W piątek 8 grudnia w mikołajkowym nastroju klasy 0 - 3 wybrały się do kina na film pt."Mikołaj i spółka''. Po powrocie z kina odbył się Turniej Mikołajkowy. Dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności sportowe w różnych konkurencjach sprawnościowych. Każda klasa otrzymała dyplom za udział i słodkie upominki.
Mikołajki w klasie V
W grudniu klasa 5 wraz z wychowawcą oraz czwórką rodziców, uczestniczyła w wycieczce na Jump Arenę w Toruniu. Wyjazd odbył się w ramach mikołajkowych zabaw klasowych. Uczniowie mieli okazję spędzić czas w parku trampolin, który jest świetną formą wspólnej zabawy i integracji zespołu klasowego. Wśród wielu atrakcji szczególnym zainteresowaniem cieszyła się równoważnia do zrzucania przeciwnika w basen wypełniony gąbkami oraz trampoliny sportowe. Następnie uczestnicy wycieczki w doskonałych humorach udali się do McDonalda.
Wierszykarnia
We wtorek 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmży odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Interpretacji Poezji Dziecięcej. W konkursie brali udział uczniowie klas I-III Miasta i Gminy Chełmża. Zadaniem uczestników było zinterpretowanie wybranego wiersza: Juliana Tuwima, Danuty Wawiłow lub Wandy Chotomskiej. W konkursie Naszą Szkołę prezentowały cztery uczennice: Zuzanna Rentflejsz, Oliwia Zyglarska, Paulina Ernest i Amelia Sikorska. Dziewczynki ładnie przygotowane wiersze zaprezentowały na scenie. Występy uczestników widownia nagradzała brawami, a trzyosobowe jury oceniło młodych aktorów wskazując najładniejsze interpretacje. Wśród wyróżnionych uczestników konkursu była Amelia Sikorska, która odebrała dyplom i nagrodę za prezentację wiersza „Babcia i pudel” Danuty Wawiłow. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali książki, co motywuje do rozwijania aktorskiej pasji.
Andrzejki w klasach starszych
„Andrzeju, Andrzeju dziewcząt dobrodzieju, wolę swoją okaż, najmilszego pokaż”
30 listopada 2017 – niezapomniany wieczór andrzejkowych wróżb. Wśród wielu zwyczajów ludowych ten jest najchętniej obchodzony przez uczniów w naszej szkole. W dawnych czasach przywiązywano do wróżb andrzejkowych wielką wagę. Samorządy klasowe przygotowały dla kolegów liczne przepowiednie, wróżby i zabawy – wszyscy uczestnicy, którzy spędzili ten wieczór w szkole mogli dowiedzieć się, kto i kiedy zmieni stan cywilny, no i oczywiście, kto jest mu pisany. Zabawę zakończyliśmy tradycyjnym laniem wosku. Większość uczniów klas IV – VII pragnęła dowiedzieć się, jaki zawód ich czeka, kto będzie milionerem, a kto podróżnikiem itp. Przy świetnej zabawie wieczór minął nam bardzo szybko.
Andrzejki w młodszych klasach
Dawna tradycja wróżb andrzejkowych to jeden z ulubionych przez dzieci dni w roku. Wszyscy chętnie brali udział we wróżbach: lania wosku przez klucz, odkrywaniu kubeczków, aby dowiedzieć się, jaki zawód będą wykonywać w dorosłym życiu, wróżbie z butami - która pierwsza wyjdzie za mąż, a który pierwszy się ożeni, wróżbie z sercem - jak na imię będzie miała sympatia w tym roku. Były również tańce „wygibańce” oraz słodkie poczęstunki w klasach.
Tydzień dla zdrowia
W dniach 27 listopada – 1 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień dla zdrowia”. Młodsi uczniowie przygotowali plakaty promujące zdrowy styl życia: "Zdrowe odżywianie”,”Higiena to bardzo ważna rzecz”, „Kto dba o nasze zdrowie”, „Ruch to zdrowie”. Uczniowie klas młodszych wraz z rodzicami przygotowali zdrowe i zabawne kanapki, które z apetytem zjedli na „Śniadanie, które dało moc”. Odbyło się również spotkanie z pielęgniarką panią Barbarą Owczarczyk, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat:"Jak należy dbać o zdrowie i co należy robić w razie choroby?". Wyposażeni w taką wiedzę możemy dzielnie stawić czoła zimie.
