• Spotkaniem z ciekawym człowiekiem - kapitanem żeglugi wielkiej

• W środę 26 lutego przedszkolaki i najmłodsi uczniowie kl.0-III odbyli niezwykły rejs dookoła świata. Podróż tę zafundował im zaproszony do naszej szkoły kapitan żeglugi wielkiej pan Jarosław Kalbarczyk. Gość opowiadał o swej długoletniej służbie i krajach, jakie dzięki swej ciekawej pracy miał okazje zwiedzić. Swe opowieści ilustrował nie tylko zdjęciami, ale i przywiezionymi z dalekich rejsów pamiątkami. Z zainteresowaniem słuchały informacji o olbrzymich kontenerowcach, tankowcach i statkach wycieczkowych, którymi kapitan dowodził. Wielką frajdą było dla dzieci przymierzanie afrykańskich masek, próby chwytania pałeczkami czy podziwiania oryginalnego japońskiego stroju - damskiego kimona. Niektórzy uczniowie zafascynowani życiem na pokładzie już planują zostać w przyszłości marynarzem... Życzymy im spełnienia marzeń i trzymamy za to kciuki :-)

Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

• WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY

• W walentynkowy piątek nasi uczniowie bawili się na balu. Rada Rodziców zapewniła dzieciom młodszym z klas I-III, zerówki i punktu przedszkolnego panie animatorki, które poprowadziły dwugodzinną wspaniałą zabawę. Natomiast starsi uczniowie bawili się z wodzirejem, który nie dawał chwili wypoczynku. Wspólnej zabawie nie było końca. Brawo dla tych uczniów i nauczycieli, którzy wcielili się w różne postacie literatury, bajek, filmu..... Rodzice zapewnili również "słodki stół" i każdy uczestnik mógł uzupełniać zapasy energii. Dziękujemy Radzie Rodziców za organizację, przygotowanie sali i wypieków.

• Spotkanie z przedstawicielem Banku Spółdzielczego

• Od roku szkolnego 2017/2018 w Naszej Szkole rozpoczęła działalność Szkolna Kasa Oszczędzania pod patronatem Banku Spółdzielczego w Toruniu. Dzięki temu, nasi uczniowie mają możliwość nie tylko systematycznego oszczędzania pieniędzy, zdobywają również wiedzę o bankowości i przedsiębiorczości. Uczestnicząc w spotkaniu z przedstawicielem Banku Spółdzielczego p. Agnieszką Lenkiewicz, uczniowie klas VII i VIII  poznawali produkty finansowe. Pani Agnieszka zapoznała uczniów z oczywistymi elementami  życia codziennego, którymi są płatności, przelewy, karty płatnicze, pożyczki i kredyty oraz wskazała korzyści płynące z posiadania konta.

• Dzień Babci i Dziadka

• W naszej szkole, jak co roku w styczniu, gościliśmy najbliższych sercu dzieci gości - Babcie i Dziadków. Dzieci zaprezentowały seniorom program artystyczny, w wykonanie którego włożyły całe swoje serduszka, a wspólne tańce sprawiły przyjemność wszystkim uczestnikom.