• Dzień Tabliczki Mnożenia

• W dniu 4 października świętowaliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcję tę zorganizowaliśmy już po raz piąty, a miała ona na celu zachęcić wszystkich do utrwalenia tabliczki mnożenia. Ćwiczyliśmy tabliczkę w tygodniu poprzedzającym ten dzień. Z tabliczką zmierzyli się prawie wszyscy obecni w szkole uczniowie (część uczniów była na zawodach sportowych), a także nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Nie tylko lekcje, ale i przerwy uczniowie poświęcili tabliczce. W zeszłym roku zmagaliśmy się z tabliczką pod hasłem „Dziś jest dzień tabliczki mnożenia, spełnij swoje marzenia: Zostań mistrzem!”, które również było aktualne w tym roku. Uczniowie, którzy rozwiązali 5 przykładów o różnym stopniu trudności dla różnych klas, otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

Wszystkim, którzy zmierzyli się z tabliczką mnożenia gratulujemy jej znajomości i odwagi, z jaką przystąpili do egzaminu. Więcej zdjęć z akcji można zobaczyć w albumie fotograficznym.

• Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

• Każda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

• I Ty możesz być wynalazcą....

• 1 października rusza nabór projektów do kolejnej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory. Już po raz IX zapraszamy młodych naukowców, wynalazców i innowatorów do podzielenia się swoimi nowatorskimi pomysłami z naszymi ekspertami. Najlepsze prace mogą liczyć na nagrody w postaci stypendiów naukowych (główne nagrody to stypendia w wysokości 10 000, 7 000, 5 000 złotych), wyjazdów międzynarodowych oraz wielu nagród rzeczowych.  Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2020 na www.explory.pl

Główną ideą E(x)plory jest wspieranie zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych, a także docieranie do szerokiego grona odbiorców, promowanie kultury naukowej i wzbudzanie naukowej ciekawości świata. Przełamujemy stereotyp że nauka jest nudna, popularyzujemy innowacyjne badania, rozwijamy potencjał i pomysły młodych ludzi, tworzących nowoczesne technologie.

E(x)plory to niezwykły konkurs naukowy dla młodzieży w wieku 13-20 lat, do którego można zgłaszać pomysły z różnych dziedzin naukowych. Udział w konkursie jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy na stronie www.explory.pl zostanie uruchomiony 1 października i będzie aktywny do 31 stycznia 2020 roku.

E(x)plory to możliwość zdobycia nagród finansowych dla laureatów, nagród rzeczowych dla nauczycieli i bonów edukacyjnych dla szkół. Najlepsi młodzi naukowcy będą reprezentowali Polskę na najbardziej prestiżowych zagranicznych konkursach naukowych dla młodzieży, między innymi w USA i Rumunii.

Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

Główne założenia w przystępnej formie prezentowane są w krótkiej animacji dostępnej na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=bqFeA5fOQsQ

• Z okazji Waszego Święta - my dziewczyny życzymy każdemu chłopcu:

• ciastek - tylko tych najsłodszych
            • samochodów - tylko tych najszybszych
            • zabaw - tylko najweselszych
            • przygód - tylko najciekawszych
            • i butów - takich, co najlżejsze, w których wszędzie można dotrzeć!
          • Nagrody w konkursie „Tu jest super - tu jest kulturalnie”

• Konkurs zorganizowany został  przez Urząd Marszałkowski  we współpracy z „Expressem Bydgoskim” oraz „Nowościami” w ramach akcji „Tu jest super - tu jest kulturalnie”. Oto dwie prace naszych uczniów, które znalazły się w gronie laureatów:  Leny Foj i Karola Cebulskiego.

26 września dzieci oraz ich rodzice zaproszeni zostali do Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, gdzie z rąk marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego odebrały nagrody - rowery.