Dyplom z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
W dniu 27 listopada otrzymaliśmy Dyplom za udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Dzień ten obchodziliśmy już po raz trzeci w naszej szkole. W konkursie wzięło udział 82 uczniów z klas III - VII, a część z nich wykazała się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia, co zostało potwierdzone otrzymaniem identyfikatora i certyfikatu „Ekspert Tabliczki Mnożenia” oraz szóstką z matematyki. Konkurs wzbudził wiele emocji (niektórzy uczniowie kilka razy próbowali „zaliczyć tabliczkę”), ale i dał satysfakcję z otrzymanego tytułu.
Zapraszamy wszystkich uczniów (zarówno tych, którzy zdobyli certyfikat jak i tych, którym się nie udało go zdobyć) i rodziców do udziału w przyszłorocznym Dniu Tabliczki Mnożenia. Pamiętajcie, że "ćwiczenie czyni mistrza".
Bombkowe warsztaty
W dniu 27 listopada w naszej szkole zapachniało Świętami Bożego Narodzenia. Ten wspaniały czas przygotowań rozpoczęliśmy warsztatami artystycznymi – dekorowania bombek. Na warsztaty zapraszały Panie prowadzące kółko artystyczne w każdy poniedziałek dla dzieci młodszych – Anna Czapla i Monika Głowacka. Tym razem grupa liczyła około 50 dzieci, a największą radością było to, że do zajęć włączyli się rodzice. Wspaniałe dekoracje, tysiące szpilek, naklejek, konfetti błyszczały na stołach. Jestem pewna, że każda bombka jest inna, a dekoracja brokatowa dodała im blasku. W brokacie były nie tylko bombki. Dziękujemy rodzicom za liczne przybycie i za zaangażowanie. Dzieci były dumne ze swoich prac, które zabrały do domów by i tam zapachniało już tym niezwykłym czasem przygotowań. Zdjęcia z warsztatów zostały umieszczone w albumie, lecz to tylko namiastka fajnej zabawy z bombkami.
Dzień Pluszowego Misia
Czy wiecie, że 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia? To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W naszej szkole świętowaliśmy 24 listopada w piątek ten wspaniały i wesoły DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Klasy 0-3 umisiowiły swoje sale. Były wspaniałe wystawki misiowe, na ich czele Misie, książki, puzzle, były także ręczniki z misiami oraz wiele gadżetów misiowych. Dzień ten tematycznie zawierał Misia i każda przerwa lekcyjna była z Misiami. W każdej z klas dzieci wspólnie z wychowawcami rozmawiały o Misiach, oglądały bajki o Misiach, malowały Misie, wycinały i lepiły. Był także Misiowy poczęstunek z miodkiem i mnóstwo wspólnej zabawy. Dzieci lubią misie, a Misie lubią dzieci.
Konkurs plastyczny pt. „Na drodze świeć przykładem”
24 listopada w Centrum Edukacji Komunikacyjnej WORD w Toruniu ogłoszono wyniki konkursu plastyczny pt. „Na drodze świeć przykładem”. Konkurs cieszył się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. Jury konkursowe spośród 600 nadesłanych do WORD-u prac przyznało nagrody Rozalii i Julii (uczennicom SP w Sławkowie).
II miejsce: Rozalii Bizoń ze Szkoły Podstawowej w Sławkowie (I kategoria wiekowa);
III miejsce: Julii Dundelskiej ze Szkoły Podstawowej w Sławkowie (III kategoria wiekowa).
Link – tu można zobaczyć rozdanie nagród http://www.word.torun.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=527:konkurs-plastyczny-pt-na-drodze-wie-przykadem&catid=167:2017&Itemid=121
XXII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O FRYDERYKU CHOPINIE
24 listopada w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni uczennice z klasy VIa Julia Dundelska i Dominika Szefler wzięły udział w XXII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Fryderyku Chopinie dla Szkół Podstawowych. Wszyscy uczestnicy konkursu musieli wykazać się dużą wiedzą na temat życia i twórczości kompozytora. Zmagania uczestników oceniło jury w składzie: dr Aneta Derkowska (nauczyciel w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu), Karolina Szparaga (specjalista ds. edukacji w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni), Szymon Wiśniewski (dziennikarz i nauczyciel historii). Konkurs zakończył krótki recital fortepianowy w wykonaniu Piotra Nowaka.
