• NIE dla uchwały Gminy!

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie Naszej Szkoły w Sławkowie

Gmina Chełmża 28 kwietnia br. podjęła niekorzystną dla nas uchwałę zmieniającą obwody szkół.

Nie ma potrzeby przepisywania uczniów do innych szkół!

Jednak zgodnie z nabytym prawem, jak pisze w uzasadnieniu opinii Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty - tym uczniom, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole, należy się prawo jej ukończenia, a tym samym dowóz do szkoły.

Poniżej cytat z w/w pisma "Zastrzec należy, iż w opinii Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty organ prowadzący błędnie zakłada, iż wprowadzenie zmian obwodów szkół skutkuje przeniesieniem od 1 września 2020 r. do szkoły w Zelgnie i Grzywnie dzieci będących w obowiązku szkolnym, zamieszkałych w miejscowościach: Kiełbasin, Mirakowo-kolonia Grodno, Mirakowo i Kuczwały. Założenie to jest nieuzasadnione, ponieważ uczniowie tam zamieszkujący są nadal uczniami Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sławkowie... Mają oni nabyte prawo do ukończenia danej szkoły, o ile ich rodzice nie zdecydują inaczej..."

Drodzy Rodzice to od Was zależy, gdzie będą uczyły się Wasze dzieci!

To Rodzice decydują o wyborze szkoły swojego dziecka!

Nie dajcie zabrać sobie swojego prawa do tej decyzji!

Nie dajcie sobie wmówić, że dla dobra Waszego dziecka Rada Gminy podjęła taką decyzję!

• Tydzień z teatrem w klasie I

• W klasie 1 tydzień z teatrem minął nam bardzo miło. Były zasady zachowania i stroju w teatrze, rodzaje lalek, budowa teatru od kulis, wspólne oglądanie prezentacji podczas lekcji on- line. Dzieci zakończyły tydzień pracą techniczną - Moja kukiełka teatralna. Pierwsze już zostały nadesłane, proszę zobaczcie.

• Wiosenne drzewa

• Jest piękna słoneczna wiosna. W sadach zakwitły drzewa owocowe, które zainspirowały młodych artystów z klasy II do wykonania prac plastycznych. Z nadesłanych prac powstała kolekcja kwitnących drzew. Wszystkie piękne, każda inna.