• Konkurs SKO na skarbonkę z motywem świątecznym

• Konkurs SKO na skarbonkę z motywem świątecznym organizowany przez SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu został rozstrzygnięty. Wśród wyróżnionych przez organizatorów prac w regionie byli nasi uczniowie. Podczas szkolnego apelu wyróżnionym uczniom: Wiktorii Balińskiej, Robertowi Czachowskiemu, Frankowi Rypińskiemu i Zosi Gruszce, wręczone zostały nagrody (plecak/worek, czekoladowy Mikołaj, świąteczny ołówek i gra). Pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali drobne upominki (czekoladowy Mikołaj, świąteczny ołówek i domino).

Przedstawiciel SGB BS w Toruniu p. Agnieszka Lenkiewicz gratulując napisała: „Byliśmy pod ogromnym wrażeniem jak, z tak wymagającym zadaniem, poradziły sobie dzieci i zapewne ich rodzice. Wszystkie prace były bardzo kreatywne i jednocześnie starannie wykonane.”

• Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe

• W dniu 14 grudnia 5 dzieci z naszej szkoły wybrały się do Bydgoszczy pod opieką Pani Moniki i Pani Danki. Zaproszenie otrzymaliśmy od Pani A.Jablońskiej z PCK. Dzieci uczestniczyły w Integracyjnym Spotkaniu  Mikołajkowym, warsztatach zdobienia piernika i wykonywania ozdób. Poczęstunek, świetna zabawa oraz prezenty zrobiły na dzieciach duże wrażenie. Sponsorem był Bank PKO.

• Zaproszenie na Koncert Kolęd

• Boże Narodzenie to czas szczególny i magiczny.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Koncert odbędzie się we wtorek 17 grudnia 2019 roku o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Przewidziany jest również kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

• Wizyta klasy I w Schronisku dla Zwierząt w Toruniu

• Uśmiech psa znajduje się w jego ogonie” W. Hugo

Zakończyliśmy akcję zbierania karmy dla zwierząt ze schroniska. Jest nam ogromnie miło, że tyle osób wzięło w tym udział. Zebraliśmy 130 kg karmy dla psów i kotów, transportery oraz mnóstwo koców. 10 grudnia dzieci z klasy I w towarzystwie swoich nauczycieli i rodziców zawiozły zebrane dary do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Wszystkim, którzy nie pozostali obojętni i przyłączyli się do zbiórki najserdeczniej dziękujemy.

Organizatorzy: D. Syrkowska M. Głowacka

• Toruńskie pierniki

• Przedszkolaki i zerówka  wybrały się na wycieczkę do Muzeum Piernika w Toruniu, aby bliżej poznać legendę o toruńskich piernikach.

• Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

• W klasie drugiej trwają przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W tym tygodniu uczniowie wzięli udział w warsztatach zdobienia pierników prowadzonych przez p. Karolinę Bizoń i przygotowywali ozdoby na choinkę z pomocą p. Magdy Ritter. Podczas zajęć czytelniczych słuchają świątecznych opowieści.

• Mikołajki w kinie

• 6 grudnia uczniowie klas IV - VII świętowali w kinie, gdzie dodatkową niespodzianką było spotkanie Świętego Mikołaja oraz warsztaty bożonarodzeniowe.

• Mikołajki na sportowo

• Klasy 0-3 obchodziły Mikołajki na sportowo. Odbył się Turniej Mikołajkowy, gdzie 4 drużyny uczestniczyły w kilku konkurencjach. Zabawa w kolorach mikołajowych, a nakrycia głowy - czapki Mikołaja były znakiem każdego dziecka i Pań. Każda klasa otrzymała mnóstwo endorfin i dyplomy.

• Drużyna Kangura w zerówce

• Nasze przedszkolaki próbowały swioch sił w ogólnopolskim programie zajęć ruchowych dla dzieci w wieku 3-6 lat. Drużyna Kangura dzielnie bawiła się na zajęciach sportowych.

• Wkrótce święta

• Uczniom klas I i II bardzo spodobało się odliczanie dni pozostających do świąt. Atrakcją są słodkie niespodzianki odkrywane w adwentowym kalendarzu podarowanym przez p. Karolinę. Dziękujemy.

• Warsztaty - świateczne dekoracje.

• Warsztaty dla rodziców i nauczycieli odbędą się 5. grudnia o godz. 16:15

Zapraszamy chętnych rodziców i mieszkańców  okolicznych wsi  na warsztaty  dekoracji świątecznych w dniu 5 grudnia 2019 r., które odbędą się w szkolnej świetlicy o godz.16:15 .

KOSZT to jedyne 10zł.

Dysponujesz czasem?  Przyjdź! Nauczysz się wykonywać między  innymi dekoracje zamieszczone na zdjęciach.

Zdecyduj!  Jeśli posiadasz pistolet do kleju na gorąco i długą pęsetę to koniecznie zabierz z sobą.

• JAŚ I MAŁGOSIA

• W czwartek 28 listopada najmłodsi uczniowie mieli przyjemność obejrzeć w auli UMK spektakl na motywach bajki Braci Grimm „Jaś i Małgosia”. Uwspółcześniona wersja znanej bajki rozbawiła dziecięcą publiczność młodzieżowymi tekstami i muzyką.

• Fascynujący Świat Mrówek z Pasieką „Boża Iskierka”

• 12.11.2019r. dzieci z przedszkola, oddziału 0 oraz klas I-IV uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez P. Aleksandra Rębacza, mistrza pszczelarstwa z pasieki „Boża Iskierka”. Pan Aleksander gościł w naszej szkole już po raz drugi. Tym razem zaprosiliśmy Pana Aleksandra na warsztaty pt. „Fascynujący Świat Mrówek”. Podczas godzinnego spotkania pomógł dzieciom w odkrywaniu fascynującego królestwa tajemniczych owadów, jakimi są mrówki. Dzieci poznały zwyczaje i szczegóły  życia mrówek, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły prawdziwą królową mrówek, oglądały świat mrówczymi oczami. Na koniec spróbowały miodu spadziowego i dostały własnoręcznie wykonane mrowisko, dyplomy i drobny upominek.