• Próbny alarm pożarowy

• Spokojnie!!! Nic się nie pali! To tylko próbny alarm i ewakuacja. Wszystko przebiegało spokojnie i sprawnie. Nawet pogoda dopisała.

• Pracownia mobilna dla naszej szkoły :-)

• Jesteśmy na liście szkół, które wygrały mobilne pracownie komputerowe w  Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie. Do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski, MY jesteśmy jedną z 764 nagrodzonych  szkół!!!

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców, które zgłosiły się do projektu OSE, programu mLegitymacja szkolna. Nasza szkoła dodatkowo przygotowała na konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”, zgłosiliśmy szkołę do do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

• WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

• W piątek 20 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Nasi dzielni pierwszoklasiści też mogli głosować. Wyniki poznamy w poniedziałek.

• Wiewiórka - leśny przyjaciel

• Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym "Wiewiórka - leśny przyjaciel" organizowanym przez Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża.

Wszystkie prace były piękne. Wyróżnienia zdobyli Lena Foj z klasy pierwszej, Karol Cebulski z klasy pierwszej i Baliński Damian z klasy 8A. Gratulujemy.

• Spotkanie z policjantem

• W piątek 20 września do naszej szkoły zaprosiliśmy policjanta pana Michała Biegańskiego.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z przedszkola i młodszych klas. Podczas pogadanki policjant przypomniał dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie zabaw oraz poruszania się po drogach. Pani dyrektor podziękowała panu Biegańskiemu za długoletnią współpracę ze szkołą.

• #CODE WEEK 2019

• Przystąpiliśmy do inicjatywy promującej programowanie i umiejętności cyfrowe #CodeWeek2019 i już 5 października w naszej szkole rozpocznie się Europejski Tydzień Kodowania. Wezmą w nim udział uczniowie od zerówki do ósmej klasy. Będziemy kodować w formie zabaw i gier, w Scratchu, na stronie code.org, na zajęciach z robotyki z klockami Lego. Zajęcia będą dostosowane do wieku uczniów. Będą zaszyfrowane wiadomości, kodowane zadania matematyczne, polonistyczne i inne, kody QR. A dziś jesteśmy na mapie inicjatywy.

• Zestaw badawczy WODA...

• W kwietniu br. gościliśmy w szkole przez dwa dni NAUKOBUS z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a teraz otrzymaliśmy z CNK zestaw badawczy "Woda". Uczniowie będą pogłębiać swoją wiedzę o właściwościach wody praktycznie poprzez różne doświadczenia.

• Wycieczka do Biskupina

• Dziś klasy IV-VIII były na wycieczce w Biskupinie na XXV Jubileuszowym Festynie Archeologicznym. Realizowały projekty przedmiotowe.

Na uczestników czekały liczne atrakcje między innymi: pokaz orki pradziejowej, bitwa wojowników wczesnośredniowiecznych, inscenizacja „Byli sobie ludzie” – kultury na przestrzeni wieków i wiele innych. Dużym powodzeniem cieszyły się „przymierzalnia” strojów epokowych oraz średniowieczny plac zabaw.

Dziękujemy organizatorkom Pani Szymańskiej, Pani Orłowskiej oraz Pani Jankowskiej.

• INNOWACJE W ZERÓWCE

• Oddział przedszkolny wspólnie wykonał wzór na klasowej koszulce. Każdy uczeń musiał samodzielnie pomalować swoją dłoń, co nie było łatwe, ponieważ pędzelek łaskotał, a następnie odbić ją na koszulce.Teraz naszą klasę zdobi niepowtarzalna dekoracja.

• Na lekcji chemii

• Oj dziś działo się!!! Klasa siódma rozpoczęła naukę chemii. Badaliśmy własności magnezu, siarki, fosforu.

• W klasie I

• Nasi pierwszoklasiści na zajęciach z Panią Danką oraz Panią Moniką. Już widać, że będzie z nich pociecha.

• Testujemy nowe kosze

• Uczniowie na przerwach lekcyjnych mogli przetestować nowe kosze. Zostały one zakupione za pieniądze zebrane w ramach akcji "Zamiast kwiatka na zakończenie roku szkolnego".

• 80 lat temu wybuchła II wojna światowa

• Nie pozwólmy im odejść - Polskim Dzieciom Wojny - bez należytego oddania hołdu i czci oraz stosownego podziękowania za ich życie, za to co zrobili dla Polski.

Szkolne obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 2 września podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Rozmowę z jednym z Polskich Dzieci Wojny - panem Marianem można zobaczyć na Facebooku szkoły lub korzystając z poniższego linku.