• Nauki ciąg dalszy

• Od poniedziałku zdalnego nauczania ciąg dalszy. Czytając komentarze rozczarowanych nauką zdalną rodziców z innych szkół, doceniamy TEAMS. U nas nie ma fikcji. Zajęcia odbywają się codziennie, uczestniczymy w spotkaniach, widzimy się, rozmawiamy, wiedzy i umiejętności z każdym spotkaniem przybywa. Możemy być dumni z naszych Uczniów i Rodziców. Wspólnie dajemy radę. Izolując się współpracujemy i wspieramy wzajemnie.

• Nie tylko się uczymy

• W zdalnym nauczaniu nie zapominamy o utrzymaniu dobrej kondycji. Tak ważnej dla zdrowia i samopoczucia w walce z koronawirusem. Zajęcia ruchowe systematycznie odbywają się w domu pod czujnym okiem współpracujących rodziców. BRAWO!

• Pomagamy zwierzętom

• Nasi uczniowie kochają przyrodę. Mają świadomość zagrożeń związanych z dokuczającą wszystkim suszą. Brak opadów powoduje ograniczenie dostępu do wody, tym samym - zwierzętom zaspakajanie pragnienia. Kierując się troską o dobro ptaków i pszczół drugoklasiści w najbliższym otoczeniu montują poidła. Zachęcamy do dołączenia się.

• Super maseczki!

• Jadalnia w naszej szkole zamieniła się w manufakturę - szyjemy maseczki. Nasze Panie: Kasia, Ela, Dorota  i Żaneta pokazały, że mają talenty krawieckie. Super maseczki!

• Apel o pomoc dla ucznia klasy 5 ze SP w Górsku.

• Udostępniam apel o pomoc uczniowi- rówieśnikowi  waszych /naszych dzieci, który zmaga się z tą straszną chorobą jaką jest  guz mózgu.   Pomóżmy ! Dajmy szansą Mateuszowi!

Szanowni Dyrektorzy

Szkół, Przedszkoli

i Placówek Szkolno-Wychowawczych

reprezentując Szkołę Podstawową im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, gmina Zławieś Wielka, k/Torunia, uprzejmie Państwa proszę w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii, ograniczenia działalności szkół o pomoc dla naszego ucznia klasy 5 - Mateusza Oźminy - warto pomagać!

Mateusz ma dopiero 10 lat, wielki sympatyk sportu, a w szczególności piłki nożnej, reprezentant szkoły oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego UKS Trójka Górsk
            i utalentowany muzyk z Publicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Górsku, a jednak w jego głowie tyka bomba. W Polsce nigdy nie uratowano dziecka ze wznową guza mózgu NSGCT. W Stanach Zjednoczonych tak! Niedawno dowiedzieliśmy się, że markery nowotworowe rosną i guz dał przerzuty. Teraz przy wznowie, szanse na wyleczenie w Polsce są równe zeru, a życie naszego ucznia wyceniono na 4 miliony złotych. Operacja w Stanach Zjednoczonych to w tej chwili jedyna szansa dla Mateusza! Terapia kosztuje ogromne pieniądze! Na dzień dzisiejszy Rodzice mają tylko 11 dni, by zebrać środki, zarezerwować specjalny lot i wyruszyć w podróż po życie! Lekarze w USA są pełni optymizmu, bo już wiele razy radzili sobie z takimi przypadkami. Dlatego prosimy o pomoc - bez Was nie damy rady – nie zdążymy. Pomóżmy Rodzicom uratować ich syna, a naszego ucznia.

BARDZO Państwa Dyrektorów proszę o przesłanie do rodziców/uczniów poprzez dziennik elektroniczny i/lub inne kanały aktywności, np. portale społecznościowe placówek informacji o Mateuszu, które są także dostępne na profilu Facebook Szkoły Podstawowej
            w Górsku:

(https://www.facebook.com/SzkolaPodstawowaWGorsku), byśmy mogli dotrzeć do jak największej liczby odbiorców...

Link do bezpośredniej, oficjalnej zbiórki:

A ponadto, m.in.:

Link do artykułu na portalu wp.pl:

Link do materiału TVP3 Bydgoszcz:

Życzę ZDROWIA!!!

Do zobaczenia, usłyszenia...

Dawid Basak,

Dyrektor Szkoły,

792 237 272.

• Co zrobić, gdy zdarzy się wypadek?

• Co zrobić, gdy zdarzy się wypadek? Uczniowie klasy II potrafią nie tylko poprowadzić rozmowę telefoniczną służącą wezwaniu pomocy i wymienić wyposażenie podręcznej apteczki. Świetnie radzą sobie z odgrywaniem scenek poświęconych udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Zadanie wymagało zaangażowania "poszkodowanych", w których rolę wcielili się członkowie rodzin uczniów. BRAWO!

• Wyniki konkursu: KOLOROWA WIELKANOC

• I kategoria przedszkole i zerówka

I miejsce- Igor S.- 0 i Błażej W.- 0

II miejsce- Jan M.- przedszkole, Igor R. -0 i Kacper W.- 0

III miejsce- Kornelia P.- przedszkole i Lena S.- 0

Wyróżnienie- Natalia C.- przedszkole i Olga W.- przedszkole

II kategoria 1-3

I miejsce -Lena F.- kl.1 i Felicja B.- kl.1

II miejsce- Rozalia B.- kl.2

III miejsce- Karol C.- kl.1

Wyróżnienie- Julia J.- kl. 1

DziękujĘ Wam za udział w konkursie, wszystkie prace są piękne! Każdy z Was otrzyma dyplom i nagrodę, ale niestety dopiero, gdy wrócimy do szkoły.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM ZDROWYCH, RADOSNYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY.

Ewa K.

• Wielkanocne palmy klasy II

• Klasa druga, mimo zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, nie zapomina o polskich  tradycjach. W ramach zdalnego nauczania uczniowie na Niedzielę Palmową przygotowali piękne kolorowe palmy.

• Zdalne nauczanie w zerówce

• Tak jak inne dzieci z naszej szkoły, zerówka bierze  udział w zdalnym nauczaniu. Dzieci chętnie zdobywają wiedzę za pośrednictwem najnowszych technologii i całkiem dobrze sobie z tym radzą. Marcowa pogoda nie ma przed nimi tajemnic, a w wazonie stoją bazie lub kwiaty. Na śniadanie można zjeść grzybki.

• Zdalne nauczanie z TEAMS

• Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie, pomoc, monitorowanie i wspieranie pracy dzieci. Dziękujemy również za słowa, które doceniają nasze zaangażowanie i determinację, aby wszystko działało. Tak jak uczniowie, Tak i my musimy z tym się uporać. Myślimy, że z każdym dniem będzie szło nam wszystkim coraz lepiej.