• Skarpetkowe wyzwania

• 21.03.2021 obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. Rada Samorządu Uczniowskiego zaprosiła wszystkich na skarpetkowe wyzwania.

• Dzień Świętego Patryka

• 17 marca Irlandczycy na całym świecie świętują dzień patrona swojego kraju. Tego dnia ubierają się na zielono bo wierzą, że to przynosi szczęście. Klasa trzecia świętowała ten dzień na zielono.

• Dzień Liczby Pi

• Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby pi.
            Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin Wacława Sierpińskiego - wybitnego polskiego matematyka oraz Alberta Einsteina.

• Dzień Kobiet w klasie 2

• Dzień Kobiet w klasie 2. Chłopcy z klasy wykonali prześliczne kartki dla koleżanek, upominki ufundowali rodzice. Świętujemy dziewczyny!

• Konkurs Wiedzy o Patronie

• We wtorek 2.03 przedstawiciele klasy drugiej i trzeciej wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie. W specjalnie przygotowanym dla nich pokoju zagadek, zmagali się z przeróżnymi zadaniami, nie tylko z dziedziny historii, czy astronomii, ale również z matematyki i geografii. Można śmiało powiedzieć, że wzięli przykład z patrona - Mikołaja Kopernika i tak jak on, stali się "ludźmi renesansu".
            Dla uczniów klas starszych, którzy ciągle uczą się w trybie on-line został przygotowany wirtualny escape room.

• Nie pal przy mnie

• Kolejny rok uczestniczymy w programach organizowanych przez SANEPID "Czyste powietrze wokół nas", "Nie pal przy mnie proszę".

• Wiosenne hiacynty w klasie 2

• W nawiązaniu do czytanki "Pachnąca niespodzianka" dziś dzieci klasy 2 poczuły zapach wiosny. Hiacynt...już pachnie na szkolnym korytarzu. To oznacza, że zbliża się wiosna.

• Bajki w zerówce

• Bajki to fantastyczne historie opowiadające o miłości, przyjaźni, zdradzie, przebaczeniu oraz wartościach, jakimi warto kierować się w życiu. W minionym tygodniu najmłodsi naszej szkoły sami tworzyli bajki. Dzieci opowiadały baśnie te najbardziej przez siebie uwielbiane.

• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/22

• Informujemy, że z dniem 1 marca br. rozpoczynamy nabór dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej w Sławkowie.

Od 1 marca do 26 marca 2021 roku w sekretariacie szkoły należy składać wnioski o przyjęcie:

* do oddziału przedszkolnego - tzw. zerówki - dzieci 6 letnich urodzonych  w roku 2015, podlegających obowiązkowi rocznego przygotowania przedszkolnego zamieszkujące na terenie Gminy Chełmża,

* do klasy I - dzieci 7 letnich urodzonych w roku 2014 podlegających obowiązkowi szkolnemu, zamieszkujące w obwodzie Szkoły Podstawowej w Sławkowie.

OBWÓD SZKOŁY: Sławkowo, Morczyny , Mirakowo  zgodnie z uchwałą XXVI/168/20 Rady Gminy z  dnia 28 kwietnia 2020.

Jednocześnie informuję, że ze względu na niepewną sytuację szkoły,  jej dalszego funkcjonowania od 1 września 2021 może zaistnieć sytuacja, że państwa dzieci będą przypisane do nowych obwodów szkolnych  -jeżeli uchwała likwidacji szkoły dojdzie do skutku.

Dzieci z poza obwodu  szkoły w  Sławkowie  zostaną przyjęte  w miarę wolnych miejsc.

Druki można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły .

W dniu  12 kwietnia 2021 r. do godz. 14:00 w siedzibie szkoły oraz na stronie internetowej szkoły zostaną podane do publicznej wiadomości listy dzieci  przyjętych i nieprzyjętych.

Rodzice dzieci, które będą uczęszczały do innej placówki a należą do obwodu szkoły
            w Sławkowie mają obowiązek zawiadomienia o wybranej szkole dyrektora szkoły  w Sławkowie  do dnia 10  kwietnia 2021r.

Wniosek_o_przyjecie_do_szkoly.docx

Wniosek_rekrutacyjny_zerowka.docx

Deklaracja_kontynuacji-0.doc

Oswiadczenie-ilosc_rodzenstwa.docx

• Zbiórka karmy dla schroniska

• Zakończyliśmy akcję "Psia Gwiazdka" w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za włączenie się w zbiórkę karmy dla schroniska. Udalo się zebrać 150 kg suchej i mokrej karmy oraz wiele przysmaków.