V PRZEGLĄD PIOSENKI POLSKIEJ „Piosenka jest dobra na wszystko”
16 listopada w ZS w Turznie nasze koleżanki Zuzanna Stachowska i Julia Dundelska wzięły udział w Przeglądzie Piosenki Polskiej „Piosenka jest dobra na wszystko”. Uczestnicy przeglądu śpiewali piosenki Anny Jantar. Zuzia w kategorii klas IV-V wywalczyła II miejsce. Gratulujemy!!!
Podsumowanie "Tygodnia z matematyką"
W dniach 23 - 27 października uczniowie klas IV - VII aktywnie uczestniczyli w "Tygodniu z matematyką". Rozwiązywali zadania, rebusy, łamigłówki, zagadki matematyczne, pisali wiersze i tworzyli prace plastyczne z figur geometrycznych. Brali również udział w warsztatach, na których tworzyli matematyczne wyszywanki. Najbardziej aktywni w rozwiązywaniu różnych zadań oraz autorzy najciekawszych wierszy, prac plastycznych i wyszywanek otrzymali dyplomy i "niespodziankę" z matematyki.
Prace nagrodzonych uczniów można obejrzeć w albumie fotograficznym.
Karolcia – bajka, która uczy
W piątek 10 listopada 2017r. dzieci z edukacji wczesnoszkolnej wybrały się do Szkoły Muzycznej w Toruniu na przedstawienie pt. "Karolcia". Wystawiony przez Teatr Współczesny w Krakowie spektakl opowiadał o dziewczynce, która podczas przeprowadzki w szparze podłogi znalazła niebieską kulkę. Magiczny koralik potrafi spełniać wszystkie życzenia swojego właściciela. Dzięki niemu Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą, Piotrusiem, przeżywa wiele ciekawych i zabawnych przygód. W trakcie jednej z nich pojawia się Filomena, która pragnie odzyskać magiczny koralik. Dzieci wypowiadają różne życzenia sprawdzając działanie koralika i psocąc się czarownicy. Wtedy okazuje się, że seria spełnionych pragnień powoduje blaknięcie koralika. Nauczone doświadczeniem postanawiają wypowiadać życzenia ostrożnie i z rozwagą przyczyniając się do szczęścia innych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały widowisko pełne wesołych akcji i wspaniałej gry aktorów ucząc się, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy sprawiamy innym radość oraz, że warto innym pomagać.
Czekamy na następne takie przedstawienia!
Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Unihokeju Dziewcząt
9 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Turznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Toruńskiego w Unihokeju Dziewcząt, na które zakwalifikowały się nasze uczennice. Dziewczyny rozegrały bardzo dobry turniej. Grały zespołowo, tworząc akcje, na które miło było patrzeć. Zostawiły na boisku dużo zdrowia, serca i ambicji. W grupie wygrały pewnie dwa mecze z SP Łubianka i SP 3 Chełmża (2:0 i 5:0) i jako faworyt przystąpiły do meczu o finał z SP Zławieś Wielka. Ten niestety zakończył się pechową przegraną (0:1). Po meczu pojawiły się łzy w oczach dziewczyn, jednak potrafiły się zmobilizować i rozegrać ostatni, najważniejszy mecz o brązowy medal z gospodarzem SP Turzno. Mecz zakończył się wygraną 1:0 i szczęśliwe mogłyśmy wrócić do szkoły z pucharem i medalami. Zagrałyśmy w składzie: 1. Beata Szefler (bramka) 2. Julia Szefler 3. Agata Machowska 4. Wiktoria Kuźma 5. Dominika Szefler 6. Julia Dundelska 7. Martyna Pąk 8. Natalia Krzemień 9. Hanna Cytarska 10. Weronika Galikowska Jeszcze raz wielkie brawa i gratulacje dla dziewczyn.
FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ I TURYSTYCZNEJ „KOŁYSZ NAS ZIEMIO”
4 listopada w Kowalewie Pomorskim odbył się Regionalny Festiwal Piosenki Ekologicznej i Turystycznej „KOŁYSZ NAS ZIEMIO”. W festiwalu wzięły udział Zuzanna Stachowska z klasy V i Julia Dundelska z klasy VIa. Zuzia za wykonanie piosenki „Pocztówka z Beskidu” otrzymała wyróżnienie.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Lipiec 2020
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Styczeń 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Czerwiec 2019
- Wszystkie