• SKO

•

Obecnie  od  6 września 2017r.  działa Szkolna Kasa Oszczędności przy Banku Spółdzielczym w Toruniu

Szkolną kasę Oszczędności  -prowadzi Pani Hanna Lis

W DNIU 18 GRUDNIA 2017 zamknięto rachunek SKO w PKO w Toruniu

W Naszej Szkole SKO funkcjonuje już od października 2002r. współpracując z PKO BP SA w Toruniu. Od momentu zarejestrowania działalności dzieci miały zakładane indywidualne książeczki oszczędnościowe. Oszczędności były przyjmowane codziennie przez opiekuna i co najmniej raz w tygodniu wpłacane do PKO. Corocznie SKO zgłaszane było i brało udział w ogólnopolskim konkursie „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w PKO”. Warunkiem uczestnictwa była powszechność oszczędzania w szkole, podjęta działalność gospodarcza  i popularyzowanie idei oszczędzania w środowisku. Działalność SKO nie ograniczała się do gromadzenia oszczędności pochodzącej z kieszeni rodziców. Członkowie włączali się w zbiórki surowców wtórnych, akcje ekologiczne, sprzedaż wyrobów własnych, organizowanie kiermaszy i loterii oraz prace na rzecz środowiska. Nad prawidłowością funkcjonowania SKO czuwał pracownik – przedstawiciel PKO, który nie tylko kontrolował poprawność dokumentowania prowadzonych operacji na rachunkach uczniów, ale również udzielał porad i wskazówek, dostarczał materiały promujące, gadżety i nagrody dla uczestników konkursów szkolnych oraz uczestniczył w spotkaniach na terenie szkoły.

W roku szkolnym 2011/12 SKO uległo przemianie z dotychczasowej formy oszczędzania przeszło na elektroniczną bankowość. Transformacja wymagała wprowadzenia wielu zmian związanych z zastosowaniem technologii komputerowej, która umożliwia nowoczesne funkcjonowanie w serwisie SKO. Obecnie Szkoła, Rada Rodziców i uczniowie posiadają bezpłatne konta bankowe, na których gromadzone są środki pieniężne. Posiadacze kont dysponują internetowym dostępem do kont, na których gromadzone środki są oprocentowane. Dzieci uczą się: korzystania z usług bankowości internetowej pod pełną kontrolą dorosłych oraz zarządzania finansami osobistymi ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzania. W Serwisie SKO możliwe jest:

• Zakładanie wirtualnych skarbonek
          • Tworzenie planu oszczędzania
          • Korzystanie z kalkulatora finansowego
          • Zdobywanie wirtualnych odznak
          • Dopasowanie wyglądu serwisu do gustu dziecka

Rola opiekuna SKO ogranicza się do pomocy uczniom w zakładaniu i zamykaniu kont oraz odblokowywaniu w przypadku błędnie wpisanych loginów lub haseł.  Chętni, by stać się użytkownikiem Serwisu SKO muszą dostarczyć wypełnione przez opiekunów dokumenty, które udostępni opiekun.