• FESTIWAL ZAWODÓW W GRONOWIE

• Uczniowie klas VIII udali się do Gronowa na Festiwal Zawodów. Już niebawem muszą podjąć ważną życiową decyzję, a mianowicie jaki wybrać zawód. W Gronowie mieli możliwość obejrzenia szkoły oraz zapoznania się z jej ofertą.

• PIERWSZA POMOC

• Niedawno gościliśmy w naszej szkole ratowników medycznych, którzy pokazywali jak przeprowadzić pierwszą pomoc medyczną. Uczniowie mogli zobaczyć AED oraz sami wykonać RKO na fantomach.

• KONKURS KOLĘD 15 STYCZNIA 2020

• 15.01.2020r w naszej szkole odbył się XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z sześciu szkół podstawowych – Chełmży (SP5), Grzywny, Kończewic, Łysomic, Turzna i Sławkowa. Zmagania młodych artystów (17 solistów i 10 zespołów – ok. 90 uczestników) oceniała komisja konkursowa - pan prof. Czesław Grajewski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz pan Jakub Marszałek  ze Szkoły Muzycznej w Chełmży.

Przyznano następujące miejsca:

W kategorii SOLIŚCI – kl. 0 – III:

I miejsce – Zuzanna Skrzypczak (SP Sławkowo)

II miejsce – Zuzanna Ritter (SP Sławkowo)

III miejsce – Wojciech Kurkowski (SP Grzywna)

W kategorii SOLIŚCI – kl. IV – VI:

I miejsce – Alicja Orłowska (SP Sławkowo)

II miejsce – Aleksandra Fedyniuk (SP Turzno)

III miejsce – Marta Jaskulska (SP Kończewice)

W kategorii SOLIŚCI – kl. VII – VIII:

I miejsce – Wiktoria Bytniewska (SP Kończewice)

Julia Dundelska (SP Sławkowo)

II miejsce – Oliwia Pawelec (SP 5 Chełmża)

III miejsce – Marta Kannenberg (SP Kończewice)

W kategorii ZESPOŁY 0-III:

I miejsce – Zespół „Łysomiczanki” (SP Łysomice)

II miejsce – Zespół z SP Kończewice

III miejsce – Zespół kl. II (SP Łysomice)

W kategorii ZESPOŁY IV-VIII:

I miejsce – Zespół „Kropki” (SP Sławkowo)

II miejsce – Zespół z SP 5 w Chełmży

III miejsce – Zespół  „Kucyk” (SP Kończewice)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody i wyróżnienia.

• SZKOLNA WIGILIA

• 20.12.2019 jak co roku wspólnie świętowaliśmy Wigilię szkolną. Nasze spotkanie rozpoczął występ kolędników przygotowany przez szkolne koło teatralne, później był mini koncert kolęd w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego oraz zespołów instrumentalnych, wspólne kolędowanie, życzenia i dzielenie się opłatkiem. Następnie rozeszliśmy się do klas i spędziliśmy czas z wychowawcami, kolegami i naszymi rodzicami.

• KONCERT KOLĘD

• 17 grudnia 2019 o godz. 17.00 w naszej szkole odbył się KONCERT ŚWIĄTECZNY, na który zaprosiliśmy nasze rodziny, sąsiadów oraz wielu gości. Obecna była pani Kurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, państwo Boguniła i Sławomir Bagińscy, Pani Iza Kurowska (rodzina kierownika szkoły przed II wojną światową), Pan Łukasz Sobolewski, Radny powiatu Toruńskiego - Pan Łukasz Kowalski, Radni gminy Chełmża - Pani Anna Balińska i Pan  Dariusz Pawlak (Sołtys wsi Sławkowo), Sołtys wsi  Mirakowo - Pani Izabela Kruszyńska W czasie koncertu w atmosferę świąt wprowadził nas szkolny zespół „KROPKI”, zespół perkusyjny z klas młodszych, zespół fletowy z klas IV-VIII, wielu solistów oraz absolwentka naszej szkoły Aneta B. i Oliwia O. Po koncercie zaprosiliśmy wszystkich na słodki poczęstunek i kiermasz świąteczny.