizowanych zabaw. Wiele radości sprawił dzieciom śpiew, taniec i udział w zabawach: Stary niedźwiedź mocno śpi, Jadą ,jadą misie. Wędrujące Hula hop oraz zbieranie wykałaczek w rękawicach kuchennych.

         Bardzo cieszy duże zaangażowanie uczniów w obchody święta. Oby, dzieci nadal czerpały przyjemność z przytulania pluszaków, a kolejne edycje Dnia Pluszowego Misia były równie udane. 

  HL

   

   

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie
  Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie,
  87-140 Chełmża
 • 56 675 75 39
  fax 56 675 75 39

Galeria zdjęć