• Nagrody z okazji Dnia Języków Obcych

• W poniedziałek rozdano dyplomy (oraz upominki - lizaki od opiekunki Samorządu Uczniowskiego) osobom wyróżnionym w konkursie na plakat z okazji sobotniego Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Oto nasze laureatki i laureat:

miejsce 1. - Alicja z klasy VII,

miejsce 2. - Robert z klasy IV,

miejsce 3. - Paulina z klasy VI,

wyróżnienie - Zuzanna z klasy III.

Przypominamy także ich nagrodzone prace.                                                                                                         AP

• DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• "W dniu 2 października będziemy uczestniczyć w akcji "X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia".
            Akcja ma na celu zachęcić Was do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Jeśli w trakcie wakacji zdążyliście zapomnieć tabliczkę mnożenia, to macie okazję nadrobić te zaległości.
            W dniach 27 września – 1 października przypominamy sobie tabliczkę mnożenia – w domu i w szkole.
            W dniu 2 października „tabliczkowa wiedza” sprawdzana będzie podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia, które odbywać się będą w klasach. Każda osoba, która odpowie (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

Zasady sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia:
            * Wybierasz los z 5 przypadkami mnożenia.
            * Jeżeli podasz wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywasz tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
            * W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin możesz powtórzyć po 1 godzinie.

W ramach obchodów Dnia Tabliczki Mnożenia będzie można również wziąć udział w internetowym konkursie matematyczno-logicznym. Zadania konkursowe to:  łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji!
            Każdy może zostać Ekspertem Tabliczki Mnożenia!

• Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

• 26 września przypada Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole ogłoszono konkurs na plakat cyfrowy (lub zdjęcie plakatu wykonanego inną techniką), na którym trzeba było zaprezentować 5 wylosowanych haseł z 7 kategorii po angielsku, niemiecku i w trzech innych wybranych językach obcych. Dziś prezentujemy nadesłane prace, które w większości spełniają kryteria konkursowe:

• Nagłówek „26 września - Międzynarodowy Dzień Języków Obcych”.
            • 5 wylosowanych słów-haseł zaprezentowanych w pięciu językach (w tym po angielsku i niemiecku); szóstym może być polski.
            • Wskazanie w jakim języku jest dane słowo.
            • Zastosowanie form graficznych.
            • Podanie źródeł grafik, jeśli nie są własne lub na wolnej licencji.

Ogłoszenie wyników i rozdanie dyplomów w poniedziałek.

Dziękuję wszystkim osobom za udział!                                                                                                         AP

• PŁATNOŚĆ ZA OBIADY

• OBIADY

Szanowni Rodzice.

Przed dokonaniem przelewu w celu opłacenia zadeklarowanych przez Państwa obiadów, proszę zwrócić szczególną uwagę na nr konta a także  wpisać następujące niezbędne dane w celu prawidłowej weryfikacji Państwa dziecka przez SP-Zelgno:

Imię i nazwisko dziecka

Nazwa szkoły

Opłacając obiady pieniądze należy przelać na następujący numer konta:

PKO BP SA oddział I w Chełmży 26 1020 5011 0000 9702 0360 2067

Cena jednego obiadu dla dziecka to 4,50 zł.

Jednocześnie proszę zapoznać się z regulaminem ustalonym przez SP-Zelgno aby nie było niejasności co do funkcjonowania tej formy dożywiania Państwa dziecka.

• Czujemy się wyróżnieni.

• Z  przyjemnością informujemy, że Nasza  szkoła znalazła się wśród szkół, które  otrzymały 25 tabletów  wraz z usługą mobilnego dostępu do Internetu, klawiaturą bezprzewodowa (Bluetooth) z etui i rysikiem . Tablety przekazał  Państwowy Instytut Badawczy NASK - w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”.

• Informacja dotycząca obiadów.

• Informacja dotycząca obiadów z SP Zelgno.

Poniżej znajdują się dane do przelewu:

Nazwa odbiorcy: Szkoła Podstawowa w Zelgnie

Zelgno 12, 87-140 Chełmża

Numer rachunku odbiorcy:

Tytuł przelewu: Imię i nazwisko dziecka, adres oraz miesiąc za który dokonywany jest przelew.

Nieobecność ucznia  korzystającego ze stołówki szkolnej należy zgłosić, osobiście lub telefonicznie ( 56 675 98 24, 572 362 354 ) w przeddzień  nieobecności.

wniosek_na_platne_obiady.docx