• PCK

• 20 października 2017

Na skutek nawałnic i burz, które przeszły przez Polskę, uszkodzone zostało tysiące gospodarstw domowych. Wiele osób straciło dorobek całego życia. W związku z ogromną liczbą osób zwracających się o pomoc – Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Chełmży uruchomił zbiórkę środków na rzecz poszkodowanych. Wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK przeprowadzili zbiórkę pieniędzy w Sławkowie, Kuczwałach, Mirakowie, Morczynach i Kamionkach. Łącznie zebrano 646,00 złotych.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się do akcji.

10 kwietnia 2017

Uczniowie Szkolnego Koła PCK w dniach 7- 9 kwietnia 2017roku na terenie naszej gminy przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na dożywianie dzieci i pomoc potrzebującym. Zebrano kwotę 1.030 zł. Wszystkim darczyńcom za okazane serce serdecznie dziękujemy.

Co roku społeczność szkolna bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza” – jest to pomoc dla dzieci wychowujących się poza własną rodziną.

W okresie przedświątecznym byliśmy w odwiedzinach u osób starszych i chorych z naszej miejscowości składając im świąteczne życzenia.

Harmonogram_PCK.doc

Program_Wolontariatu_SP_Slawkowo.doc