• Wycieczka do WORD-a w Toruniu

• "Zerówka" i "pierwszaki" podczas wycieczki do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Toruniu utrwaliły wiadomości na temat zachowania bezpieczeństwa na drodze.

• OBIADY -ZMIANA KONTA

• Informacja z Zespołu Ekonomiczno -Administracyjnego Szkół Gminy Chełmża

Szanowni Państwo!

Od października 2020 opłat za obiady należy dokonywać na następujący numer konta:

23 1020 5011 0000 9302 0360 2026

• Eksperci Tabliczki Mnożenia

• W dniu 2 października w naszej szkole świętowaliśmy X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcję tę zorganizowaliśmy już po raz szósty, a miała ona na celu zachęcić wszystkich do utrwalenia tabliczki mnożenia. W związku z obostrzeniami sanitarnymi uczniowie zaliczali tabliczkę w klasach. Z tabliczką zmierzyli się niemal wszyscy obecni w szkole uczniowie. Ci, którzy rozwiązali 5 przykładów o różnym stopniu trudności dla różnych klas, otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz certyfikat potwierdzający pomyślne zdanie egzaminu.

Oto wyniki znajomości tabliczki w poszczególnych klasach (bezbłędne rozwiązanie 5 przykładów):

- w klasie VIII – 3 ekspertów tabliczki mnożenia w zakresie do 500: Amelia Zając, Zuzanna Olejniczak, Kornelia Barczykowska

- w klasie VII – 6 ekspertów tabliczki mnożenia w zakresie do 500: Julia Ritter, Filip Skrzypczak, Blanka Peplińska, Kacper Zieliński, Wiktoria Kalinowska, Kacper Jarzynka

- w klasie VI – 6 ekspertów tabliczki mnożenia w zakresie do 100: Olivia Zeglewicz, Paulina Ernest, Amelia Sikorska, Bartosz Ernest, Marcin Zaborowski, Patryk Pierowicz

- w klasie V – 2 ekspertów tabliczki mnożenia w zakresie do 100: Roksana Pawlak, Oliwia Zyglarska

- w klasie III – 6 ekspertów tabliczki mnożenia w zakresie 50: Zuzanna Skrzypczak, Tomasz Masny, Franciszek Rypiński, Konrad Furgała, Nikola Piotrkiewicz, Zuzanna Ritter

- w klasie II – 7 ekspertów tabliczki mnożenia w zakresie 30: Karol Cebulski, Marika Peplińska, Julia Jabłońska, Lena Jarzynka, Artur Szymański, Aleksandra Ernest, Marta Zyglarska.

Wszystkim, którzy zmierzyli się z tabliczką mnożenia gratulujemy jej znajomości i odwagi, z jaką przystąpili do egzaminu.

• Światowy Dzień Uśmiechu

• Dzień 2 października to Światowy Dzień Uśmiechu! Jedna minuta śmiechu daje tyle, co 45 minut relaksu i przedłuża życie o około 10 minut. Pozwala też spalić około 12 kalorii. Udanego dnia i weekendu dla wszystkich! Śmiejmy się jak najwięcej!!!

• Lekcja chemii w klasie VII

• Na lekcji chemii poznaliśmy metodę chromatografii służącą do rozdziału mieszanin. Teraz już wiemy, że czarny tusz jest mieszaniną jednorodną kilku barwników.

• Poznajemy zawód kominiarza

• W ramach orientacji zawodowej uczniowie klasy 1, w dniu 24 września dowiedzieli się na czym polega praca kominiarza. Podziękowania dla pana Leszka A., który poświecił dla nas swój czas i opowiedział o swojej pasji.